Tigra hakkında YARDIM LÜTFEN...

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tigra almak istiyorum. Fakat tigralar(96-00) hakkında bilgim yok. Bunların kronik sorunu varmıdır , kullananlar , alırken nelere dikkat etmem gerek ve öğrenci için uygun araçlarmıdır?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan Bey ben 2008-2010 arası 97 modelini kullandım. Kronik sorun yağ yakması bildiğim. Ama bende çok sorun çıkardı 2 haftaya bir sanayiye giderdim. Motor yürüyen parçası Corsa gsi ile aynı ve bulunuyor, ustasıda bol ama trim parça, kaporta hiç yok gibi birşey ve çok pahalı. Şuan temiz 5-10 tane anca bulunabilir tahminim.

Satmasında zordur haberiniz olsun. Ben yeni araç alınca bayiyle anlaşıp oraya bırakmıştım. 98 model ve sonrası standart sunroof ve 15 jant olması lazım. Arka cam ve dikiz aynaları hem pahalı hem çıkması bile zor bulunuyor. Yetkili servis isterseniz İzmirden yoksa yurtdışından getirtiyor ama çok pahalı.

İçi, dışı, kaportası, döşemesi temiz, motor, yürüyen, elektrik bakımlı, herşeyi çalışır durumda bir Tigra elbette vardır ama bulmak lazım. Elbette Tigra muadili değil ama maddi yönden biraz daha çıkıp 4 kapı getz, yaris de bakılabilir.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tigra kullanan tipi bakimindan genelde genclerin tercihi olan bir arabadir ve opel motorlari genel anlamda sikistirilmayi pek sevmeyen yapiya sahiptirler , motor ve elektronik olarak gercekten sorunsuz olsuguna inanmadiginiz bir tigranin ( hicbir opelin yanina yaklasmayin fakat tigra parca konusunda daha acimasiz olabilir) yanina yaklasmayiniz yoksa sizi bayagi bir ugrastirabilir , illa ki temiz ve sorunsuzlari vardir fakat sahipleri sorunsuz olduklarini bilerek ucuk rakamlar isteyebilirler , bu kezde o fiyata tigra almak biraz garip olur. (aracin sizde ozel bir yeri yok ise) ... alirken dikkatli olun sorunlu bir opelle ugrasmak gercekten istemezsiniz , durust ve kalifiye ustasinin cok az oldugu bir motora ve elektronige sahiptirler.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim inceleme yazımda kafana takılan her soruya yanıt bulabilirsin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar verdiginiz degerli bilgiler icin hepinize tesekkur ederim oncelikle. Istanbula geldim 2 adet tigra bakmak icin ama insanlar yalanci olmuslar gercekten kandirabildiklerini kaziklama pesine dusmusler. 2 tane araca baktim dediklerine gore kazasizdi araclar ve masraflari yoktu. Bunlar icin babam ve ben ucak bileti aldik masraf ettik geldik... Arabalardan biri takla atmis inceleme sonucu bu cikti tramerde kazasi gozukmuyodu guvendik geldik, diger aracta da curumeler vardi ve 1000 tl masraf cikti o da en az. 11-12 civariydi bu araclar. Halen ariyorum fakat temiz bi arac bulabilecegimden artik suphelenmeye basladim, ozellikle piyasada bu kadar gereksiz ve dolandirici insan varken daha da zor gibi. Su zamanda araba almak araba satmaktan cok daha zor yani.

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de hazir deneyimli opelcileri bulmusken bir kac soru sormak isterim..
Denedigim tigralarin debriyaj i bana fazla agir geldi, bundan once toledo kullaniyordum ona gore bayagi bi agir geldi yani sizce normalmidir. Bide biraz alttan kavriyodu sanki...
ikinci olarak da fren pedallari baya baya kazik gibiydi.. sanki betonu itmeye calisiyormusum gibi hissettim ve bana cidden cok guvensiz geldi durmiycak sandim arabalar. Bunlar normalmidir

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de hazir deneyimli opelcileri bulmusken bir kac soru sormak isterim..
Denedigim tigralarin debriyaj i bana fazla agir geldi, bundan once toledo kullaniyordum ona gore bayagi bi agir geldi yani sizce normalmidir. Bide biraz alttan kavriyodu sanki...
ikinci olarak da fren pedallari baya baya kazik gibiydi.. sanki betonu itmeye calisiyormusum gibi hissettim ve bana cidden cok guvensiz geldi durmiycak sandim arabalar. Bunlar normalmidir

Tabiki normal değil. Mesela benim kullandığım Tigra pedaları gayet yerinde ve normaldi. Fren için hidrolik değişimi, balata, disk ve ayar gerek sanırım.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bence tigra a kullanmaktansa corsa b gsi kullanmak daha mantıklı. tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. kaporta parçaları konusunda daha rahat edersiniz corsa b de.

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tigra a kullanmaktansa corsa b gsi kullanmak daha mantıklı. tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. kaporta parçaları konusunda daha rahat edersiniz corsa b de.

Evet hocam dediğiniz çok kişiden duydum fakat hani bendeki şuan hastalık gibi içine oturduğumdada beni cidden heycanlandırdı tigra