sizde bu bakım ve kontrollü yaparsınız

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen bakma LPG çok temiz filan dediğine bizim Mamak çöplüğü gibi hehe filtre filan değişimi sırasında çok deli pislik çıkıyor özellikle ilk takıldığı zaman birde benim söylediğim nokta öyle bir pislik olmaz sanırım. Var bende duydum tank içine basılıyor filan ama gerek yok bana göre. Ağrımaz başa ağrı çıkarır. Öyle de olmuş zaten. :)

Abi LPG dediğin şey zaten petrol rafine olurken havaya karışan petrol buharı, bakmışlar bu da yanıyor ulan biz bundan da para kazanırız diye iteledikleri bir yakıt türü :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi LPG dediğin şey zaten petrol rafine olurken havaya karışan petrol buharı, bakmışlar bu da yanıyor ulan biz bundan da para kazanırız diye iteledikleri bir yakıt türü :D

Birde çevreci eklemesi yapmışlar oda bu işin balı kaymağı olmuş hehe bozdur bozdur harca.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu beynin neresindedir bu tapa?

Ekli dosyalar

• 2016-01-12 19-43-44 Ekran görüntüsü.jpg
    2016-01-12 19-43-44 Ekran görüntüsü.jpg
    12.8 KB · Görüntüleme: 29

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekürler.

Son düzenleme:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynen

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sanırım o orta da olan vida olsa gerek çünkü her beyin üzerin de bu söyledim vidadan olması lazım ben öyle biliyorum.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resim koyunca ortaya çıkan o ki Nadir kardeşimiz galiba "Tapa" şeklinde bir vida yazmak istemiş klavye hatası "Pata" çıkmış..

Teşekkürler.

Bakım adı altında internetde 15 TL ye satılan metal tip filtreleri değiştirmek için 75 Tl isteyen sanayi esnafının (servis demedim ki onlar 100-150 TL den aşağı başka hiç bir sorun icad etmeseler bile aracı servisten çıkarmazlar) Bilgisayarda gaz/ hava ayarı dışında (aslına bakarsanız ona da pek dokundukları değiştirdikleri söylenemez) başka yapması gereken hizmet ne olabilir ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Resim koyunca ortaya çıkan o ki Nadir kardeşimiz galiba "Tapa" şeklinde bir vida yazmak istemiş klavye hatası "Pata" çıkmış..

Teşekkürler.

Bakım adı altında internetde 15 TL ye satılan metal tip filtreleri değiştirmek için 75 Tl isteyen sanayi esnafının (servis demedim ki onlar 100-150 TL den aşağı başka hiç bir sorun icad etmeseler bile aracı servisten çıkarmazlar) Bilgisayarda gaz/ hava ayarı dışında (aslına bakarsanız ona da pek dokundukları değiştirdikleri söylenemez) başka yapması gereken hizmet ne olabilir ?

Düzeltme için teşekkür ederim. Arada siteye tablet ile yazı yazınca kafasına göre kelimeler seçiyor demek ki gözümden kaçmış yakın zaman da gaz filtresi değişimi ile de bir konu açacağım. Şimdi hava soğuk olduğu için arabanın yanına bile varamıyorum. Ustalara boşa para vermeye gerek yok. Birde eklediğim o resim de basınç ayar vidası var. O ayar düzgün yapıldığın da araç çekiş olsun hız konusun da olsun bariz bir şekilde fark ediyor. Kendi aracım da denedim.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bahse konu olan bu beyin temizliği ve enjektör temizliği rutin LPG bakımına dahil mi? Yoksa kaç km de yapılmalı?

Araştırınca gördüm; Youtube da bunların temizliği ile ilgili videolar var.. Sizin de burada önerdiğiniz gibi Beyinde biriken kostik kokulu pisliği temizlemekde çok yarar varmış..