1.6 cdti 136 hp 320 tork opel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murat.uludirik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam profilinizde 1.3CDTI gözüküyor ama bilmiyorsanız dizel motorda 2500-3500 devir aralığı en verimli devirlerdir performansın çıldırdığı devirler yani, bunun altında kalan devirler ekonomi üstünde kalan devirler ise boşa yakıt sarfiyatıdır. En merak ettiğim konu ise test sürüşünde 160km hıza kadar çıkmanıza nasıl müsade ettiler? en fazla 5-6kmlik bir güzergahta arabayı hırpalamanıza izin vermeden sürdürüyorlar arabayı.

0pel alpata eskişehir,,,sürüş yaptıran satış mümmessili ÇAHİT HİÇDURMAZ
profilinizde yazdığı kadarıyla uzak bi coğrafyada değilsiniiz..
eğer gelmeyi düşünürseniz ,yada yolunuz düşerse..beklerim birlikte testi bi kez daha tekrarlarız,,
5326619042 murat

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0pel alpata eskişehir,,,sürüş yaptıran satış mümmessili ÇAHİT HİÇDURMAZ
profilinizde yazdığı kadarıyla uzak bi coğrafyada değilsiniiz..
eğer gelmeyi düşünürseniz ,yada yolunuz düşerse..beklerim birlikte testi bi kez daha tekrarlarız,,
5326619042 murat

Otomatik şanzımanlı versiyonu varsa tabiki olabilir. Bugün ben de kendi arabamı test etme şansına sahip oldum, 219bin kmdeki arabam meğer neymiş ben farketmemişim :D

aabrebjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bi combo gördüm. Arkasında 1.6cdti yazıyordu. Aynı motormu acaba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiat'ın motoru ama küçümsemeyin, deşet tork üretiyor o motor. Caddy 1.9TDI falan halt etmiş yanında.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Combo'nun yeni kasası bildiğin Fiat Doblo zaten, logoyu Opel yapmışlar o kadar :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
önemli olan 200km yol gitmek değil ahmet, motor ısındığında 3500 devirde bayır tırmandığında turbo zaten ateş atacak hale geliyor. Sakin sakin 200km yol gelip kapının önünde durup 30sn beklediğinde zaten turbo pervanesi gayet yavaşlamış oluyor, turbo pervanesi en hızlı halindeyken bile gazdan ayağını çekince dump valve gazı attığı için yine yavaşlıyor. en azından 30sn beklemek yeterli.

dump valve nerede 1.3te ben hiç göremedim mereti turbosmart compak takacaktım yok diye vazgeçtim hatta:)

İlk çıkan start-stop sistemlerinde bu tip sorunlar yaşanıyordu. Ama yeni araçlarda turbolar su soğutmalı olarak tasarlanıyor. Ve bir elektrik motoruyla su devirdaimi yapılıyor. Araç SS sistemiyle dursa da, su soğutma sayesinde turbonun aşırı ısınması önlenmiş oluyor.
Yağsız kalma gibi bir durumda pek olmaz. Yağ zaten ideal sıcaklığa gelmiş ve akışkan halde olduğundan yağlama kesilse bile hemen süzülmez. Zaten dur-kalkta turbo çok yüksek devirlere çıkmadığından hasar riski de düşük.

Hatta bu turbolarda aracı durdurmadan rölanti soğuması yapmak da eskisi kadar elzem değil. Yapılsa tabi ki de daha iyi. Eğer turbonun sıcaklığı fazlaysa motor durduktan sonra da elektrik motoru soğuyana kadar suyu dolaştırır.

satış temsilcisi turboda su soğutma olmadığını söyledi inceleme şansım olmadı turboyu ne derece doğru bilemem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...