vectra c hava yastığı lambası

dagdeviren60

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2006 vectra c elegance aracım bugün kendiliğinden hava yastığı lambası yandı devamlı yanıyor sönmüyor neden olabilir ?? kitağçığında ayrıca o lambanın emniyet kemer gergilerinide kontrol ettiğini yazıyo bir düşüncesi fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise gidip cihaza bağlatın hava yastığının şakası olmaz o sorunun cevabınıda kimse veremez aırbagle alakalı bi sorun :S

casual133

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım hiç korkma bendede vectra B var aynı sorun oluştu. Problem şu araç çalışırken koltuk ayarını az sert yapmışsındır yan hava yastığı sensörü çok hassas olduğundan hemen hava yastığı ikaz yanıyor. Bilgisayara baglatıp söndürüyolar 5 dk çünku sorun yok sadece hassasıyetten ıkaz lambası yanmakta. bu arada araç çalışırken koltuk ayarı yapmayın. saygılar

dagdeviren60

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün baktırdım aracı tech 2 cihazına bağlattık araçta sadece B0081 hatatası (Sensor Sinyali Koltuk Meşgul hatası çıktı makina ile arızayı sildi şu an için bir sorun yok ilginiz için teşekkürler arkadaşlar

casual133

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen gecmıs olsun kardes yukarıdada dedıgım gıbı arac calısırken sert sekılde koltuk ayarlaması yaparsan o ışık hep yanar:))

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastığı sorunlarını ihmal etrmeyin ki lamba yandığında kaza anında acılmazlar. onun icin dedm direk servise gidip baktırın diye yoksa şu demek zor ve makinaya bağlanmadan sönmez.. saygılar

imprezacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen gecmıs olsun kardes yukarıdada dedıgım gıbı arac calısırken sert sekılde koltuk ayarlaması yaparsan o ışık hep yanar:))

Dostum aracın aırbag ikaz ışığı araç çalışır halde iken benim koltuğu geriye almam ile oldu ama koltuk elektrikli olduğu için öyle sert bir uygulama olmadı yani!
Ayrıca saçmalık bu araç çalışır halde iken veya hareket halinde iken koltuk ayarı yapamıyacakmıyız yani :D

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı Arıza Bende de Var. Aracı Alırken Yanıyordu Aldığım Kişi Ustaya Baktırdığını ve Önemli Bir Arıza Olmadığını Söyledi. Ancak Ben Aldıktan Sonra Servise Götürdüm Aracı Cihaza Bağlayıp Işığı Söndürdüler Fakat Bir Zaman Sonra Tekrar Yandı Tekrar Gittim Sağ Koltuğun Altında Kiloya Duyarlı Bir Elektronik Aksamın Olduğunu Arızalı Olduğunu Söylediler Fiyatı da 550 TL Gibi Bir Rakam Söylediler. Ben Diğer Forum Sitelerini de Araştırdım Hemen Hemen Çoğu Kişide Bu Arıza Var Kontak Açıkken Koltuğun İleri Geri Alınmasından Olduğunu Yazıyorlar. Koltuğun Altındaki Elektronik Aksamın Kablolarını Kontrol Edip Düzeltenler Var. Açıkçası Bende Ne Yapacağımı Bilmiyorum Öyle Bekliyoruz.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı Arıza Bende de Var. Aracı Alırken Yanıyordu Aldığım Kişi Ustaya Baktırdığını ve Önemli Bir Arıza Olmadığını Söyledi. Ancak Ben Aldıktan Sonra Servise Götürdüm Aracı Cihaza Bağlayıp Işığı Söndürdüler Fakat Bir Zaman Sonra Tekrar Yandı Tekrar Gittim Sağ Koltuğun Altında Kiloya Duyarlı Bir Elektronik Aksamın Olduğunu Arızalı Olduğunu Söylediler Fiyatı da 550 TL Gibi Bir Rakam Söylediler. Ben Diğer Forum Sitelerini de Araştırdım Hemen Hemen Çoğu Kişide Bu Arıza Var Kontak Açıkken Koltuğun İleri Geri Alınmasından Olduğunu Yazıyorlar. Koltuğun Altındaki Elektronik Aksamın Kablolarını Kontrol Edip Düzeltenler Var. Açıkçası Bende Ne Yapacağımı Bilmiyorum Öyle Bekliyoruz.
koltuk doluluk sensörü tamiri mümkün ben servisimde yapıyorum yardımcı olurum