yokuş tırmanmak ???

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rampada yakit hesabi yapmam ben. 3000 devirin altina inmek gereksiz. Tirlar bile selektor yapiyor o duruma dusmemek lazim :)

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deviri düştüğünde ancak 1. vitesle çıkılabilecek kadar dik ve 2-3 km uzunluktaki rampaya 160 ile başladım 120 ile bitirdim çok keyifliydi taaki arkadaki skoda octavia yol isteyene kadar.:rulet:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo çıktı mertlik bozuldu :D
rampa yukarı vites yükseltiyorum artık :D

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manisa - izmir yolu arasını bilen bilir yarısı rampa yokuştur hele birde sabunceli beli olayı vardır haftada 5 gün bu yolu gidip geliyorum giderkende rampa var gelirkende bilen bilir
rampa ya hızlı girip 5. viteste daha sonra hız düştükce 60 geldi mi 4 e atarım ayağımda fazla pedalı ittirmeden sakince çıkarım sbauncuyu tırmanırken de esas dik ve virajlı olan yokuşu 4 ten 3 düşerim ve 40 ile 50 km hız arasında 2700 devri geçmeden rahatlıkla çıkarım genelde de 2500 de çıkarım hiç te bayılma olmuyo .zaten bu rampa çıkma olayında mesele arabayı bayıltmamak ve bağırtmadan arabayı çıkmak inerkende 5 atarsın 80 normal rampalarda kısa kısa dokuna dokuna kuru frenle dengeni korursun sabuncuyu inerkende 3. viteste 40-50 arası hızla kuru fren yaparak inerim ekonomik olarak rampada böyle sürülmeli bence ki işe yarıyor