tavan döşemesi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger Yeniden Kaplatacaksan Bi önerim Var. Gitmeden Bi Dene. Enjetkör Al Içine Yapistirici Koy Döşeye Sapla Ve Sik. Sonra Döşemeye Bastir. Bakalim Tutacakmi. Ama Leke Yapabilir Denemek Lazim

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi tavan silinirmi ıslak bezle :)
direk salar kendini tamiri yok komple söklüp değişcek eger ben silerim diyosan alcantara kaplatcan
tavan döşemesi ile ayrıntıları burda bulabilirsin
http://www.artcar.com.tr/Tr/index_tr.htm

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
benimde tavan ön taraftan sarkmıştı;yenisi de çok pahallıydı,döşemeciye gösterdim biraz yapıştırdı falan ama geri atar bu dedi,ve gerçekten attı,mersinin sıcağına artık dayanmaz olmuştu;ben de döşeme malzemesi satan yerden 2 metre, benzer bir deri aldım ve nalburdan da bir kutu bally aldım tavanı,arka panzotu ve ön direkleri eve çıkarttım,balkonda kapladım,iki gün sürdü;arabanın içi de bir kaç gün boyunca bally koktu ;ama sonuç gayet başarılı ve eskiye nazaran gayet iyi oldu ,ön tarafta gözükmeyen yerlerde bir kaç hata yapmışım ama onları da yakında düzeltecem,toplam maliyet ise 24 ytl deriye ve 12 ytl bally'e verdim yani 36 ytl tuttu...

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar onun dışında tavanla ilgili bir anektod. Benim Vectra 97 Cd den kapıları kapattığınızda tavandan sanki kapalı kasa doblo yada kangodaki gibi wonnn gibi bir ses çıkıyordu döşemeciye götürdüm.adamın yaptığı şu şarjlı tornavidayla arabanın iç taraftaki tavandaki el tutacaklarını sonra güneş siperliklerini daha sonra ön aydınlatmayı üstteki kapı üstü aydınlatmaları sonra ön direklerdeki plastik kaplamaları yani tavanı tutan herşeyi 10 dk da söktü ve tavan kaplamasını geriye doğru sürgü yöntemi iler sürükledi ve tavanda 2 adet metal olan enine metal kuşaklar var o kuşaklar ile tavan kaportası arasında çok ince kaynak puntalar var o puntalar attığı için tavandan kapı kapanmasında ses geliyormuş.Kuşaklar ile tavan kaportası arasına metresi belki tahmini ve muhakkak öyle 1-2 ytl lik ince süngerli bir bez çekti boydan boya döşedi yani ve 2 kuşak arasını doldurduktan sonra montajı yaptı.Ve ses artık yok kesildi.Bunun bana maliyeti 75 ytl bilseydim böyle yapılacağını kendimde yapardım.Artık siz biliyorsunuz başınıza gelirse kendiniz halledebilirsiniz tavan sökmekten korkmayın cidden çok basit.Bu arada tavan ile tavan döşemesi arasında kesinlikle hiç bir madde yok direk kaporta var arada hiç bir malzeme yok haberiniz olsun.Gözünüzde büyütmeyin.Zaten bütün arabaların çıplak hallerini görseniz binmeye korkarsınız.Tenekeden başka bişey değil arabalar...http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=607299#post607299

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar onun dışında tavanla ilgili bir anektod. Benim Vectra 97 Cd den kapıları kapattığınızda tavandan sanki kapalı kasa doblo yada kangodaki gibi wonnn gibi bir ses çıkıyordu döşemeciye götürdüm.adamın yaptığı şu şarjlı tornavidayla arabanın iç taraftaki tavandaki el tutacaklarını sonra güneş siperliklerini daha sonra ön aydınlatmayı üstteki kapı üstü aydınlatmaları sonra ön direklerdeki plastik kaplamaları yani tavanı tutan herşeyi 10 dk da söktü ve tavan kaplamasını geriye doğru sürgü yöntemi iler sürükledi ve tavanda 2 adet metal olan enine metal kuşaklar var o kuşaklar ile tavan kaportası arasında çok ince kaynak puntalar var o puntalar attığı için tavandan kapı kapanmasında ses geliyormuş.Kuşaklar ile tavan kaportası arasına metresi belki tahmini ve muhakkak öyle 1-2 ytl lik ince süngerli bir bez çekti boydan boya döşedi yani ve 2 kuşak arasını doldurduktan sonra montajı yaptı.Ve ses artık yok kesildi.Bunun bana maliyeti 75 ytl bilseydim böyle yapılacağını kendimde yapardım.Artık siz biliyorsunuz başınıza gelirse kendiniz halledebilirsiniz tavan sökmekten korkmayın cidden çok basit.Bu arada tavan ile tavan döşemesi arasında kesinlikle hiç bir madde yok direk kaporta var arada hiç bir malzeme yok haberiniz olsun.Gözünüzde büyütmeyin.Zaten bütün arabaların çıplak hallerini görseniz binmeye korkarsınız.Tenekeden başka bişey değil arabalar...

abi çok sagol verdigin bilgilere bendede aynı sorun vardı yaaa valla süper oldu söylediklerin derhal halledecem :alkis: