Subap değişimi - şanzıman arızası f

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel garaj hakan ustaya bugun öğlen teslim ettim aracı. konuyu açıyorum ki merak eden arkadaşlara tüm süreci anlatıcam arkadaşlar. şanzıman revizyon baskı balata ve supaplar değişicek. bilgiler ulaştıkca yazıcam. şimdiden düşünenler varsa konuşalım

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.

olmezozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlerde mutlaka bana da lazım olacak,çok faydalı olmuş konuyu açmanız, takipçisi olacağım. Tşk.

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlemler bitti aracı teslim aldım. Fotograflarla beraber 2 güne kadar detaylı anlatıcam inşallah. ama performans çok farklı kesinlikle :D benim ayrıca şanzıman revizyon yapıldıgından baya bi işlem var

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı aldım. İlk Olarak işlemlerden bahsedeyim arkadaşlar. Öncelikle ölçüm yapılacağı söylenmişti ve öyle oldu. Supablar kapak gitmiş. Baya aşınmış hatta arac 135 bindeydi ve ustam ilk kez açıldıgını belirtti. Stelitli subaplar takıldı. Kapak revizyona girdi. yağ değişti filtre değişti. Benim aracım F hatası veriyordu sürekli. Şanzıman problemi vardı ayrıca oda düzeltildi. Şanzıman beyinleri tamir edildi. Baskı balata değişti. Yapılan işlerden memnunum fotograflar mevcut ama henüz alamadım onları da ekleyeceğim bi kaç gün sonra. Genel olarak maliyet 5 i buldu. Çünkü benim şanzıman problemi zaten 2500 civarı bitti.

sübaplardan sonra şu an aracım benzin de kullanıyorum ustam da bir depo benzinde kullanmamı istedi. 1 hafta sonra kontrole gel dedi sanki doktor hasta gibi :D bu beni mutlu etti diğerleri daha bişey olmaz abim gibi laflar ederken opel garaj bi bakalım bi hatamız olabilir bi vida gevşer yağ kaçağı olur hem içimiz rahat olsun gibi bi ifade kullandı bu beni mutlu etti. tabi ki işlemlerin hepsi garantili yapıldı ama öyle ihmalsizlikte yapmıyorlar bu güzel bişey.

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gelelim performans kısmına. Sabahları bıktıran stop etme problemi kalktı. artık araç ısınmasını beklemiyorum kontak çevir devam et,diğer normal araçlar gibi :D titreme vardı o azaldı baya hatta gitti diyebilirim sadece vitese geçip frende beklediğimde oluyor cok hafif. Performans çok iyi benim şanzıman revizyonundan ötürü de olabilir bilmiyorum ama easytronic kullananlar bilir genelde rampalarda vitesi kendimiz artırır veya düşürmesin diye müdahale ederiz. ben 5 gündür yokuşlarda kendim küçültüyorum :D 2 ile çıkacak yeri 3 le zorluyor aslında bu beni memnun ediyor. Hantallık gitti araçta dip gaz da kalkıyorum bazen baya iyi fırlatıyor. vites geçişlerimde vuruntu vardı onlar yok oldu. araç serileşti. lpg de kullanmadım henüz ama afr ayarı yaptırıcam önce oyle baslıcam kullanmaya. Tavsiyem eğer sübap yanıklığından şüphelenen arkadaşlar varsa direk gitsinler. benimde param yoktu çok zor oldu ama gerçekten öbür türlüde eziyet çekiyormuşum. aracın tadı şimdi cıkmaya başlıyor. akan trafikte fren yapınca titreyen acaba stop edecek mi diye korktugum günler geride kaldı. Astra genel olarak beğendigim bi araç özellikle uzun yolda beni tatmın ediyor. agırlıgı yol tutusu bu fiyatlara bu modellere göre gayet iyi. Ancak işte böyle bakıldığı taktirde gerçekten geri dönüş alıyorsunuz araçtan. Ve subapların yanıklıgı zamanla kapağı da aşındırıyor. Birde kapak masrafı çıkarsa üzülebilir kullanıcılar. Bana ustalar anlattı ordan öğrendim. Subap girip çıkıp kapağa vuruyor evet subap aşınıyor ancak vurdugu kapakta subabın sıcaklığıyla haliyle oda başlıyor aşınmaya benim kapak baya aşınmıştı mesela. En azından bi kompresyonla başlayın. bana göre en butyuk belirti sabahları stop etme yani motor sogukken sürekli stop etme. Durmak ıstedıgınızde aracın titremesi stop edecek olması veya stop etmesi. benim herşey gitti şükür inşallah geride gelmez :D Opel garaj Hakan ustaya musa ustaya teşekkürlerimi sunuyorum. Hakan bey Ceo gibi usanmadan sorularınızı yanıtlıyor anlatıyor tane tane. Genel olarak çok memnun kaldım bakımlara falan artık araçta vida düşse opel garajdayım :D 3 gün sonra götürcem aracı kontrol edicekler bakalım problem yoktur inşallah. Ha son olarak da yakıt artışı yaşıyorsanız son zamanlarda oda subaplardan ötürü olabilir. benim son hafta artık oha demiştim. lpg de bile inanılmaz artmıştı. Herkese iyi sürüşler kazasız belasız yıllar dilerim. Sorular varsa yanıtlarım. :)

