sisler ve uzun farlar

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis farı cezası sis olmayan havalarda kullanılması durumunda ülkemizde de cezası var. ceza durumu aynı film muhabbetinde ki gibi. polisine bağlı. polis kafasına eserse ceza kesiyor yoksa bir şey demiyor. bi tanıdığımız sis varken açmış sisleri unutmuş ş.içine geldiğinde sis yokmuş ve karşıda ekip varmış. sonuç olarak kitlemiş cezayı bizimkine :D

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sisler açıkken sellektör yaptığımızda sislerin sönmesi ve sellektörü bıraktığımızda tekrar yanması normalmidir ?

Büyük bir ihtimal sisin şasesi ile uzun farların şasesi ortak......
Bir kontrol ettirin..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sis farı ile uzun farların aynı anda sisli havada kullanılması zaten yanlıştır.Araçtan araca farklılıklar olabilir ama olması gereken şey ön ve arka sislerin kısa hüzmeli farlarla aktif olması ve uzunlar yandığında sönmesidir.Benim aracımda da aynı şekilde.
Bence sorun yok.Bir şekilde önceden böyle değilsede önemi yok çünki şu anki çalışma şekli yanlış değil.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o kısımda haklısın Savaş abi ama yaptırım ceza olmazsa bu olur tabi. burda bir araç var gece gündüz uzunları yanık geziyor içindede bir tam anlamıyla bir kro. günde 10 defa ben denk geliyorm hiç mi polis görmüyor bunu. sis farı keza... ben birkeresinde polise şikayet ettim birini hemde özellikle bastıurarak söyledim arka sis farları gözümü alıyor diye. polis "hangi biriyle uğraşalım" cevabını verdi bana hemde şehir merkezinde. daha ben ne söyleyim.

;) önemli değil Selim abi. anlaşabildiysek ne mutlu.

Bahadır polisimiz maalesef gücünün yettiğine efeleniyor. Karşısındaki şahıs hatırlı bir kişiyse veya kırıksa başına iş almamak için sesini çıkarmıyor, garibansa veya gençse biniyor dalına. Böyle bir anlayış olmamalı. Polise yetki veriyorsun, bir çoğu orantısız güç kullanarak garibanın canına okuyor, yetkisini kısıtlıyorsun bu sefer de onlar mağdur oluyor. Bilmiyorum ama mutlaka bir şeyler eksik kalıyor. Klasik olacak ama eğitim şart diyorsun olmuyor, maaşı az diyorsun gene olmuyor, galiba balık baştan kokuyor :(.