Y çatalı ile Çift egzoz yapmak

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten çok açıklayıcı oldu benim için gerçekten çok teşekkür ederim size ama aklıma yine birkaç soru geldi kusuruma bakmayın taksit taksit soruyorum. Aracın sağına veya soluna geçtiğinizde ses değişiyor mu? yani şoför koltuğundan indiğiniz zamanki ve yolcu koltuğundan indiğiniz zamanki duyduğunuz sesler aynı mı?Yoksa susturucu olan taraftan daha az olmayan taraftan dahamı çok geliyor? Son olarak bu duman konusunda simetrik olarak ayırsak boruları yani tam Y şeklinde 2 ye ayrılsa duman borulara eşit gidecek fakat susturucu yüzünden eşitlik bozulacak bunun içinde duman çok çıkan tarafın içine bir engel koysak örneğin bir sac parçası gibi istediğimiz gibi duman eşitlenir mi? Çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için.

rica ederim önemli değil sese bu kadar kafanı takma sesin hangi taraf egzozdan geldiğini anlayamazsın kardeşim. diğer sorunda da susturucunun içine paça konur mu? bilemiyorum onu bi ustaya sorsan daha iyi olur. yazın hiç duman çıkmayacak ya o zaman ne yapacan. onun için eğer bütçen varsa komple çift çıkış egzoz yaptır hem performans hem ses hemde duman eşit çıkar. benim bütçe şimdilik buna elverdi bununla yetiniyorum ama emin çok güzel sesi var duman da hemen hemen çıkıyo iki tarafdan yetiyo bana.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım çok teşekkür ederim benimde bütçem biraz kısıtlı dediğim sac parçası susturucunun içine değilde çok çıkan taraftaki borunun içine yani basıncı arttırsın diğer tarafla eşitlensin diye. Aklımdaki tüm soru işaretlerine sayenizde bir yanıt buldum çok teşekkür ederim yardım eden herkese. İyi günler iyi forumlar.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben çok beğendim Memduh Abi gerçekten..Yani 4 uçlu çıkış her araca gitmez..Hele b1 kasaya mesela hiç olmaz ama b2 kasa farklı :cool: cdx hepten başka bir alem..O arka tampondaki siyah yer yok mu,çok güzel makyajlamışlar... (tampon eki gibi olan yer hani)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim serdar kardesim. Ben o yuzden siyah yeri boyatmiyorum tampon rengine siyah daha guzel duruyo

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sizden bir önerinizi daha almak istiyorum abartılı mı olur falan diye düşünürken photoshop ile aracımı 4 egzoz yaptım ve bence fena durmadı.Siz ne dersiniz astra g ye 4 egzoz fazla mıdır? yakıştı mı yakışmadı mı?

KP5Ppb.jpg

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet güzel olmuş ama biraz ortada kalmış egzozlar. bunları biraz daha yanlara kaydıramaz mısın ?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım şuan çift egzoz başlıklı yani resmin sol tarafı orjinal resmi 2 ye katlayarak bu görüntüyü elde ettim yani orjinal susturucu orada olduğundan malesef kaydırma şansım yok

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen yinede bi egzozcuya sor neticede kaynak la olan bişey belki biraz köşelere alabilir. geçekten 4 çıkış güzel oturuyo yakışmış arabana :rakir:

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim okul tatile girdiğinde egzozcuya gitmeye çalışacağım. Çok istiyorum şu egzoz işini tekrar teşekkür ederim. Size zaman ve maddi olarak ne kadara mal oldu?