Sizce LPG taktırmalımıyım?

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seni dahil etmediğim halde inatla üzerine alınmanı anlamıyorum gerçekten tamam en baştan alalım konuyu.

"29 tl gaz ile 218 km yol yaptı. lpg 2.06 burda". bu sizin beyanınız.

29 lira ile 218 km yol yaparsanız eğer km de 13 krş yakarsınız ki 125 lik scooter bile bu değere inemiyor.

29 LİTRE gaz ile 218 km yol yaparsanız eğer . 29x2,06/218 = 27 kuruşluk bir tüketim çıkar ki bu normal bi değer zaten .

ve sakin kullanım değeri demişssiniz az biraz gazlasanız biraz da trafik olsa bu değer 35 kuruşa çıkıcak halaa inatla lafı üzerine alınıosan sen bilirsin.

benzinli olarak kullansan aracını 27 yakmican da 32-35 yakıcan sakin kullanımda gazladığında 35 yakmican da 40-45 yakıcan. 10000 km olarak olarak hesaplarsak km başına max 10 kuruş kar edersin bu da yapar sende 1000 lira . kitiydi ayarıydı ruhsata işletmesiydi sonra çıkarcağı sorunlardı (LPG li araç hiç kullanmadım milletin yalancısıyım sorunlar konusunda ) min 3000 tl olacak. 3 senede kar etmicek peşin verdiğin parayı çıkarıcaksın.

Sonuç olarak senede 10000 km yapan birinin LPG li arabaya binmesine ben anlam veremiyorum.

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkesin yorumları için teşekkür ederim.Gerek buradaki arkadaşların yorumları gerekse teknik servisteki arkadaşlar ile görüşmelerim sonucunda aracıma LPG taktırmama kararı aldım.Sebeplerden birincisi yılda yaptığım kilometrenin 10000 km altında olması, ikincisi de Muğla da kaliteli bir lpg servisi ve ustası olmaması astra araçlarında lpg olan arkadaşlar ile görüşmemde ve teknik servisin sürekli lpg arızası ile gelen araçlardan usanmış olması kararımda etkili oldu.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkesin yorumları için teşekkür ederim.Gerek buradaki arkadaşların yorumları gerekse teknik servisteki arkadaşlar ile görüşmelerim sonucunda aracıma LPG taktırmama kararı aldım.Sebeplerden birincisi yılda yaptığım kilometrenin 10000 km altında olması, ikincisi de Muğla da kaliteli bir lpg servisi ve ustası olmaması astra araçlarında lpg olan arkadaşlar ile görüşmemde ve teknik servisin sürekli lpg arızası ile gelen araçlardan usanmış olması kararımda etkili oldu.

çok doğru bir karar verdin kazasız belasız kullanırsın inşallah aracını.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Sadece o olsa iyi ya. Misal aracın elektrik aksamından bir sorun çıktı. Eğer aracın da LPG varsa bobin aldın diyelim aracın da LPG olmasından dolayı garanti vermiyorlar. Buji ve kablosu da buna dahil.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçlarımızın ne kadar yaktığı konusunda daha DÜRÜST olursak hesaplaması daha kolay olacak...

LPG yi bilmem. Aracım benzinli. 2012 model 1.4 opel corsa otomatik vites. Şuan 100 km de 10,2 litre benzin harcıyor görünüyor yol bilgisayarına göre. Önümüz yaz. İlerleyen günlerde 8,8 - 8,9 litrelere düşer. :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son zamanlarda lpg yi savunan insan sayısı çoğaldı ama benzin ile çalışmak üzere tasarlanmış bi motoru gazla çalıştırmak bana hala saçma ve zararlı geliyor :) kusursuz bi usta takınca sorun yok tamam ama kusursuz usta da yok egzozu kaynatlatmaya gidiyorum rolantiyi bozuyor amerikan park taktırıyorum çamurluğu çiziyor. böyle bir zamanda ben taktırmazdım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
son zamanlarda lpg yi savunan insan sayısı çoğaldı ama benzin ile çalışmak üzere tasarlanmış bi motoru gazla çalıştırmak bana hala saçma ve zararlı geliyor :) kusursuz bi usta takınca sorun yok tamam ama kusursuz usta da yok egzozu kaynatlatmaya gidiyorum rolantiyi bozuyor amerikan park taktırıyorum çamurluğu çiziyor. böyle bir zamanda ben taktırmazdım

Aynı fikirdeyim. Sürekli LPG ustalarının iyi olması gerek diyen bir çok arkadaş var ama LPG işi adam gibi yapan bir tane usta bulamadım ben. LPG ustaları üzerine alınacak ama istedikleri kadar alınsınlar işin özü bu.

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok doğru bir karar verdin kazasız belasız kullanırsın inşallah aracını.
Teşekkür ederim.Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin.Aslında ülkemizde benzin pahalı değil vergiler fazla benzin rafineriden alınırken mazottan daha ucuza alınıyor fakat daha pahalıya satılıyor burası türkiye yapacak bir şey yok.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı fikirdeyim. Sürekli LPG ustalarının iyi olması gerek diyen bir çok arkadaş var ama LPG işi adam gibi yapan bir tane usta bulamadım ben. LPG ustaları üzerine alınacak ama istedikleri kadar alınsınlar işin özü bu.
Abi iyi usta bulun diyen benim .şimdi sadece sorunsuz montaj yapsın ayarlarını ben yaptıracak çok iyi birini buldum :)
murat ayçiçek diye bir abi var. wide band afr cihazı ile on numara ayar yapıyor. adam işinin ehli...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Abi iyi usta bulun diyen benim .şimdi sadece sorunsuz montaj yapsın ayarlarını ben yaptıracak çok iyi birini buldum :)
murat ayçiçek diye bir abi var. wide band afr cihazı ile on numara ayar yapıyor. adam işinin ehli...

Vallahi ben bulamadım Fatih aramıyorum da artık gitti yere kadar devam. Fazla kurcalanınca adamın kafası ağrıyor. İnşallah bundan sonra da LPG araç asla almam o kesin dizel sevmiyorum ama baktım aracın kasa filan hoşuma gitti gider bir dizel alır binerim olur biter.