Vectra B (2000-2001) 1.6 Modelleri Neler? Araç almak istiyorum! YARDIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. Yeni üye oldum ve sırf bu sorunun cevabını öğrenmek için bu başlığı açtım.

Ben yaklaşık 3 haftadır araştırma yapıyorum ve Vectra B almak istiyorum, makyajlı kasadan.
Cebimde 20.000 lira gibi bir para var. Bora mı, Astra mı, Civic mi VS. diye halen düşünüyorum. Ama gözüm hep Vectra B'de.

Şimdi gelelim asıl soruya. Bakmakta olduğum model 1.6 Comfort tabi Elegance olursa daha iyi olur ama piyasada daha çok Comfort var.

Ama bazı vectralarda 1.6 16 valf diye bir yazı daha mevcutken, bazılarında yok. Türkiye'ye gelen 1.6 vectralardan 8 valf olan var mı? Varsa bunların arasındaki beygir, yakıt farkları neler?
Ve vectralarda direksiyon kutusu ve beyin haricinde alırken dikkat etmem gereken spesifik noktalar nerelerdir?

Ve ben Aydın'dayım. Temiz bir vectra bulursam da kaçırmam. Haberiniz olsun.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B kasada b1(96-99 modeller) de bile mümkün değil bu durum, hepsi 101hp 16v olarak geçer. 1.6 2000 model makyajlı vectra kullanıcısı olan arkadaşımın ve kendi tecrübelerimi sana birebir aktarmam gerekirse, 2.0 CDX alın veya hiç almayın derim. Yakıt tüketimleri çok çok yakın %10 kadar bir fark hepi topu çıkacaktır. 20bin lira gibi bir bütçeniz varsa kesinlikle 2.0 öneriyorum, vergisi de yaş itibariyle zaten düştü, elinizdeki paraya sunroof da dahil full+full bir CDX alınabilir.

Bu arada üye tanıtımı bölümünden kendinizi tanıtınız.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Mert kardeşimize katılıyorum... CDX veya sport...

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergi meselesi düşündürüyor beni. Ve tabi ki yakıt tüketimi de öyle. Şehiriçi binilecek bir araba değil 2.0 vectralar. Yanlış mıyım?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergi meselesi düşündürüyor beni. Ve tabi ki yakıt tüketimi de öyle. Şehiriçi binilecek bir araba değil 2.0 vectralar. Yanlış mıyım?

evet yanlışsın, full şehir içi 8.5-8.8 arası litre ortalama tüketim görünüyor benim yol bilgisayarında, 1.6 vectra ile yapacağın ortalama tüketim 8 litre altında olmayacak. 1.6 motorla 10 litre yakanlar biliyorum ben mesela . Motor kasayı çok rahat taşıyor, tüketim fazla değil. Ayrıca vergisi 6 aylık 310 lira, %5lik kasko bedeli avantajından yararlanırsan daha da düşüyor, istersen vergisi düşük olsun diyerekten 20bin liraya Passat B5 1.8T de bulabilirsin ama vectra kadar temizini bulamazsın, ekmeği yenmiştir çoğunun o araçların.

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki yakıt ve vergiyi anladık diyelim. Peki şu asıl mesele nedir? 16 valf meselesi yani?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki yakıt ve vergiyi anladık diyelim. Peki şu asıl mesele nedir? 16 valf meselesi yani?

şef siz niye 16 valfe takıldınız, opel 93 94 yılından bu yana 16valf motor üretiyor, 16v olayına neden takıldığınızı söylerseniz yardımcı olabiliriz.
motor özellikleri şunlar
1998cc DOHC 16v(üstten çift eksantrik 16 valf)
136 HP
188 NM
X20XEV modor kodu

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye takıldığımı anlattım yukarıda.
bazı araçların kasasında 1.6 16 v ibaresi varken, bazılarında yok.
Bu da akla 8v mi sorusunu getiriyor? Yani vectranın SOHC motoru varmı?
Sanırım açıklabildim...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
88 model vectralarda falan olması lazım sohc, makyajlı vectralarda 2.0 yazar sadece 16v yazısı olmaz, 1.6 16v yazar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...