yetkili servisin yan sanayi ürün kullanması

veterinerhkm54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktaki gibi elazığ karalar servisi yan sanayi ürün kullanmış ve bu durum cuma günü sakarya ekin yetkili servisinde ortaya çıkmıştır.mahkeme ya da ne gerekiyorsa yapacağım yada ne yapmalıyım.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Öncelikle geçmiş olsun. Kazami yaptiniz neden parca degistiniz yada garantidenmi degistirdiniz bunuda belirtirseniz aradiginiz cevaba daha net ulaşabilirsiniz. Şayet kaza ise ve buna bagli bir parca durumu söz konusu ise öncelikle kasko yaptirdiginiz firma ile görüsüp kaskonuzun anlasmasinin kaza vb durumlarda yan sanayi kullanimi gibi bir kaskoyami imza attiniz once bunu teyit edin. Şayet garantiden degişmiş ise o zaman kesinlikle haklisiniz. Ancak ufakta bir tavsiyem olacak. Ben servisteki ustalara asla güvenmiyorum ne kadar işten anlamayan adam var toplamislar oralara (Hepsi icin soz konusu degil eminim isini iyi yapanlarda vardir ama ben henuz denk gelmedim) bence parcanin yan sanayimi orjinalmi oldugunu tam arastirip emin olduktan sonra servis ile gorusup durumunuzdan bahsedin baktiniz yan ciziyorlar o zaman verin mahkemeye ki sanirim buna da tüketici mahkemesi bakar.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ahmet bey başka bir servise göstermiş orda öyle söylemişler. Yaziyor zaten açıklamasında.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yetkili servisin yan sanayi ürün kullanması

Paramedic link' Alıntı:
Ahmet bey baÖ¾ka bir servise göstermiÖ¾ orda öyle söylemiÖ¾ler. Yaziyor zaten açıklamasında.
Anladım. Ama açıklama tam net değil  :-[

veterinerhkm54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

08.11.2014 tarihinde bakım yapıld.aracın garantisi bitmişti.ben normal filtreler v.s rutin bakım yaptırdım ve elimde faturamda var,filtrelerin orjinal serileri faturaya yazılmış fakat araçtan çıkan filtreler o 5-10tl lik filtreler,sorun elazığdan muşa gelirken o akşam klimadan gelen koku koyun dışkısı kokusu problemi (veteriner hekimim).sakaryadaki servistekiler koku yapmaz bu araba deyip kontrol ettiler filtreyi açınca usta direk bunu servis mi taktı dedi,faturamı gösterdim baktılar ve diğer faturadaki aksamın tamamı elden geçirildi.

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paramedic link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Kazami yaptiniz neden parca degistiniz yada garantidenmi degistirdiniz bunuda belirtirseniz aradiginiz cevaba daha net ulaşabilirsiniz. Şayet kaza ise ve buna bagli bir parca durumu söz konusu ise öncelikle kasko yaptirdiginiz firma ile görüsüp kaskonuzun anlasmasinin kaza vb durumlarda yan sanayi kullanimi gibi bir kaskoyami imza attiniz once bunu teyit edin. Şayet garantiden degişmiş ise o zaman kesinlikle haklisiniz. Ancak ufakta bir tavsiyem olacak. Ben servisteki ustalara asla güvenmiyorum ne kadar işten anlamayan adam var toplamislar oralara (Hepsi icin soz konusu degil eminim isini iyi yapanlarda vardir ama ben henuz denk gelmedim) bence parcanin yan sanayimi orjinalmi oldugunu tam arastirip emin olduktan sonra servis ile gorusup durumunuzdan bahsedin baktiniz yan ciziyorlar o zaman verin mahkemeye ki sanirim buna da tüketici mahkemesi bakar.

+1

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Çok önemli bir durum değil sevindim ben daha kötüsünü bekliyordum. Yani çözülebilecek bir sorun. Bence servisi arayip bu durumu orda usta basina söyleyin. Müsteri temsilcisi ile konusmayin onlar sorun cozmuyor onlar dakikalarca sorunu dinleyip yine ustaya yönlendiriyorlar. Ben yanlislik olabilecegini dusunuyorum. Yani baska aractan cikan bir filtre yanlislikla sizin araca takilmis olabilir. Pazartesi arayin konusun hatalarini kabul etmeyeceklerini dusunmuyorum. Bugunde ne kadar iyi niyetliyim hemde opel servislerine karsi :) Ben arabami sirf servis yuzunden satacak ben yani :)

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ayrica tesekkur ederim onemli bir konuyu da gundeme getirdiniz. Aslinda hepimizin yapmasi gereken servisten cikmadan önce parcalari kontrol etmek gerekiyor. Yoksa orjinalmj yan sanayimi nerden bilecegiz. Art niyetli servisler de olabilir

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yuh diyorum!! Gercekten yapildiysa bunun sorumlularinin ortaya cikmadi adina ne gerekiyorsa yapin. Servislere guvenip de araba birakiyoruz yani..