2006 Model 1.9 CDTI Triptronik Vectra C Şanzıman..

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 Model 1.9 CDTI Triptronik Vectra C sahibiim, Araç 90.000 Km de ,

Aracı 1 Ay önce aldım , Aracın şanzımanında hiçbir problemim yok gibi ancak bir konu beni rahatsız ediyor, daha önceden 97 model Vectra B CD otomatik kullanıyordum , Vectra B den sonra C nin gaz pedalına alışamadığım için mi yok sa Vectra C nin şanzımanında bir problem mi var bilemiyorum, 2nci vitesten 3ncü vitese geçerken zaman zaman vurma hissediyorum, Bu vurmayı gaza tam yüklendiğimde ani kalkış yada hızlanmada hissetmiyorum , ancak çok yavaş hareket ederken 2nci viteste 2.000 devir civarında 3ncü vitese geçerken zaman zaman küt diye vuruyor , bu problem nedendir yardım edebilecek var mı ?

Eğer şanzıman problemi varsa neden sadece 2 den 3 e geçerken oluyor ? problemin çözümü yaklaşık kaça mal olur?

İlginize tşkler.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap verebilecek yok mu :D yoksa bende evham mı yapıyorum :D bu bir arıza değil de benim kullanım hatamdan mı kaynaklanıyor ?

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekatronik arızalı olabilir veya ecuda hata oluşmuş olabilir bu hatalar silindiğinde normale muhtemelen döner dönmez ise şanzuman parçalarında arıza olabilir yazılımını yeniden yükleyin eğer sonuç alamazsanız şanzımanı degiştirmek zorunda kala bilirsiniz

Son düzenleme:

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekatronik arızalı olabilir veya ecuda hata oluşmuş olabilir bu hatalar silindiğinde normale muhtemelen döner dönmez ise şanzuman parçalarında arıza olabilir yazılımını yeniden yükleyin eğer bunları deneyin sorun düzelmezse şanzımanınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz bunları deneyin sonuç alamazsanız şanzımanı değiştirmek zorunda kala bilirsiniz.

eyvallah hocam tşkler, dediklerinizi yapıcam , bi Konya da baktırayım , ancak şanzıman değişimine gidecek kadar büyük bi problem olacağını sanmıyorum , çünkü örneğin bugün 30 dk kadar şehir içi trafikte kullandım bu sorun hiç olmadı, çok sık tekrarlamıyor zaten, ha bide vitesi manuel kullanırken hiç olmuyor :D sadece otomatikte oluyor sanıyorum, dediğiniz gibi mekatronik ve ecu arızalarına bi baktırayım. :D

tşkler

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triptronik şanzımanlarda genelde bu tür problemler oluyor onlarda genelde bunlardan kaynaklanıyor arkadaşın vectrasındada aynı sorun vardı ne yaptıysa sonuç alamamıştı şanzıman degişecek dediler sonra arabasını o şekil satmıştı

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdem bey benimkide yapmaya başladı şu anda mesela hafif bi tık diye ses geliyor degil mi ?

mgy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm erdem bey ben size bır kullanıcı olarak cevap vereyim geçmiş olsun sıze oyle elmıyr yakında daha buyuk problemler ortaya cıkcaktır bende kullanıyrum ve opel hala cözemedi kullanan bır tanıdıgım son anda garantıden degıstırdı valla aracı aldıgımdan berı son zmanlarda 10 mılyar paraharcadım bence bır an once satmanızı tavsıye ederım yoksa dha sonra turbo egr valfı partıkul fıltesı derken araba ıle kardes olursunuz

mgy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında arbalar hatalı uretılmıs ben 2005te aldım sımdı satamıyrumda kımsede almıyor herkes sanzımandakı srunu bıldıgı ıcın almamakta ozellıklede opelın dızelını kesınlıkle almayın dıye bayıler ve galerıcıler ısrarla soyluyorlar bu arda sanzıman selenoıd parcasında sorun var bu parcada yaklasık 2500tl ıscılık felan derken 5 mılyarı buluyır ben cıkma takdırdım bır sene sonra aynı srun yaptırsam bıle 100bınkm sonra yıne aynı sorunu tekrarlaycagını soyledıler ben opelı mahkemeye vermeyı dusnuyrm ayıplı mal satıyorlar ve kımseyı servıse cagırmıyorlar cagırdıklarını ıddaa ettıler ama soruyrm posta tebgı kagıdını gostersınler o tarıhte yok arabayı takasa alın sıfır baska arca alayım dedım dedıklerı opelın dızeılını almayız dedıler yane sızde bır an once satın km yapmadan ben en son arabyı trafıken cekıp parca parca yada pertcılerı satacagım olmadı ızmırde goturup yakcagım opelın genel merkezınde