1.6 Dizel Çok Sessiz...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sensör taktırmak için servisteydim.Gelmişken 1.6 dizeli de test edim dedim.Satış temsilcisi hafif kalastı arabayı fazla tanımıyor ben daha çok biliyorum :D.dedim sen anlatma hiç ben biliyorum arabayi..

-Öncelikle arabaya bindim çalıştırdım ve dizel namına hiç ses yok.İnanamadım.yola çıktım arabayı üst devirlerde de kullandım benzinli araç kadar sessiz.

-1.3 astrayla yan yana getirdik ikisi de çalışır durumda.5 kat sessiz çalıştığını söyleyebilirim

-Ses benim için önemlidir çünkü dizel motor sesinden nefret ederim..

-Performansı gayet güzel.arabayı biraz zorlayarak da kullandım anında hızlanıyor.Vw nin dizelinden çok daha iyi.

-Araç için en verimli vites 3 .en iyi hızlanmayı 3. viteste gösteriyor

-Fiyatı çok yüksek.sportuna 76.750 fiyat verdiler.C sınıfı bir araca bu parayı vermem.Cosmosu 80 in üstüne çıkıyor..

-Ortalama yakıt tüketimi yüksek.test aracınınki 8,3tü.herkes gazlıyor ondan falan dedi ama dizelleri gazlasan da 7.5 i geçmemesi lazım..

-fiyatı 70000 tl civarına inerse kesinlikle alınır.Ses namına ortada birşey olmayan dizel.Helal olsun..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 Dizel Çok Sessiz...

Haftaya odak bulusmasinda bizde test edecegiz insallah. .
Merak ettim dogrusu.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ses konusunda sınıfının en sessiz motoru 75 Desiber sesi var ancak turbonun 2000 gbi yüksek devirde açılması dez avantajı

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

seneye yeni kasa gelecek diyorlar. Arabamı satıp bunu almaya değer mi düşünüyorum....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daos009 link' Alıntı:
ses konusunda sınıfının en sessiz motoru 75 Desiber sesi var ancak turbonun 2000 gbi yüksek devirde açılması dez avantajı
max tork 2000 de ama 1500-1600 devirlerde yine 250 tork uretiyormus asagi yukari bu bile rakiplerinden daha fazla herhangi bir sorun yok yani. ayrica turbo her devirde aciktir zaten.

Gökay.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
max tork 2000 de ama 1500-1600 devirlerde yine 250 tork uretiyormus asagi yukari bu bile rakiplerinden daha fazla herhangi bir sorun yok yani. ayrica turbo her devirde aciktir zaten.
+1

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almak istiyorsanız yeni kasayı bekleyin.Kasa hafifleyince asıl güç ortaya çıkıcaktır.Hala ağırlık dezavantajları var.Bu motor normalde çok iş yapar ama bu ağırlıkla değil wv gibi 1300lere inebilse opel inanılmaz hızlı bir araba olur

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında turbosu tam anlamıyla 2000 devirde devreye giriyor.ama zaten 1.6 motor olduğu için özellikle bunu yapmışlar.trafikte kalkarken öndeki arabaya geçirmemek için ideal bir ayar.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
turbo 1500 devirden itibaren açabilir sizi koltuğa yapıştıranda turbonun verdiği histir aracı kullanıp yorum yapın bence(aracı kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın) sadece araç 2000 devire kadar normal bir araç gibi ivmeleniyor bu konuda 1.3 motor bile 1750 devirde turbo açıp daha hızlı cvp veriyor 350 nm torku tuboyu açmadan hissedemiyorsunuz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daos009 link' Alıntı:
turbo 1500 devirden itibaren açabilir sizi koltuğa yapıştıranda turbonun verdiği histir aracı kullanıp yorum yapın bence araç 2000 devire kadar normal bir araç gibi ivmeleniyor bu konuda 1.3 motor bile 1750 devirde turbo açıp daha hızlı cvp veriyor 350 nm torku tuboyu açmadan hissedemiyorsunuz.
oncelikle turbo motor calisinca devreye girer zaten ama etkisi belli aralikta olur yoksa gaza bastiginiz her an turbo devir cevirmeye baslar.denemek isteyen turbo araliginda degilken tam gaz verip motorun boguldugu an motor devri tepki veremesede turbo nun sesi rahatca duyabailir yani turbo hic bir zaman devre disinda olmaz.

bunu gectikten sonra araci kullandim hatta 1 ay oldu heralde. tork tek basina  turbo dan gelen birsey degil 1.6 icin tork egrisini bulamadim ama buyrun 1.3 tekini koyuyorum 1500 devirde de 170 tork var asagi yukari ayni sekilde 1.6 ninda 250 torku bu devirde verdigi soyleniyorki bu olusu bile piyasadaki cogu aracin max torku demek.aracin 2000 alti cok guclu olamaybilir ama 1600 kg zaten normal

http://www.gmpowertrain.com/EuropeVehicleEngines/PowertrainProductsEurope.aspx