1.6 Dizel Çok Sessiz...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 Dizel Çok Sessiz...

Uğur link' Alıntı:
Samsundaki test aracı 1200 km de ve ortalaması 6.2 idi.
olmasi gereken benim 1.4t 17 lerdeydi o da indi yeni arac daha rodaj gormeden  3-5 km lik parkurda zorlanarak dizelde olsa 8.2 cok iyi bir deger bana gorw normal bir kullanici 6 larda gezicektirnbu motorla.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 Turbo motorlu 140 hp lik astranin ivmelenmesi de performansı da gayet iyi. bravoo

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Deniz bizim düzovaya uyar mı? Yakıt fazla demişsin.
valla aydın internette de 1.6d incelemesi gördüm.hepsinde yakıt ortalaması 8 litrenin üstündeydi.ben de bunu gözlerimle gördüm.ama gerçekten 136 bg olduğunu duyan herkes gazlıyor.ben de öyle yaptım.ama gazlamaya rağmen dizellerin 7.5 seviyelerini geçmemesi gerektiğini düşünüyorum

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya acaba dizel araçlara otomatik vites koymak çok mu zor ya da çok mu yüksek teknoloji isteyen bir şey? Neden yok bu araçların otomatik vites seçeneği ? 1.3 için de otomatik olsa kesin onu tercih edecektim.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Eger 1.6 dizele dsg tadinda gelistirilmis ama dsg gibi sorun vermeyen otomatik vites koyarlarsa fiyat ucar gider. Ama aracinda kalitesi ve konforu artacagi icin segment bile atlayabilir.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
oncelikle turbo motor calisinca devreye girer zaten ama etkisi belli aralikta olur yoksa gaza bastiginiz her an turbo devir cevirmeye baslar.denemek isteyen turbo araliginda degilken tam gaz verip motorun boguldugu an motor devri tepki veremesede turbo nun sesi rahatca duyabailir yani turbo hic bir zaman devre disinda olmaz.

bunu gectikten sonra araci kullandim hatta 1 ay oldu heralde. tork tek basina  turbo dan gelen birsey degil 1.6 icin tork egrisini bulamadim ama buyrun 1.3 tekini koyuyorum 1500 devirde de 170 tork var asagi yukari ayni sekilde 1.6 ninda 250 torku bu devirde verdigi soyleniyorki bu olusu bile piyasadaki cogu aracin max torku demek.aracin 2000 alti cok guclu olamaybilir ama 1600 kg zaten normal

http://www.gmpowertrain.com/EuropeVehicleEngines/PowertrainProductsEurope.aspx
Bende zaten 2000 altındaki desteğin daha fazla olması gerektiğini belirttim. Maksimum tork değerlerini bence 1.3 ler gibi 1750 d/dk da verse idi bu muhteşem gücü kesinlikle daha fazla hissedilir ve tadından yenmezdi diyorum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daos009 link' Alıntı:
Bende zaten 2000 altındaki desteğin daha fazla olması gerektiğini belirttim. Maksimum tork değerlerini bence 1.3 ler gibi 1750 d/dk da verse idi bu muhteşem gücü kesinlikle daha fazla hissedilir ve tadından yenmezdi diyorum.
o motorun max tork araligida yok zaten 1.3 gibi 1750-3250 arasi calismiyor farkli bir calisma mantigi var 320 nm torkuda 2000 devir ustunde devam ettiremiyor dusmeye basliyor  asagidaki tabloyu inceleyebilirsiniz 1500 lerde nerdeyse 270 tork uretiyormus 1500-3500 devir arai yani genel kullanim araliginda 270 torkun altina hic dusmuyor bu cok cok iyi bir deger kisaca. sizin boyle dusundurmesinin nedeni 1.3 ten daha agir olmasi ve 6 ileri sanzimanim oranlaridir buyuk ihtimalle kisa 5 oranlidan uzun 6 oranliya geciste boyle bir hissiyat farki oluyor.ne kadar guclu olursa olsun sanziman dengeleyebilir aracin gidisi benzer durum bizim 1.4t lerde de var.

http://ototeknikveri.com/icerik/1374/yeni-opel-16-dizel-cdti-insignia-astra-zafira-tourer-motor-incelemesi.html

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bügün bende test ettim izmir deki etkinlikte.
Araç çok iyi hızlanıyor.
Sessizlik konusuna gelince evet sessiz ama uçurum farklar yok bence.
Bu arada ortalama tüketim evet sıkı durun yazıyorum 10.2. Işıklarda durunca sıfırladım 6.8 den başladı direk. Sonuç olarak güzel bir  motor yapmışlar. Az yakmıyor ama iyi gidiyor. :)

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu motor kesinlikle az yakmıyor. bende aracı test ettiğimde 9,5 ti ortalama. yanımdaki arkadaşın dediği abi hep zorluyorlar ondan oluyor dedi ama benim 1,3 dizeli istersen köpek gibi kullan 7,1 den yukarı çıkmadı. 10 kusurluk ortalama olanıda gördüm. yani 1,4 turbo benzinli alsan daha iyi hem daha az para vereceksin hemde aynı güce sahip olacaksın, belkide daha iyisine. benim düşüncem türkiye için dizeldeki mantık tasarruftur ama bu motorla pek tasarruflu durmuyor. güçlümü evet güçlü ama aynı gücü daha ucuza mal edebilirsiniz gibime geliyor.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende hala biraz fazla yakacağını düşünüyorum... ben başka bir markanın 1.6 dizelini kullandım bi süre ( hani şu 128 bg olanlar :) )
şehir içi yakıt 350 kuruş larda çıkmıştı... sonra 1.3 e geri döndüm... astra sportum vardı şimdi cosmom var... ikiside 1.3 dizel... daha bugün ölçtüm yakıtını.. depo fulleyerek.... full şehir içi 259.2 kuruş... (araç modifiye, büyük jant lı...) aracı sert kullanırım... 1.6 dizelin de 300 kuruş gibi yakacağını tahmin ediyorum... (-10 krş  +10 krş)  bende merakla bekliyorum... yakıt 1.3 ler gibi az derlerse eğer yeni kasayla birlikte 1.6 dizele geçiş düşünürüm... ancak düşündüğüm gibi çıkarsa, hiç gerek yok...