Yere düşürme hakkında.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sadece ön tarafını yere düşürürsek arka tarafı 1 2 cm kalkar diyor tamircim bu doğrumudur?
Araca ailecek (4 kişi) bindiğimizde arka çamurluk sürtüyor.2 cm bile kurtarır,bende ön tarafın MECBUREN yaylarını kesip düşürücem hafiften basık olsun diye.Arka tarafta kalkarsa 10 numara olucak ailecek sıkıntısız binmemiz lazım zaten 5. kişi oturamıyor.Bilgisi olanlar yorumlarsa sevinirim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geri dönüşü olmayan arayışların içine girme derim. İllaki arka tarafı biraz kaldıracağım diyorsan arka helezonların altına en kısasından bir get koydur, bu yol hem kolay ve ucuz hem de geri dönüşümü sorunsuz olan bir yöntemdir.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sanırım anlatım hatası yaptım biraz karışık yazmışım :)
Hem ön tarafı 3-4 cm düşürmek hemde arkanın sürtmesini idareten kesmek amacım.Zaten yazın çamurluklar kesilip genişletilcek mecburen.
Yayları kestim 3 5 ay kullandım hoşuma gitmez ise astra f'in yayları ile aynı yay kullanılıyormuş kadett'te.O yüzden en fazla ekstradan 100 lira verip sıfır astra f yayı alırım diye düşünüyorum.Ne dersin abi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kadett E ler kaç kilo bilmiyorum ama ben Kadett B de az daha benzer bir hatayı ben yapıyordum (Biçok kişi inanmaz ama Kadett B'lerin önü makaslıdır, ön köprünün içinde Skoda kamyonetlerdeki gibi enlemesine üç katlı ek makas bulunur). Şöyleki bana da 124 lerin yay ve amortisörleri Kadett'e tıpa tıp uyar dediler ama uymadı :(. O nedenle her söylenene inanma derim. Bana göre Astra F'ler Kadett E'den daha ağırdır, o nedenle bazı kayıpların olacağı kesin.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kadett 1040,astra 1050 kg yaylar görüntü olarak aynı dün liftteydi araba inceledim astra ile aynı fakat denemek lazım ezbere kestirmem zaten sakat olur sonra :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
10 kg fark önemli değil.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem ailecek binip altının sürtmemesi, hemde aracı düşürmek tamamen birbiriyle tezat fikirler :)

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem ailecek binip altının sürtmemesi, hemde aracı düşürmek tamamen birbiriyle tezat fikirler :)

Sadece ön tarafı düşürmek istiyorum abi :) Ön tarafta sıkıntı yok..Hatta önü düşürünce azda olsa arka yükseliyormuş.Aracın altı değil,lastikler çamurluğa sürtüyor :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç sanmam.Sadece aracın açısı değiştiği için arkası yukarı doğru görünecektir.Aracın ağırlık dağılımı değişmeyecektir.Yük bindiğinde yine aynı yaylar ve aynı amortisörler olduğu için yüke vereceği tepki aynı olacak dolayısıyla yine aynı ölçüde yere yanaşacaktır.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç sanmam.Sadece aracın açısı değiştiği için arkası yukarı doğru görünecektir.Aracın ağırlık dağılımı değişmeyecektir.Yük bindiğinde yine aynı yaylar ve aynı amortisörler olduğu için yüke vereceği tepki aynı olacak dolayısıyla yine aynı ölçüde yere yanaşacaktır.

Anladım abi.

Son düzenleme: