Y çatalı ile Çift egzoz yapmak

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın egzozlarına bayıldım ama benim aracımda difüzör olmaığı îçin böyle bir uygulamaya kalkışamıyorum. Orjinal susturucu takarsak 2 tarafada ses çıkmayacağını biliyorum sessiz performans egzozu sanırım serbing di 2 tarafada ondan taksak duman eşit çıkar sanki ama yakıt konusuna kafam takıldı orta susturucudan sonra 2 ye ayrılıp rahatlayacağından yakıt artar denmiş peki son susturucudan sonraki boruları daha ince kullansak basıncı arttırsak nasıl olur işe yarar mı

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın egzozlarına bayıldım ama benim aracımda difüzör olmaığı îçin böyle bir uygulamaya kalkışamıyorum. Orjinal susturucu takarsak 2 tarafada ses çıkmayacağını biliyorum sessiz performans egzozu sanırım serbing di 2 tarafada ondan taksak duman eşit çıkar sanki ama yakıt konusuna kafam takıldı orta susturucudan sonra 2 ye ayrılıp rahatlayacağından yakıt artar denmiş peki son susturucudan sonraki boruları daha ince kullansak basıncı arttırsak nasıl olur işe yarar mı

teşekür ederim çol saol .difüzör yerine güzel bi tampon eki düşünebilirsin onuda egzoz uçlarına göre kestirip takarsın çok güzel olur. benim araba orta susturucudan sonra ikiye ayrılıyo yakıtta bir değişiklik hissetmedim. ama komple manifolddan alsan boruyu o zaman hava çıkışı daha rahat olacağı için motor daha fazla havaya ihityaç duyup fazla hava çekecek bununla beraber yakıtı da çekecek. sen sadece son orta susturucudan sonra alıyon zaten oraya kadar gaz yanmış çıkmış oluyo yani manifold daki borular genişlemiyo orda aynı sıkıştırma oluyo sadece son çıkışa boru ekiliyosun.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiz için sizin aracınızda sanırım çift kazanlı ses güzel demişsiniz. Bu uygulamayı yapan birkaç kişi uzun yolda sesin rahatsız edîci olduğundan şikayet ediyordu ama rahatsız etse kimse amerikan aracı almaz gibime geliyor. Bu uygulama size ne kadara mal oldu?Polisler sorun çıkartır mı birde muayenede çıkartmamız gerekiyormu Komple tesisatı

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiz için sizin aracınızda sanırım çift kazanlı ses güzel demişsiniz. Bu uygulamayı yapan birkaç kişi uzun yolda sesin rahatsız edîci olduğundan şikayet ediyordu ama rahatsız etse kimse amerikan aracı almaz gibime geliyor. Bu uygulama size ne kadara mal oldu?Polisler sorun çıkartır mı birde muayenede çıkartmamız gerekiyormu Komple tesisatı

rica ederim kardeşim ne demek yardımcı olabildiysem eğer mutlu olurum. şunu düzeltiyim bende çift kazan yok başta söylemiştim eğer çift susturucu istersen ses alamazsın anacak abart egzoz ile ses alırsın bende abart egzoz çok bağırdığı ve polislerle uğraşmamak için diğer tarafa susturucu taktırmadım. onun yerine orta susturucudan sonra ek boru yapıp bağladık. sesi çok tatlı oldu ne çok bağırıyo nede az tam istediğim gibi tok ve hafif bir bağırması var. o kadar polisin yanından geçtim daha bişey diyen olmadı inşallah da olmaz. uzun yolda da hiç rahatsız olmadık daha geçen hafta iki kere uzun yol yaptım hatta arkadaşlar ha şöyle gaza bastığın zaman hissedecen dedi çok beğendiler. muayene 6. ayda o kunu hakkında bilgim yok bende merakla bekliyorum. bu da bana nikelajları ile beraber 150 tl ye mal oldu.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence çift difuzor ile uğraşmayın kendi egzozunuzun ucunu kestirin çift başlıklı egzoz uçları var tek taraflı çift egzoz daha hoş durur sadece görüntü olsun istiyorsanız ses istiyorsanız açık hava Filtresi yada headers takacaksınız vanalı tiplerden bu seferde yakıtta artış olur ve egzozdanda en fazla 3ile5 beygir güç alırsınız bu seferde muayene için sök tak yaparsınız

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Örnek olarak buldum bu fotoyu tamponu kesip egzoz için yer yapıyorlar ve kestiği yere bir çerçeve yapıyorlar tamponun kesildiği anlasilmiyor çerçevede görüntüyü bozmuyor

