Vectra B Hareket halinde stop ediyor..

Poyraz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bayramlar;
Araç seyir halinde(yokuş aşağı gaz vermeden inerken) iken stop etti ve sonra tekrar çalıştırarak yola devam ettim.Bu seferde yine hareket halinde iken motor elektronik,akü ve yağ lambası aynı anda ve çok kısa bir süre tek sefer yanıp söndü.Not:Aracın rolanti ayarlayıcısı,boğaz kelebeği ve motordan boğaz kelebeğine gelen hortumları temizledim.(EGR Valfine henüz el atamadım)

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu sorunu zamanında çok yaşadım. Bendeki olay deforme olan kabloların temazsızlık ve kısa devre yapmasıydı. Kontak açıkken kablo öbeklerini elinizle oynatın eğer sorun buysa çıt çıt röle sesleri duyabilirsiniz, siz kabloları oynattıkça temas edip tekrar bırakabilir.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle yokuş aşağı inerken ayağını gazdan çektiğinde yapıyorsa ve sen gaza yüklendiğinde tekrar çalışıyorsa sorunun EGR öyle lanet bir şey ki anlatamam sakın işte ustalar der sana temizleyelim düzelir felan inanma 250-350 tl arasında satılan bu parça çok hayati öneme sahiptir. stop esnasında aniden fren yapman gerekirse frenler şişer direksiyon sertleşir Allah muhafaza kaza yaparsın hemen değiş. ve sakın oraları temizlerken balata spreyi felanda kullanma benzin ile temizle geçmiş olsun

Poyraz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bugün aracı ustaya götürdüm.Araba emme manifoldu'ndan hava alıyor dedi tespiti ise motor çalışırken manifold kısmına 5 litre su boşalttı ve araba titremeye başladı(hava aldığı için yapıyormuş)ve sökerek contasını değiştirdi.araç sonra emme manifoldu hava sıcaklık sensör hatası verdi arıza ışığını bir şekilde söndürdüler aracı teslim aldım.Sonuç aynı sorunlar devam ediyor + olarak arıza lambası yanık olarak geziyorum. : )

Son düzenleme:

karacalı71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de benzer bir sorun var arkadaslar aracım vectra b gls. yolda giderken araba birden gaz kesip devir saati sacmalamaya baslıyo 7bin 2 bin arası gidip geliyor. sonra aracı bosa alınca stop ediyo. aracta arıza lambası bazen yanıyo geri sönuyo ama.yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar yoksa elimden cıkaracam bu aracı

Poyraz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğin durum bende yok fakat araç stop etme durumu vardı.Dün egr'yi temizledim.(EGR yi sökmek için T45 Torx Alyan lazım.)30 km boyunca stop etmedi..Aracını da o şekilde satman doğru olmaz Mehmet hocam yapman gereken iyi bir usta bulmak..

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr nin fişini çekin ve o şekilde kullanın. arıza lambası yakacaktır ama önemli değil. fişi çekiliyken stop etmemesi lazım. fişi taktığınızda yine stop edecektir. bu şekildeyse egr yi DEĞİŞTİRİN. Temizletmeyin DEĞİŞTİERİN.

Sedansever

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bende de benzer bir sorun var arkadaslar aracım vectra b gls. yolda giderken araba birden gaz kesip devir saati sacmalamaya baslıyo 7bin 2 bin arası gidip geliyor. sonra aracı bosa alınca stop ediyo. aracta arıza lambası bazen yanıyo geri sönuyo ama.yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar yoksa elimden cıkaracam bu aracı
Şuan aynı sorun bende var hocam araç Vectra b 2.0 CD sorunu çözdünüz mü