ses izolasyonu

ktudas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar araç astra h 2011 model---kaput altı motor sesini duymamak için ne yaptırdınız.servise sordum 500 lira istedi kaput altı ses izolasyonuna.bunun yan sanayisi yok mudur?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Orjinalinin fiyatı 350-tl civarı. 500 özel muamele fiyatı vermişler
Yan sanayisi vardır uygun fiyata ama Kaput izalasyınından önce aracınızda Motor ile kabin arasında izelasyon varmı. baktınızmı.?

resize_of_pict1092_151.jpg

ktudas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ile kabin arasında var ama tüp geçiş yerinden de alır dediler.motor sesi içeri çok geliyor kaput koruma sesin çoğunu keser dediler yan sanayisini bulamadım.orjinal alıp olmazsa kendim takmaya çalışacam eğer zor değilse.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ben orjinalini kargo dahil 190 tl aldım. Klipsleri ile birlikte. Takması çok kolay. 20 saniye. Ancak ses konusunda çokta bir faydası yok. İstersen özelden ulaş aldığım yerin linkini veriyim.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Motor kaput izolasyonu kabin içine giren sesi değil de arabanın genel olarak dışarıya çevreye çıkan sesini engelliyor.

Motor ile kabin arasındaki izolasyonun sağlıklı olması daha önemli. Benim kaput izolasyon keçem var orijinalden ama kabin izolasyonu yıllar içinde eskiyip hafiften dağıldığı için motor sesini direkt alıyor içeriye.

Tek çözüm kabin izolasyonu yetersiz ise onu daha etkili bir hale getirmeye çalışmaktan geçiyor. Hatta aracın altına bile izolasyon yapmak lazım çünkü egzoz gürültüsü de alttan kabine giriyor, yapan arkadaşlar vardı forumda.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kaput izolasyonu kabin içine giren sesi değil de arabanın genel olarak dışarıya çevreye çıkan sesini engelliyor.

Motor ile kabin arasındaki izolasyonun sağlıklı olması daha önemli. Benim kaput izolasyon keçem var orijinalden ama kabin izolasyonu yıllar içinde eskiyip hafiften dağıldığı için motor sesini direkt alıyor içeriye.

Tek çözüm kabin izolasyonu yetersiz ise onu daha etkili bir hale getirmeye çalışmaktan geçiyor. Hatta aracın altına bile izolasyon yapmak lazım çünkü egzoz gürültüsü de alttan kabine giriyor, yapan arkadaşlar vardı forumda.

Arkadas cok dogru aciklamis. Kaput kecesi sanilanin aksine kabin icine giren motor sesine pek fayda etmiyor.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 gündür sesi dinliyorum ve motor sesi daha tok daha derinden geliyor. Özellikle enjöktör sesini kesti. Hızlanmalarda motor bağırması azaldı. Akıllı telefonların ses ölçüm programı ile desibel seviyesine baktım. Rolantide 37,5 idi indim keçeyi taktım tekrar baktım 35 db idi. 1,5 db iyileşme benim için yeterli oldu.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
3 gündür sesi dinliyorum ve motor sesi daha tok daha derinden geliyor. Özellikle enjöktör sesini kesti. Hızlanmalarda motor bağırması azaldı. Akıllı telefonların ses ölçüm programı ile desibel seviyesine baktım. Rolantide 37,5 idi indim keçeyi taktım tekrar baktım 35 db idi. 1,5 db iyileşme benim için yeterli oldu.

2.5 dB çok ciddi bir azalma , dB logaritmik bir değer olduğundan 2.5 azalma ile seste %20-25 lik iyileşme olmuş olması gerekiyor . LPG enjektörlerinin sesleri %95 oranında kayboluyor bu arada . Diğer motor sesi ise baya azalıyor . Geri kalan ses Rezonans sesi zaten , onun için ciddi izalasyon çalışması lazım .

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ürünün linki eror veriyor bende kaput keçesi almak istiyorum ürünü bulabileceğim bir site önerebilir misiniz?