Vectra 2.0 Cdx Lpg Düşünüyorum?

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 cdx otomatik aracım var şehir içinde 80 kuruş gibi rakam yakıyor normal kullanım bir anormallik var heralde ama lpg düşünüyorum aracıma.160000 km aracım lpg takılmamış hiç.Atiker düşünüyorum fiyat olarak uygun geldi bana bir kaç yorum baktım iyi diyende var kötü diyende.ortolama olarak araçtaki yakıt sarfiyatını ne oranda düşürür?genelde şehir içinde kullanıyorum aracımı.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Atikerden memnunum, ancak öncesinde motorda sorun varsa halledin sonrasinda taktirin.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atikerde kullandım prinste,atikeri çok kütülerler fakat gayet kaliteli ve ucuz :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 motorun 80 kuruş yakması çok zor, bu değerler omega mv6 değerleri...Olup olabilecek en yüksek tüketim 60 kuruş yani ortalama 12 litre civarı olmalıdır,o da aşırı trafikte... Oksijen sensörü, buji ve kabloları, hava debimetresi kontrol edilmeli.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Normal bir kullanım için o tüketim değerleri çok fazla. Hafta sonu İzmir-İstanbul-İzmir güzergahında 100 km si İstanbul'da şehiriçinde olmak üzere 1300 km kadar yol yaptık, araç 2.0 Vectra B GLS, manuel vitesli (otomatik vitesli aracımız da çok fazla yakıt tüketmiyor) 100 de 7,1 litre benzin tüketti. Kullanım tarzım; kalkışlarda aracı fazla zorlamam, düz yolda 2500-3000 d/d da vites değiştiririm, 5 nci vitesten sonra yol durumuna göre giderim. Bana kalırsa ya sert kalkışlar yapıyorsun, ya da aracı kullandığın güzergah çok kısa veya çok yoğun trafiği var o nedenle sık sık dur kalk yapıyorsun.

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandığım mesafe dediğiniz gibi çok kısa gün içerisinde bende ona bağlıyorum aslında bu sorunu.peki lpgde bu kısa mesafe olayı ne gibi değişiklik yapar arabanın yakıtında? Dün üsküdara gittim geldim yolda bomboştu gece kokladı resmen benzini.kısa mesafe olayı yüzünden çok yakıt sarfiyatı oluyor emin oldum bundan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kısa mesafe kullanımında yakıt tüketimi aşırı derecede artar. Bu tüketime LPG de çare olmaz. Bu durumun tek çaresi aracı kısa mesafelerde kullanmamaktır. Otoriterler 4 km lik mesafelerde araç kullanmayı önermiyorlar.

İlgini çekerse; http://www.usta.tc/EkonomikYakitTuketimi.aspx

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
4 yıl kadar CD kullandım. Aldığımda LPG yoktu. 136.000 km'de Atiker taktırdım. Sorunsuz olarak 180.000 km'ye kadar bindim, sonra sattım. Atiker kötü marka değil. Tavsiye ederim.