Yarım şerit kaplayan araçları geçerken dikkat edilmesi gerekenler? (Resimli)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugun benzeri bi durumdan dolayi kaza atlattim. Ben yesil arac konumundaydim sari araba konumunda olan arac yavas giderken bi anda sola atladi 50 60 km hizla gitmeseydim ve o fren sesini duyup hizlanmasaydi buyuk ihtimalle vurmustum. Sinyal kolunu kullanmayi ogrenemiyor vatandasimiz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Eğer Sakarya merkezde isen orada kaza yapmamak zaten şans işi çok iyi bilirim oraları trafik kuralı diye bir şey Sakarya trafinde yok .

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Sakarya merkezde isen orada kaza yapmamak zaten şans işi çok iyi bilirim oraları trafik kuralı diye bir şey Sakarya trafinde yok .
Aynen oyle abi merkezdeyim en basitinden her yer isiksiz kavsak olmasina ragmen kavsakta yol verme diye birsey yok

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen oyle abi merkezdeyim en basitinden her yer isiksiz kavsak olmasina ragmen kavsakta yol verme diye birsey yok

Erenlerin orada tedaş binasının hemen karşısında bir sokak var adamın biri oradan ana cadde üzere fırladı hiç unutmadım resmen adamı ikiye ayırıyor idim. Türkiye toprakların da araç kullanırken bir Sakarya birde Eskişehir de çok zorlandım. Kural filan hak getire...

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erenlerin orada tedaş binasının hemen karşısında bir sokak var adamın biri oradan ana cadde üzere fırladı hiç unutmadım resmen adamı ikiye ayırıyor idim. Türkiye toprakların da araç kullanırken bir Sakarya birde Eskişehir de çok zorlandım. Kural filan hak getire...
Yol yapmayi bilen de olmayinca sonuclar boyle oluyor. Sehre giren yolda 2 araba yanyana gidemiyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yol yapmayi bilen de olmayinca sonuclar boyle oluyor. Sehre giren yolda 2 araba yanyana gidemiyor

Aynen Karasu tarafından gelince bir kavşak var adı kavşak ama hiç alakası olmayan bir yer dikkat etme anında sıkışır kalırsın

KatlimeFerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duruma göre değişir. Yanımda giden veya biraz önümde giden araç o an benim için önemli değildir. O geçtikten hemen sonra geçerim arkasından ama arkamdan gelen çok yakındaysa hiç riske girmem 2 araçlık mesafe varsa girerim.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür durumlarda sinyal verip yavaşlıyorum. Sol şerit müsait olunca da gaza yüklenip tamamen sola geçmeden sol-sağ yapıyorum.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asıl sorun araç kullananlar sadece önlerindeki araca konsantre oldukları için bu gibi sıkıntılar oluyor. Halbuki ileriye baksa en az 3-4 araç ileriyi takip etse ileride sağ şeridin tıkandığını gören sarı araç kamyonun dibine gelene kadar 5 kere sola geçer, hem ekonomik olur araç ivmesini kaybetmez hem de ne trafik ne de risk olur.

uykucu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa o aradan rahatlıkla geçer :)

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız ayarlaması yapıyorum. Eğer yeşil araç benim hızımı ayarladığımı anlıyorsa geçerim anlamıyorsa onun geçmesini beklerim. Bu arada önümdekinede korna ve sellektör yapmayı ihmal etmem. Bu tür durumda her zaman tehlike arkadan gelen araçtır. Bende sürerken böyle bir durumda birini görsem önceliği mümkün mertebe sarı araca veririm.