Vectra 2.2 Elegance - Ne Düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın benimde düşündüğüm araçlar arasında iyi günlerde kullanın fotoları ve yakıtdurumunu bekleriz

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın benimde düşündüğüm araçlar arasında iyi günlerde kullanın fotoları ve yakıtdurumunu bekleriz

Çok teşekkür ederim. Daha iyisi sizlere olur inş.

uzun yolda karın buzun üstünde geldim. bazı zamanlarda 2. vitesle epey ilerledim. 1 lt LPG ile 10,5-11 km yol yaptı.

Fotoları da en kısa zamanda yükleyeceğim.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
görünürde temiz duruyor. en azından benim bulduğum 2.2'den gayet temiz:D
motor ve şanzımanda sağlamsa sizi üzmez umarım. hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah:good:

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Motor ve şanzımanda bir sorun görünmüyor. İnş. da çıkmaz. 117.000 kmde.

1 lt LPG ile şehiriçi ve şehir dışında net kaç km yol yaptığını konusunda bilgisi olan veya bunu ölçme imkanı olana rkadaşımız var mı acaba?

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun çok güzel bi araç aldınız merak etmeyin. Bendede aynı araç var.
Aldığınız aracın şanzumanı Japon malı Aisin Warner 55-50sn dir.
Bu firma dünyanın en sorunsuz otomatik şanzımanlarını üretir.
Fakat türkiyede otomatik şanzımandan anlayan pek yoktur. Hele bu model gibi yeni nesil elektronik otomatiklerden hiç anlamazlar. Özel servise gittiğinizde hemen yağını değiştirmeye kalkarlar. Bunların şanzıman yağı özeldir, tamirci tutar "abi bunlar Dextron III kullanıyor" der ve değiştirir işte bundan sonra sorunlar başlar. Sıkışık trafikte vuruntular başlar. Soğuk havada silkeleme yapar. Sende zannedersinki şanzuman arızalandı. Sonra bu şanzımanların adı sorunlu şanzımanlar diye çıkar.

Sana tavsiyem eğer şanzumanda vuruntu varsa derhal yetkili servise git ve "19 40 771" numaralı yağdan koydur. Numarayı veriyorum çünkü yetkili servisler bile hangi yağın kullanıldığını bilmiyorlar. Kullandıkları bilgisayar programı bile cevap veremiyor.
Yalnız her defasında 2.3lt boşaltabildiğin için yaklaşık 15lt yağ kullanarak değiştirebiliyorsun.

Sana bi tavsiyede daha bulunayım eğer sıkışık trafikte uzun süreler harcıyorsan mesela benim gibi hergün istanbulun köprü trafiğinde 2 saat kalıyorsan. Mutlaka şanzıman yağını soğutmak için ayrı bir soğutucu taktır. En sağlıklısı bu.
Opel her nedense 2.2 dizellere soğutucu koymayı akıl ederken bu benzinlilere soğutucu koymayı ihmal etmiş.

Ben Opelin CVT şanzımanlar için kullandığı soğutucudan taktırdım. Şanzıman yağ gibi kayıyor. Ne kadar uğraşsamda vites geçişlerini hissedemiyorum.

Bu araçların en büyük eksiği bence adam akıllı bi şanzıman soğutucusudur.
2-3 saat sıkışık trafikte kalmıyorsanız şart değildir.

Bunun dışında motorları dünyaca ünlü Z22SE dir. Bir çok marka senelerdir bu motoru kullanılır.
Cadillac, Saturn, Volvo, Saab, Subaru bu motoru kullanan başlıca firmalardır..
Yurt dışında çok beğenilen ve tutulan bir motordur. Sadece Türkiyede vergiler yüzünden üvey evlat muamelesi görmüştür.
Allah kaza bela vermesin çok güzel bi araç aldınız. İçiniz rahat olsun.

