Vectra B kasa Gösterge Saçmalıyor.

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge sigortasını bul bi sök tak yada değiştir ben gösterge ile ilgili problemimi bu şekilde çözmüstüm

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir hocam çünkü serviste usta gösterge bozulmuş olabilir demişti onu bugun deniyeyim bi ;)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bişeye baktıramadım arıza yapmadıgı için servis biraz salladı işi. Konjektörün yaptıgı iş nedir ?

rolantide 14.6 iyi bir değer. bu değeri birde arabayı 2000 devire getirerek ölçermisiniz. birde daha sonra farları kaloriferi arka cam ısıtıcıyada açarak ölçün bakalım o zaman ne çıkacak

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun yüke bindirip deniyecegim bakalım ne çıkıcak ?

Peki deger düştügü zaman bize ne sonuç vericek ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun yüke bindirip deniyecegim bakalım ne çıkıcak ?

Peki deger düştügü zaman bize ne sonuç vericek ?

şarj dinamosu sağlıklımı değilmi en azından onu öğrenmiş oluruz... 14.6 yı çok geçiyorsa gaz verince konjektör arızalıdır... yükteyken yine 2000 devirde 13 voltun altına inerse diotlarda sıkıntı vardır...
alternatör sağlamsa arkadasların dediği gibi gösterge ve onun bağlantılarına bakmak lazım o kısım beni aşıyor...

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun denedim yuke verip akuyu ölçtüm 17.5V gösteriyordu. Farları açtım, klimayı açtım, 2500 3000 devir arasında tuttum 17.5V gösterdi. Konjektör mü arızalıdır diyosunuz ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosu konjetörü arızalı (Bunun görevi şarj dinamosunun devire göre artan akımı 14-0,5 + 0,5 volt sabitte tutar. bozuk olanda bu şarj dinamosu arkasındaki parça, zaten arızanıza bakılırsa bu yada akü kaynaklı idi ama görünen şarj dinamosu konjektörü
mODpd7r6Qc-tJvtqUiTX_LA.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun denedim yuke verip akuyu ölçtüm 17.5V gösteriyordu. Farları açtım, klimayı açtım, 2500 3000 devir arasında tuttum 17.5V gösterdi. Konjektör mü arızalıdır diyosunuz ?

öyle kullanmayın arabayı bir an önce elektrikçiye gidin şarj dinamosunu söktürün... ıvır zıvır ne varsa zarar verir beyin falan yani... birde aküyü öldürür...

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın ben Servise gidip Aracı bırakayım en iyisi. Servisde aksine biraz daha sur artık sık sık yaparsa getir dedi. Ama tabi ordaki adamın umrunda olmaz ki. Hocam Çok teşekkurler İlginiz için..