Su ve yağmur damlası izlerini sirke ile silsem olur mu?

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelmişken,ben boyayı temizlemek ve aracı parlatmak için bazen gazyağı ile silerim iyice ve sonra da yıkarım.Tüm kir,toz,yapışmış reçineler ve en önemlisi varsa zift lekeleri çıkar.Su lekesi için ayrıca denemedim ama yine de fikir olsun diye belirteyim dedim.Yarım litre civarı yeterli bir defalık kullanım için.Yıkanmış araca küçük ilaçlama pompası ile püskürtülür,bir müddet beklenir,güzelce bez ile silinir ve son olarak köpüklü yıkama ile işlem tamamlanır.Muhtemelen işe yarayacaktır.

yortugbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sirkeyi kullanıyorum. Sıkıntısını görmedim. Zaten fazla kullanmaya gerek yok. İyi durulanırsa sorun olmaz bence...

aligelen1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maceraya hiç gerek yok arkadaşım. senin işini kil çözer. sevgiler...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim signum 6 aydir ablamla beraber Türkiye de idi ayni sorun vardi krec izleri hemde damla damla da degil resmen sag ve solda kapilar da yukardan asagiya sanki krec akmis gibi:) kaput ve tavanda damla damla idi. bir kez cila cektim tam gecmedi bile ikinci defasinda cillop gibi oldu keske kirecli iken resmini cekseydim temizleyince cektim ama bir ise yaramaz.yani ben cila disinda baska seyleri boyayi tatbik ezme taraftari degilim hemen olmasa bile zamanla zarari olur diye düsünüyorum.