Serviste Kalması Gereken Araç Sahibine Otel veya Kiralık Araç

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur ne işle meşgulsün bilmiyorum ama müşteri her zaman haklı değildir. Senin aracın yapılırken araya işleri kısa diye veya müşterinin acelesi varmış diye başka araçlar alırlarsa ne yaparsın? Bir iş yeri sahibi olsan acil durumlar için kaç tane yedek eleman bulundurursun? Pejo servisinden çok memnunken neden Opel'e geçtin? Bu tür soruların cevabını bana değil kendine sor, ama elini vicdanına koyarak sor. Yedek usta işi sirkülasyonu az olan taşrada olabilir ama özellikle yoğun müşteri potansiyeli olan yerlerde iş görmez, gerçekci olalım bizim boşta gezen insanlarımızın bile işleri hep aceledir o nedenle sıra beklemeyi hiç sevmezler. Ne yazık ki yalan söyleye söyleye toplum olarak inanılırlığımızı her geçen gün hızla kaybediyoruz o nedenle kim bana işim acele müsaade edermisiniz derse artık inanmıyorum şüpheyle bakıyorum :(.

Satış , pazarlama işi ile uğraşıyorum yani her türlü müşterileri her an görebileceğin bir işte . Öyle birşey yapmayacak bir servis veya işletmede ben bu zamana kadar görmedim zaten . Her işletme mutlaka birilerini sürekli araya kaynatıp durmak zorunda yoksa o işletmenin vay haline olur durum . Zaten 10 dakikalık bir işi sana 1 gün demesinin sebebide bu o kadar çok araya kaynatılan arabalar var ki sana fırsat ne zaman gelirse artık diyor elemanlar öyle birşey yok yani savaş abi burası Türkiye unutmamak lazım

Ben yalan söylemem ancak işimin hemen çözülmesini isterim haklı olarak . Neden haklı olarak diyorum ? Çünkü basit bir ayna kırılmasından ibaret benim hasarım tak kırık ayna çıkarılacak yerine yeni ayna montelenecek ve araç teslim edilecek taş çatlasa 5 dakikanı alacak bu iş . Sen sanıyorsun ki ustalar senin araçla sabahtan akşama kadar ilgileniyorlar yok öyle birşey savaş abi senin araç pertte olsa usta gidiyor her 10 dakikada çayını sigarasını içiyor , öğlen olunca yemeğe kaçıyor yani sürekli işi bir şekilde sallıyor zaten sen şimdi ustaya laf söylemek dururken burada bana veya benim gibi müşterilere laf söylersen bu tutarsızlık olur .

Servis siz 1 gün önceden randevulu olarak geldiğiniz için size özel muamele yapıyor sanmayın yok öyle birşey

Pejodan opele geçmemin nedeni çok basit

Kalite ve işçilik farkından , ancak opele geçtikten sonra öğrenme fırsatı buldum opel servislerinin ne kadar bekletmeyi ve işi sallamayı sevdiğini

saygılarımla

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vallahi aracımı nereye götürürsem götüreyim (ağır bakımlar ve boya kaporta durumu hariç) onarımlarda aracımın başında dururum, yetkili servise gittiğimde de aracımın onarım aşamasını bekleme salonundan gözlerim, yani bazı ustaların sevmediği bir müşteri tipiyim ;).

Kendi işinin bir an evvel görülmesi için araya girenlerin de kendileri iş yaptırırken herhangi bir mazeret nedeniyle araya girenleri de hoş görmesi gerekir ;).