vectra b yatak sardı

sametsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahalledekı usta gaza abire abanırsan yag atar ırçın kullanma bişey olmaz diyor ne yapmam lazım sizce yaptığım km 750 1 litre yağ bastımda ibreyi tersine cevıriyor edirne otobanında

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
mahalledekı usta gaza abire abanırsan yag atar ırçın kullanma bişey olmaz diyor ne yapmam lazım sizce yaptığım km 750 1 litre yağ

Onunla hiç bir alakasının olduğunu sanmam ya sadece 750 KM 1 litre yağ fazla. Evet araç yap yakar ama o kadar da değil.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun arkadasım ;) Bana özelden aracım cok yakıo dediğinde bende her şeyi söylemiştim sana en sonundada arabanın motoru gidicidir demiştim,çünkü sana ustan egzozdan su atan araba sağlıklıdır ıvır zıvır demişti ;) opelin karakteri değil bu olay,benim görüşüm araclara bakım yaptırıyoruz hava filitresi yağ yağ filitresi ıvır zıvır,bence motorun kalbi gibi olan bi parçayı kontrol etmeyi esgeçiyoruz oda yağ pompası ;) Ben 30 binde bir yağ pompasının basıncını ölçtürürüm ;)

sametsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun arkadasım ;) Bana özelden aracım cok yakıo dediğinde bende her şeyi söylemiştim sana en sonundada arabanın motoru gidicidir demiştim,çünkü sana ustan egzozdan su atan araba sağlıklıdır ıvır zıvır demişti ;) opelin karakteri değil bu olay,benim görüşüm araclara bakım yaptırıyoruz hava filitresi yağ yağ filitresi ıvır zıvır,bence motorun kalbi gibi olan bi parçayı kontrol etmeyi esgeçiyoruz oda yağ pompası ;) Ben 30 binde bir yağ pompasının basıncını ölçtürürüm ;)

sagol. iç boyle bişey aklıma gelmedi contasını kontrol ettırdım sağlam dediler anlamıyor neden bunları yapıyorlar okadarda düzgun kullanırım dikkat ederım 8 binde bir yagını değiştiririm.bilmiyorum opeldende vazgecemıyorum cok masraf cıkartıyor ama gosterişlı yoldada iyi gidiyor lpg ye hayır

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana şöyle bi şey anlatayım,başına gelen aynı olay benmde başıma geldi,benim 88 model 3.20 E30 um vardı,kaldırıma cıkmam sonucu krank yamuktu,yaptırmadım,belli devirde tuhaf dizel sesi cıkartıyodu,1,5 sene yamuk krankla bindim en sonunda rolantide motorun içinden sanki pistonlar parçalanmıs gibi ses geliyodu,orta devirlerde dahada fenaydı,açtım kaputu baktım gram yağ kalmamıs,keske yağına bi baksaydınız

sametsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana şöyle bi şey anlatayım,başına gelen aynı olay benmde başıma geldi,benim 88 model 3.20 E30 um vardı,kaldırıma cıkmam sonucu krank yamuktu,yaptırmadım,belli devirde tuhaf dizel sesi cıkartıyodu,1,5 sene yamuk krankla bindim en sonunda rolantide motorun içinden sanki pistonlar parçalanmıs gibi ses geliyodu,orta devirlerde dahada fenaydı,açtım kaputu baktım gram yağ kalmamıs,keske yağına bi baksaydınız

yağını devamlı kontrol edıyorum iç bir zaman bitmedi sürekli eksiltiyo araç uyarıyor zaten birgün uyardıgında direkt ustaya gıttım aracın icindeki yagi koyması için ona bir kova verdim sonra yagı şişeye koydum 2.50 litre yağ vardı anlamıyorum

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Suan piyasada satilan 80-150 bin km arasindaki araçların %80 ninde km yalan, yani kesinlikle kmler oynanmış ...

Ben GM tarafından yapılan bir motorun 100 binli rakamlarda bakımları normal ise yatak, vs arızası yapacağına inanmıyorum , ya arac bakımsız yada km si düşürülmüş , ben bizzat gördüm 200 bin devirmiş ama 60 bin diye satılan arac :(

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
yağını devamlı kontrol edıyorum iç bir zaman bitmedi sürekli eksiltiyo araç uyarıyor zaten birgün uyardıgında direkt ustaya gıttım aracın icindeki yagi koyması için ona bir kova verdim sonra yagı şişeye koydum 2.50 litre yağ vardı anlamıyorum

Siz aracın km sinden eminmisiniz acaba, o kmde o kadar yag yakması imkansız gibi bir şey, sürekli yüksek devir kullanılmış olabilirmi acaba...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aksine opelin motorunun dayanıklı olduğunu düşünüyorum,kesinlikle fanatiklik olsun diye demiyorum,diğer v6 mı devamlı baya yüksek devirlerde kullandım,defalarca hararet yaptı,7 km sıfır suyla hararet kırmızıda konya cihanbeyliye kendmi attığımı bilirim :D birazda bi önceki sahibi önemli tabi,bakalım bizde aldık bi vectra 2.0 bizim durumumuz nolcak :(

sametsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz aracın km sinden eminmisiniz acaba, o kmde o kadar yag yakması imkansız gibi bir şey, sürekli yüksek devir kullanılmış olabilirmi acaba...

3 tane astra 1.2003 elegans 90000 de izmirden aldım140000 yağ eksıltı 2.1999 cd nb manuel 130000 de keşandan aldım 171000de sattım 3.125000 aldım istanbuldan otomatık şimdi 149000 de iç lpg kullanmadım devırıde yolu boş gördümmü basarım şehir içinde kendi aracımı kullanmıyorum nadirdir.yinede vazgeçmicem astra g den expertiz yaptırmadan almıyorum.bu olaylar bende başlıyor