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun çok güzel bi araç aldınız merak etmeyin. Bendede aynı araç var.
Aldığınız aracın şanzumanı Japon malı Aisin Warner 55-50sn dir.
Bu firma dünyanın en sorunsuz otomatik şanzımanlarını üretir.
Fakat türkiyede otomatik şanzımandan anlayan pek yoktur. Hele bu model gibi yeni nesil elektronik otomatiklerden hiç anlamazlar. Özel servise gittiğinizde hemen yağını değiştirmeye kalkarlar. Bunların şanzıman yağı özeldir, tamirci tutar "abi bunlar Dextron III kullanıyor" der ve değiştirir işte bundan sonra sorunlar başlar. Sıkışık trafikte vuruntular başlar. Soğuk havada silkeleme yapar. Sende zannedersinki şanzuman arızalandı. Sonra bu şanzımanların adı sorunlu şanzımanlar diye çıkar.

Sana tavsiyem eğer şanzumanda vuruntu varsa derhal yetkili servise git ve "19 40 771" numaralı yağdan koydur. Numarayı veriyorum çünkü yetkili servisler bile hangi yağın kullanıldığını bilmiyorlar. Kullandıkları bilgisayar programı bile cevap veremiyor.
Yalnız her defasında 2.3lt boşaltabildiğin için yaklaşık 15lt yağ kullanarak değiştirebiliyorsun.

Sana bi tavsiyede daha bulunayım eğer sıkışık trafikte uzun süreler harcıyorsan mesela benim gibi hergün istanbulun köprü trafiğinde 2 saat kalıyorsan. Mutlaka şanzıman yağını soğutmak için ayrı bir soğutucu taktır. En sağlıklısı bu.
Opel her nedense 2.2 dizellere soğutucu koymayı akıl ederken bu benzinlilere soğutucu koymayı ihmal etmiş.

Ben Opelin CVT şanzımanlar için kullandığı soğutucudan taktırdım. Şanzıman yağ gibi kayıyor. Ne kadar uğraşsamda vites geçişlerini hissedemiyorum.

Bu araçların en büyük eksiği bence adam akıllı bi şanzıman soğutucusudur.
2-3 saat sıkışık trafikte kalmıyorsanız şart değildir.

Bunun dışında motorları dünyaca ünlü Z22SE dir. Bir çok marka senelerdir bu motoru kullanılır.
Cadillac, Saturn, Volvo, Saab, Subaru bu motoru kullanan başlıca firmalardır..
Yurt dışında çok beğenilen ve tutulan bir motordur. Sadece Türkiyede vergiler yüzünden üvey evlat muamelesi görmüştür.
Allah kaza bela vermesin çok güzel bi araç aldınız. İçiniz rahat olsun.
Çok Yararlı Bir Bilgi Vermişsiniz...

viyana07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
ben de 2.2 dti 2003 model sahibiyim yaklasik 4 senedir. Allaha cok sukur simdiye kadar hic bir sorun cikarmadi bana. tabi servislerini tam yaptirdim. 2.2 lerde triger kayisi yok mercedeslerde ve bmwlerde oldugu gibi. yaniliyorsam duzeltin 2.2 motorlari bmw yada mercedes motoruna sahipler. ben her sene avusturya viyanadan antalya ya gidiyorum 2200 km civari yaklasik 3 bucuk depoyla antalya ya giriyorum. otobanda 160 180 km altina dusmeden kullaniyorum. tabi birde araba agzina kadar Turkiye ye giden hediyelerle ve esyalarla dolu olmasina ragmen. yani ben 4 senedir cok memnunum ve hic bir sorun yasamadim. sadece tek sorun ufak bir tumsekden inip cikarken on takimlardan gacir gucur ses gelmesi.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
sadece tek sorun ufak bir tumsekden inip cikarken on takimlardan gacir gucur ses gelmesi.

Evet o ses sanırım amortisör bağlantılarından geliyor ve neredeyse bu kasadaki tüm modellerde kronik bir sorun.

Bu arada 2200 km'ye 3,5 depo yakıt çok değil mi?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...