Ekli dosyalar

• pr_03_3332_min.jpeg
    pr_03_3332_min.jpeg
    3.4 KB · Görüntüleme: 24

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim aracımda açık hava filtreside var çift egzoz başlığıda var ama gençlik yetmiyo daha fazlasını istiyorum bilassa araç rolantideyken egzozların homurdanması çok hoşuma gidiyor sayın memduh bey size son bir iki soru sormak istiyorum soğuk havada ilk marşta rolanti devri 1500 civarına çıkınca ses tatmin edici güzellikte mi? Birde 2 tarafada düz boru çeksek çok mu ses çıkar yakıt etkilenir mi ? Birde memduh bey siz muayenelerde ne yapıyorsunuz ek boruyu kestirip tekrar mı kaynatıyorsunuz? Ali bey size de çok teşekkür ederim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:29 ----------

Ali bey bulduğunuz fotoğrafı şimdi gördüm resimdeki difüzöre benziyor astra g lerin tamponu dümdüz tek renk kesilince kötü dırur gibime geliyor ama kesilen yere oturaklı bir plastik uydurulursa resimdeki gibi güzel birşeyler ortaya çıkar fikriniz için teşekkür ediyorum.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız umarım eşekkür ederim aracımda açık hava filtreside var çift egzoz başlığıda var ama gençlik yetmiyo daha fazlasını istiyorum bilassa araç rolantideyken egzozların homurdanması çok hoşuma gidiyor sayın memduh bey size son bir iki soru sormak istiyorum soğuk havada ilk marşta rolanti devri 1500 civarına çıkınca ses tatmin edici güzellikte mi? Birde 2 tarafada düz boru çeksek çok mu ses çıkar yakıt etkilenir mi ? Birde memduh bey siz muayenelerde ne yapıyorsunuz ek boruyu kestirip tekrar mı kaynatıyorsunuz? Ali bey size de çok teşekkür ederim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:29 ----------

Ali bey bulduğunuz fotoğrafı şimdi gördüm resimdeki difüzöre benziyor astra g lerin tamponu dümdüz tek renk kesilince kötü dırur gibime geliyor ama kesilen yere oturaklı bir plastik uydurulursa resimdeki gibi güzel birşeyler ortaya çıkar fikriniz için teşekkür ediyorum.

Rica ederim ne demek yardımcı olduysak umarım sizde orjinal bir şeyler yaparsınız araca güzellik katar yapınca resimleri de ekleyin bakalım

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın memduh bey size son bir iki soru sormak istiyorum soğuk havada ilk marşta rolanti devri 1500 civarına çıkınca ses tatmin edici güzellikte mi? Birde 2 tarafada düz boru çeksek çok mu ses çıkar yakıt etkilenir mi ? Birde memduh bey siz muayenelerde ne yapıyorsunuz ek boruyu kestirip tekrar mı kaynatıyorsunuz? Ali bey size de çok teşekkür ederim

evet kardeşim araba soğukken devir biraz yüksek oluyo o oranda da homurdama oluyo ve bayağı duyulur şekilde yapıyo beni çok tatmin ediyo ses. birde bu sesi egzozcu ayarlıyo sana az gelir biraz daha artırabilirsin ama cadde giderken arabaya hafif yüklen ses bayağı dikkat çekiyo :D.
iki taraftaki susturucuyu iptal edersen çok ses çıkar diye düşünüyorum çünki sesi kesmek için sadece orta susturucu yetmez. muayeneye daha gitmedim 6. ayda bakalım ne olacak.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten çok açıklayıcı oldu benim için gerçekten çok teşekkür ederim size ama aklıma yine birkaç soru geldi kusuruma bakmayın taksit taksit soruyorum. Aracın sağına veya soluna geçtiğinizde ses değişiyor mu? yani şoför koltuğundan indiğiniz zamanki ve yolcu koltuğundan indiğiniz zamanki duyduğunuz sesler aynı mı?Yoksa susturucu olan taraftan daha az olmayan taraftan dahamı çok geliyor? Son olarak bu duman konusunda simetrik olarak ayırsak boruları yani tam Y şeklinde 2 ye ayrılsa duman borulara eşit gidecek fakat susturucu yüzünden eşitlik bozulacak bunun içinde duman çok çıkan tarafın içine bir engel koysak örneğin bir sac parçası gibi istediğimiz gibi duman eşitlenir mi? Çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için.