sisler ve uzun farlar

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bunun gibimi savaş abi :) :maden::maden::maden:

img3211.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle :) :) :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi bahsettiğin şey arka sis için doğru. ama ön sislerin amacı yolu olabildiğince yakından aydınlatıp sis tabakası ile yol arasında kalan boşluktan yolu aydınlatmaktır.
Bahadır sis lambaları sırf sisli havada kullanmak içindir...avrupada sis dışı cezası var onu gündüz farı ile karıştırma...yakında Ab yasaları ile burdada yasak gelirse şaşmam ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır sis lambaları sırf sisli havada kullanmak içindir...avrupada sis dışı cezası var onu gündüz farı ile karıştırma...yakında Ab yasaları ile burdada yasak gelirse şaşmam ;)

ben aksini iddia etmedim ki. Türkiye'de zaten sis farı cezası var ancak uygulamada yok. bizim polisler sis farlarını ön sis farlarından ibaret sanıyorlar. sis farı kanununa göre o tebliğe arka sis farları dahildir. 2 yıl önce İtalya'da 300 avro para cezası vardı arka sis farlarını sis olmayan durumlarda kullanmanın.

valla benim aracımda sislerimde sarı. ne xenon farım var ne ekstra herhangi birşey. ben orjinal neyse ondan yanayım her zaman.

307'de sislerin uzunları yakınca sönmesi durumu sislerin kısa farlarla bağlantılı olmasından kaynaklı. uzunlar yanınca sislerde kısalarda sönüyor. ancak selektör halinde 3'ü aynı anda yanıyor. ben buna 3'ü 1 arada diyorum :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"bizim polisler sis farlarını ön sis farlarından ibaret sanıyorlar "

Bahadır yazdığını şöyle düzeltmek daha doğru gibi "bizim bazı sürücüler ön ve arka sis farlarını yandığında çok güzel göründüğü için kullanıyorlar" :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aksini iddia etmedim ki. Türkiye'de zaten sis farı cezası var ancak uygulamada yok. bizim polisler sis farlarını ön sis farlarından ibaret sanıyorlar. sis farı kanununa göre o tebliğe arka sis farları dahildir. 2 yıl önce İtalya'da 300 avro para cezası vardı arka sis farlarını sis olmayan durumlarda kullanmanın.

valla benim aracımda sislerimde sarı. ne xenon farım var ne ekstra herhangi birşey. ben orjinal neyse ondan yanayım her zaman.

307'de sislerin uzunları yakınca sönmesi durumu sislerin kısa farlarla bağlantılı olmasından kaynaklı. uzunlar yanınca sislerde kısalarda sönüyor. ancak selektör halinde 3'ü aynı anda yanıyor. ben buna 3'ü 1 arada diyorum :)
orasını tam okumamışım,
özür dilerim :eek:zur:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"bizim polisler sis farlarını ön sis farlarından ibaret sanıyorlar "

Bahadır yazdığını şöyle düzeltmek daha doğru gibi "bizim bazı sürücüler ön ve arka sis farlarını yandığında çok güzel göründüğü için kullanıyorlar" :)
o kısımda haklısın Savaş abi ama yaptırım ceza olmazsa bu olur tabi. burda bir araç var gece gündüz uzunları yanık geziyor içindede bir tam anlamıyla bir kro. günde 10 defa ben denk geliyorm hiç mi polis görmüyor bunu. sis farı keza... ben birkeresinde polise şikayet ettim birini hemde özellikle bastıurarak söyledim arka sis farları gözümü alıyor diye. polis "hangi biriyle uğraşalım" cevabını verdi bana hemde şehir merkezinde. daha ben ne söyleyim.
orasını tam okumamışım,
özür dilerim :eek:zur:

;) önemli değil Selim abi. anlaşabildiysek ne mutlu.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et