vectra b motor suyuna yağ karışması

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce triger, v kayışı, devirdaim, egzost manfoltu, yağ, filtreler ile balataları değiştirdim ki bir süre rahat rahat bineyim. Ama geçen hafta farkettim ki motor suyunun içi siyahlaşmış ve kapağının altında kremsi tabaka oluşmuş.

İşlemleri yaptırdığım yer Körfez'de Opel Fındıkçı Özel Servis. Bayramdan beri kapalı, pazartesi açılacakmış. Elemanlarından birini gördüm ya silindir kapağı ya da blok çatlamıştır, Bu araçta yağ soğutucu yok ondan olmaz dedi eleman dedi. Aracın çekişinde en ufak fark yok, hararette de artma yok fikirlerinizi bekliyorum.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag ekleme kapagindada kremsi sivi varsa Conta yanmis ve silindir tarafina gecmedigi icin hararet yapmiyordur. Yag su birbirine karistiryordur.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kapağında kremsilik yoktu. Blokta çatlama varsa hemen etkisini gösterir miydi?

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gibi teknik bilgisi düşük olanlara bu forumda eskiden yardımcı olan sayısı daha fazlaymış. Şimdi doğru düzgün cevap yazılmıyor. Burda ve diğer sitelerde benim aracımla ilgili bu konuda detaylı bilgi yok. Kronik mi? ya da genelde şundan olur gibi. Vectrası olanlara da yardımcı olmak istedim aynı zamanda. Neyse sorun hallolursa yazarım artık.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslarin dedigi gibi conta gitmis olabilir emin olmak icin motoru actirmadan once sogutma suyunu 1-2 defa bosaltip yenileyip oyle kullanin bir sure duzelmezse yag karisirsa yine
usta motoru acabilir

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir bloğu ayrılacak triger sökülecek eksantrikler çıkacak v.s. bilen için zor değil ama zahmetli bir iş vce zaman alır baya.O yüzden işin ehli birine teslim edin aracı

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence öncelikle su deposunu sök komple suyunu boşalt güzelce deterjanla temizle kapagı ve depoyu. sonra tak suyunu tamamla bi müddet binin. sonrasında yine kapakta kremsi tabaka oluşursa ozaman emin olabilirsiniz yağ karıstıgına.
belki su andaki tabaka daha onceden kaynaklı bi sorundan olabilir. mesela sizden onceki sahibinden conta yakmıs yag karıstırmıstır ve su sogutma sistemi iyi temizlenmediyse içerisinde kalan yagdan yapıyo olabilir.
veya yeniden conta yakmıs olabilirsiniz.
veya üst kapagınız catlamıs & çürümüş olabilir.
veya blok catlamıstır ki aracı cok asırı sıkıstırmadıysanız özelliklede soguk havada bu en zor ihtimal bence