zor çalışıyor

hakan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm sorunun çözüldümü bendede aynı sorun var.benim emme manifoltu dahil herşeye baktılar .motorda kurum olabilir dediler.en son beyin dediler cevabını bekliyorum

M

Mousthy

Bilgi Girilmemiş
Selam benim de 97 F kasa astramda sizin sorununuz vardı.Benim aracımda sıralı sistem var. Sabahları 5-6 denmede ancak çalışıyordu. Daha sonra gün içinde tekrar yapmıyordu. birkaç gün benzinde kullanıp tüpü hiç devreye sokmayınca bu problem ortadan kalkıyordu. Sizin dediklerinizin hepsini yaptı usta ancak yine de düzelmedi. Valfler enjeksiyonlar temizlendi ve ayarlandı. Yine de sorunu düzeltemediler. En son tüp taktırdığım ustaya durumu anlattım. Lpg takan usta bu sorunun benzin pompasından kaynaklandğını ve araba lpg ye geçince enjektörlerde benzinin boşalıp tekrar depoya döndüğüyle ilgili bir dizi şey anlattı. Sonra lpg sistemine bir devre eklediler. bu devre sayesinde Araç lpg ye geçtiğinde benzin pompası devreden çıkıyor ve benzin depoya geri kaçmayarak enjektörlerde hapsoluyormuş. Böylelikle sabah çalışmada herhangi bir problem yaşanmıyormuş. Yaklaşık 4-5 aydır hiç bir problem yaşamadım. Ustanın dediği ne derece doğru bilmiyorum ancak bana çare oldu.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün servise gittim ve aynene senin söylediklerini söylediler manifold hava kacırıyormuş enjektörler filan da temizlenmesi gerekiyormuş
yardımınız için teşekkürler
rica ederim opelim net ailesi olarak ve bu çatı altında size yardımcı olabilmek çok hoş şimdi
bu arızanın tekrarlaması uzun sürece dayanır arada benzin ilede kullanırsan tekrarlama riski azalır fakat hava alma olayı sebebi farklıdır saygılar gerekirse özelden konuşuruz msn im opeldostlar@hotmail.com

yunus1021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam 2 gündür güzel çalışıyor sorun kalmadı tşkler