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gelelim performans kısmına. Sabahları bıktıran stop etme problemi kalktı. artık araç ısınmasını beklemiyorum kontak çevir devam et,diğer normal araçlar gibi :D titreme vardı o azaldı baya hatta gitti diyebilirim sadece vitese geçip frende beklediğimde oluyor cok hafif. Performans çok iyi benim şanzıman revizyonundan ötürü de olabilir bilmiyorum ama easytronic kullananlar bilir genelde rampalarda vitesi kendimiz artırır veya düşürmesin diye müdahale ederiz. ben 5 gündür yokuşlarda kendim küçültüyorum :D 2 ile çıkacak yeri 3 le zorluyor aslında bu beni memnun ediyor. Hantallık gitti araçta dip gaz da kalkıyorum bazen baya iyi fırlatıyor. vites geçişlerimde vuruntu vardı onlar yok oldu. araç serileşti. lpg de kullanmadım henüz ama afr ayarı yaptırıcam önce oyle baslıcam kullanmaya. Tavsiyem eğer sübap yanıklığından şüphelenen arkadaşlar varsa direk gitsinler. benimde param yoktu çok zor oldu ama gerçekten öbür türlüde eziyet çekiyormuşum. aracın tadı şimdi cıkmaya başlıyor. akan trafikte fren yapınca titreyen acaba stop edecek mi diye korktugum günler geride kaldı. Astra genel olarak beğendigim bi araç özellikle uzun yolda beni tatmın ediyor. agırlıgı yol tutusu bu fiyatlara bu modellere göre gayet iyi. Ancak işte böyle bakıldığı taktirde gerçekten geri dönüş alıyorsunuz araçtan. Ve subapların yanıklıgı zamanla kapağı da aşındırıyor. Birde kapak masrafı çıkarsa üzülebilir kullanıcılar. Bana ustalar anlattı ordan öğrendim. Subap girip çıkıp kapağa vuruyor evet subap aşınıyor ancak vurdugu kapakta subabın sıcaklığıyla haliyle oda başlıyor aşınmaya benim kapak baya aşınmıştı mesela. En azından bi kompresyonla başlayın. bana göre en butyuk belirti sabahları stop etme yani motor sogukken sürekli stop etme. Durmak ıstedıgınızde aracın titremesi stop edecek olması veya stop etmesi. benim herşey gitti şükür inşallah geride gelmez :D Opel garaj Hakan ustaya musa ustaya teşekkürlerimi sunuyorum. Hakan bey Ceo gibi usanmadan sorularınızı yanıtlıyor anlatıyor tane tane. Genel olarak çok memnun kaldım bakımlara falan artık araçta vida düşse opel garajdayım :D 3 gün sonra götürcem aracı kontrol edicekler bakalım problem yoktur inşallah. Ha son olarak da yakıt artışı yaşıyorsanız son zamanlarda oda subaplardan ötürü olabilir. benim son hafta artık oha demiştim. lpg de bile inanılmaz artmıştı. Herkese iyi sürüşler kazasız belasız yıllar dilerim. Sorular varsa yanıtlarım. :)

kardeşim hayırlı olsun , güle güle kullan. Eskilerin bir lafı var, bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur diye :) biraz masraf (bazen birazı aşabilir :) ) biraz emek ilgi gösterdin mi toplanıyor. Tabi en önemlisi kendini usta sanan değil, gerçekten de usta olanlara denk gelmek.

Son düzenleme: