Toyota Yaris Kafa Tutucakmış Koptum.)

Streo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor tiplerini de yazarsan daha sağlıklı yorum yapabiliriz, yada hep beraber güleriz :D

Mesala astra 1.3 eco yu Yaris 1.4 d4d delik deşik eder. 1,3 sol çok rahat geçer. :D

Edit: senin araç 1.6 115 hp miş, yarisin şöförü iyi ise 1.4 d4d, 130-140 km ye kadar hep öne olur. Şehir içi yarışırsan geçemezsin. Otobanda yarışırısan 150 den sonra yavaş yavaş geçersin.

1.6 115 Hp Astra
1000 Motor Yaris

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi bu tür işlerde hiç büyük konuşmamak lazım. Araçların motor gücüne, karizmasına kanarak bu işlere girmeyin derim yoksa çok kötü fiyakanızı çizerler. Ben bir gün Ankara'dan İzmir'e gene eşya getiriyordum, araç tıka basa dolu, biz de 3 kişiyiz, sorunsuzca İzmir'e geldik. O sıralar yol inşaatları bol. Bir yerden U dönüşü yapmamız gerekti. En sol şeritte ben duruyordum, yeşil yandı U çekmeye başladık, sağımdaki çift kabinli sıfır kamyonet bir kaptırdı yanlaya yanlaya benden evvel U dönüşünü tamamladı, ben gaza yüklendim ama ne fayda adam arayı epeyce açtı, hanım eşyalarımı kırarsan yenisini de alırsın dedi :). Yani uzun lafın kısası bizim Vectra kamyonetin gerisinde kaldı. Şimdi ben oturup yok benim araç çok doluydu, uzun yoldan geldi, hanım kızdı gibi bahanelerin arkasına mı sığınayım :). Helal olsun adama gazı iyi kapattı. Ben şimdi o kuyruk acısı ile uzun yolda nerede bir çift kabin görsem hemen sollarım :).

Ara debriyaj diye bir olay var, çokda işe yarar.
şMaalesef easy'de o imkan yok :mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ara debriyaj diye bir olay var, çokda işe yarar.
şMaalesef easy'de o imkan yok :mad:

Ben adamın gazı kökleyip yanlayacağını tahmin etmediğim için sakin sakin dönmeye başlamıştım, ama adam çoşmayı kafasına koymuş bir kere, ben gazı kökleyince araç zaten öne fırladı, patinaj başlayınca hemen TC devreye girdi ama nafile, adam benden daha evvel gazı köklediği için averajı çoktan ele geçirmişti.

Streo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Yorumlarınız Çok Güzel Bilgi Verdi Bana Ama Ben Yine Sanmıyorum. Deniyeceğiz Bakalım.Daha Akşam Wolsvagen Jetta 1.6 105Hp Aracı Yokuş Yukarı 3.vites harcadım opel 'in değerini ozaman anladım. ama deniyeceğim size video'sunu göstereceğim

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 motorsa astra her türlü alır.Ben 1.4 sandım. Denemeye bile gerek yok.