vectra b yol bilgisayarı uygulaması

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün benim arabamda( 97 Vectra GLS 2.0 16V) yol bilgisayarı ve Cruise Control ile ilgili tesisat olup olmadığına kontrol etmek için biraz inceleme yaptım ve Silecek kolunun bağlı olduğu yerde 3 pinli boş bir soket ve bilgi ekranının arkasında ise takılı 26 pinli soket( SARI) vardı. Cruise Control için sinyal kolunda 4 pinli siyah boş bir soket ve Debriyaj swici içinde sanırım krem renkli 2 pinli debriyaj pedalının yakınklarında boş bir soket vardı. Motor kısmında CC motoru için soket bulamadım. BU işi daha önce yapanlar acaba aynı soketlerimi kullandı acaba? Birinden duydum yol bilgisayarı ekranı için 32 pin gerekiyor demişti ama benim araçta 26 pinli sarı bir soket bulunmakta acaba MULTİ İNFO DİSPLAY (MID) Alsam benim araçta çalışır mı?

çalışır.. sadece burada yazdığım şeyleri uygulaman lazım... 26 pinli soket doğrudur.. yalnız 2 tane MID tipi var ona alırken dikkat et sarı soketi mid al gri renk olanları var birde...

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten epey araştırdım TID ekranı (sadece saat, tarih ve sıcaklık gösteren) MID ekrana ( Anlık yakıt tüketimi, Ortalama hız, Range, vb. gibi) bilgileri gösteren ekrana çevirmek için bir soket varmış.Kısacası Sarı soketi olan araçlarda ( TID ekran 26 pin) MID Ekrana ( Gri soket 32 pin) dönüştüren bir soketin olduğunu buldum. Bu soketi bilen birileri var mı acaba?

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TID ekranı MID ekrana çeviren soketin pin karşılıkları. Epey aramadan sonra buldum. Yellow Pin on Grey Colour Function To Defeat Check Feature 2 1 Brown Ground 3 2 Blue/White Outside Temp Sensor + 4 3 Blue Outside Temp Sensor - 5 4 Black Ignition-F13 1 5 Red Battery-F34 6 6 Green Speed Signal RPM 7 7 Grey/Yellow Multitimer 8 8 Red/Grey Radio-On signal 9 9 Brown/White Radio-Data 10 10 Brown/White Radio-Data 11 11 Brown/White Radio-Data 12 12 Blue/Red Speed Signal 13 13 Brown/Green Check-Oil Level Ground 14 14 Brown/White Diagnostics 15 15 Black/Yellow Check-Stop light switch 16 16 Black Ignition Fuse-F38 17 17 Green/White Head/Tail Lamps Ground 18 18 Black/Yellow Brake Lamp Failure Leave Disconnected 19 19 Yellow/Red Check-Brake wear - Brake Lining Low Ground 20 20 Brown/Blue Check-Coolant Level Ground 23 21 Brown/Yellow Auto Box Fault 26 22 Brown/Yellow Check-Washer Level Ground 21 23 Brown/White Control Switch - Stalk Reset Button 22 24 Brown/Red Control Switch - Stalk Function Button N/A 25 NOT USED ZERO FUNCTION 24 26 Black/Blue Instruments-Fuel Gauge Fuel Level 25 27 Brown/Black ECU-Injector Signal NA 28 NOT USED ZERO FUNCTION NA 29 Black/White Aux Heater Switch NA 30 NOT USED Aux Heating Fuel Signal NA 31 NOT USED Instruments Coolant temp NA 32 NOT USED Alternator

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kamuran aramana gerek yok. servis DVD sinde hangi ucun ne olduğu yazıyor zaten.
Takıldığın uç olursa sor yardımcı olurum.
TID ekrana extradan Hız bilğisi de gelir SPEED.
ayriyetten xenon liğht, otomatik transmisyon + Elektronik lima uçlarıda geliyor
Bunları yol bilğisayarındaki ilğili uçlarla eşleştirmen yeterli.
Geri kalan uçlar için ise eksik uçlar ister çekilir ister uygun değer ile şaselenir.
Gri soketli yol bilğisayarı bende pazar yerinde piyasa değerinin altında bi rakama satışta mevcut.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=48574

Dönüştürücü soket aramana gerek yok zaten eksik uçlar için fiziksel baglantı yapacaksın.
Sizin TID soketi aşağıdaki soket.
vectrabtidsoket.jpg

Son düzenleme:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TIDin sarı soketini gri olana çevirmene gerek yok... sarı soketlerin girdiği MIDlerde var ama sarılar biraz nadir olduklarından dolayı fiyatları biraz daha fazla... onlardan alabilirsin... ben bir link vereyim buraya ihtiyacı olan arkadaş olursa soketleri çevirmeden kullanabilir...
http://www.drive-well.net/sheffvec/MIDpins.html

Son düzenleme:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethemin yaptığı uygulamanın aynısı ama sarı soketli olan MIDlerde hangi kablonun ne olduğunu gösteriyor...

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensörü olmayan uçların şaselenmesi nasıl oluyor anlatabilirmisiniz

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kahverengi kablo şase oluyor, ona bağlıyorsunuz hepsini.