Tatil ...

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 15-20 gün önce çıkmış olduğum tatil malesef hüsranla sonuçlandı...

Didime 15 kilometre kala arabanın debriyajı bir anda düştü ve yolda kaldık ..arabayı aydın sökede bir servise çektik ve debriyaj bilmemne bilyası değişti 850 tl masraf çıkardılar neyse ..buna şükür 2 gün sonra arabayı aldım ve gene 2 gün sonra sabah araca bindiğimde şıkırtılı bir ses başladı motorda bu ses şıkırtıdan biraz daha kaba bir ses ve rölantide başlıordu devir yükseldikçe azalıyordu...didim altınkumda bir servise gittiğimde ise ki (gitmez olaydım ...bana bu sesin motordan geldiğini yatak vey krank olabileceğini söledi...ee dedim ne yapmam gerek? abi dedi başka araba gitmez ankaraya kadar ama bu araba gider dedi..hoppalaaaa dedim yani bu şekilde gidiyimmi birşey olmaz mı dedim ?? :S olmazz abi dedi!! ve bunu gibi 2 usta daha aynısını dedi...neyse inandım ve güvendim ertesi sabah yola çıktım ve 10 km olmadan ses dahada büyüdü resmen artık motora vuran bir şey vardı sanki...hızım 80-90 arası idi ve aynı gelirken kaldığım söke yaınlarında...bir anda korkunç bir patlama sesi ve alevler ve duman çıkmaya başladı önden ve yan altlardan...korkarak durdum ve büyük bir cesaretle kaputu açtım ...ve bir anda duman ve alev yükselmeye başladı..gözünüzün önünde herşeyden sakındığınız arabanızın yandığını düşünün...araba alttan üst kısıma büyüyyen bir ateşle yanmaya başladı ve yangın söndürücüyü eve bırakmıştım suda yoktu ve dışarıda 45 dereceye yakın bir sıcaklık vardı..soğuk kanlılıkla koluma tshirtümü sarıp söndürmeye başladım ve 10 dakika içerisinde söndürdüm tek başıma ..eleimde ve kolumda yanıklar var...neyse aracı çektik ve ustaların sölediği blok çatlamış kol çıkarmış dediler blokdan püsküren yağ ise headers yani eksoz çıkışına spüskürünce alev almış..

işte tatil böyleydi ..Allah kimsenin başına vermesin ...siz siz olun aman güvenlik ekıpmanlarınızı yangın tüpü , ilk yardım çantası vs....bunları arabanızda bulundurunuz...

şu an araca krank piston vs....bir sürü parça arıyoruz...tamirini ise ankara opel garaj yapacak İnşallah..

Saygılarımla...

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok Çok Geçmiş Olsun İnanın Okuduğumda Çok üzüldüm..Tez Zamanda Parçaları Bulup Yeniden Arabanıza Kavuşmanız Dileğiyle..

Emirhan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun . umarım tez zamanda aracınız eski haline döndürürsünüz..

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun abi, yabancı biryer ustanın eline düşmemek lazım aslında.yapıcak birsey yok neyse aracın yeni hali daha iyi olur ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. daha büyük bi faciada yaşanabilridi allahtan durup söndürmüşsünüz.

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun çok üzüldüm gerçekten :( Allah korusun daha kötüsü de olabilirdi, buna şükür..

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun....Okurken şimdi büyün bunlar şakaydı diyeceksn diye bekledimm...Şaka gibi...Allah kimsenin başına vermesin....