[YARDIM] 2016 Opel Corsa 1.4 AT-6 LPG Uyumu

bugusuu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2016 model corsa 1.4 otomatik aracıma lpg uyumu nasıl olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, sıradan MPI ateşlemeli port enjeksiyonlu bir motor ve LPG uyumu denen şehir efsanesi ile ilgisi yok. Düzgün monajlanmış kaliteli bir LPG kiti (mesela AtikerGOLD serisi fiyat performansı en iyi kit piyasadaki) fabrika verisine uygun hava yakıt oranıyla kalibre ettirirseniz performans ve sağlık olarak farkı olmaz.

bugusuu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, sıradan MPI ateşlemeli port enjeksiyonlu bir motor ve LPG uyumu denen şehir efsanesi ile ilgisi yok. Düzgün monajlanmış kaliteli bir LPG kiti (mesela AtikerGOLD serisi fiyat performansı en iyi kit piyasadaki) fabrika verisine uygun hava yakıt oranıyla kalibre ettirirseniz performans ve sağlık olarak farkı olmaz.

Ya şöyle sorayım daha doğrusu. Arabayı almadım daha yarın alacağım inş. 1.4 tam otomatik benzinli ile 1.3 yarı otomatik dizel arasında kaldım. arasında 7 bin tl fiyat farkı var. Şimdide durumum benzinliyi almak için daha uygun açıkcası. Daha sonra sorun yaşamadan lpg takılır mı onu araştırmaya çalışıyorum. Saygılar

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.4 araç Lpg uyumludur ancak, düzgün bir ustada montaj yapılmazsa çok iş çıkartır.. Bana sorarsanız dizel mi benzinli mi almalıyım diye, tercihim dizelden yana olur..

Sent from my iPhone using Tapatalk

bugusuu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 araç Lpg uyumludur ancak, düzgün bir ustada montaj yapılmazsa çok iş çıkartır.. Bana sorarsanız dizel mi benzinli mi almalıyım diye, tercihim dizelden yana olur..

Öneriniz için teşekkür ederim ama, bugün gidip benzinli aldım hocam..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.. Şunuda sormadan geçmeyeyim :) Yılda kaç km yapıyorsunuz?

bugusuu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.. Şunuda sormadan geçmeyeyim :) Yılda kaç km yapıyorsunuz?

vallahi şuan için bilemiyorum çünkü ilk arabam olucak ama hesaplamalarıma göre tahmini 10000 olur diye düşünüyorum

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O zaman ilk 10000 km aracı deneyin Lpg işine mecbur kalmadıkça girmeyin derim.. Taktırırsanızda çoğu araçta ilk 10000 km'de kit parasını amorti ediyor... Keyifle kullanın..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rica ederim.. Yine aklınıza takılan bir soru olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...