Tatile çıkacam bagaj kapağı açılmıyor,sorunu nasıl halledebilirim?

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün bagaj kapağı tutukluk yaptı,sonra anahratı kapı kilidine takarak bagaj kapağını merkezi kilit ile açtım.Bugün açayım dedim olmadı,ne yaptıysam açamadım,kilit motoru çalışıyor ama açamadım.Sorun ne olabilir,aksi gibi tatile çıkacam haftaya,en ykın servis 70 km uzakta.
Arabam Astra H 2004

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bizim de tatildeyken başımıza gelmişti. tel mi ne kopmuş açamamıştık bir türlü.

nzambak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arka koltuğu yatır bagaja ulaş orda plastik bir tıpa var onu aç maozot deposunun içindeki plastik sibop anahtarını kullanarak açabilirsin

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arka koltuğu yatır bagaja ulaş orda plastik bir tıpa var onu aç maozot deposunun içindeki plastik sibop anahtarını kullanarak açabilirsin
Dostum cevap için sağolasın,tıpa dediğin şeyi gördüm elimler içeri doğru ittim,ama ne olduğunu bilmediğimden fazla üstelemedim,yırtmam mı gerekiyor onu?

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum sağolasın açtım bagajı ama zannedersem açma tutamağı kilidi çektirip açtıramıyor,inşallah büyük sorun değildir

nzambak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok pahalı bi parça olduğunu sanmıyorum ama eğer sökebilirsen kendin tamir edebilirsin büyük ihtimalle bi şey sıkışmıştır içine benim arka cam patlamıştı ve içine cam parçası sıkışmış o yüzden açılmıyomuş
açtım temizledim bir dahada bozulmadı

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu opellerde tatile giderken hep arıza yapıyo heralde bizimde geçensene tatile gitemden 1gece önce radyatör hortumu patladı hiç bi yerde bulamadım neyseki sizin sorun büyük değil

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de şöyle bir sıkıntı var,arabayı uzaktan kumanda ile kilitleyip açabiliyorum,ama anahtarı şoför kapısına sokup kilitlediğimde sadece şoför kapısı kilitleniyor,bunun sebebi n olabilir ki?

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bagaj kapağı -35 derece soğukta kapatmaya çalışmışdım, birkaç kez vurduktan sonra kapanmışdı, 1 ay hiç açılmadı, bagaj lazım olduğunda koltuğu açıp kullandım, Bir sabah yine denedim kendiliğinden açıldı. O gün bugündür (4-5aydır) hiç sorun yaşamadım.