2012 astra j

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 astra j

1. vitesteki ses benim arabamda da vardı. Şuanda yok. Zamanla geçiyor.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız hayırlı ugurlu olsun kardeşim allah utandırmasın

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

yemreozacmak link' Alıntı:
Dün nihayet aracımı teslim aldım arkadaşlar daha fotoğraflarını çekmek nasip olmadı en kısa zamanda ekliyeceğim.
İlk izlenimlerimi paylaşmak istedim sizlerle;
öncelikle viraj performansı açısından opeli tebrik ediyorum  3bravvo öyle bir viraja girdimki birdaha böyle bir şey yapmıyacağım konusunda kendi kendime söz vermek zorunda kaldım  special_prayer ama araç banamısın demedi büyük ihtimalle esp devreye girdi ama ben anlıyamadım çünkü o anda yol bilgisayarına bakacak halim yoktu.

Sn. Emre, öncelikle hoşgeldiniz foruma. Aracınızı inşallah iyi günlerde kullanırsınız. Viraj performansını denemek istediğiniz her an için en uygun deney alanı Mavişehir Carrefour öncesindeki Soyak evlerinin önündeki virajdır. 3 şeridi vardır bilirsiniz, geç saatlerde o manyak viraja 90+ her girişiniz birer test niteliği taşır. Ben bir önceki aracım olan Astra G ile o virajda 3 şerit değiştirirdim 90 ile, Astra J girdiği şeritten çıkmayı bildi. Ha 120 ile girerseniz ne olur? ESP devreye girebilir, ABS devreye girebilir, Allah muhafaza 110 AKS devreye girebilir. Siz siz olun 90'ı çok aşmayın denerseniz o virajda. :)

Ayrıca Sn. Big Boss'un dediği gibi İzmir'de üye sayımız gittikçe artmakta. İstanbul'daki dostlarımızın buluşma potansiyellerini gördükten sonra (Gündüz buluşması, Gece buluşması, Akşam 5 çayı, Yatmadan Evvel Astra Etkinlikleri vb. açıkçası aktif üyelerle spontane buluşmalar gerçekleştirmediğimize yanıyorum. Allah bize de böyle sık buluşmalar ve çete oluşumları nasip etsin. (:)

Tekrar aracınız hayırlı olsun, buluşmalarda görüşmek üzere. :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

welllcommee aracınız hayırlı olsun.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ekoli06 link' Alıntı:
1. vitesteki ses benim arabamda da vardı. Şuanda yok. Zamanla geçiyor.
çellocu link' Alıntı:
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kalkışlarda bahsettiğiniz ses benim aracımdan da geliyordu şu anda kalmadı, klima düğmesi sizinde bahsettiğiniz gibi auto ya basıldığı zaman etkisiz eleman oluyor..
HaKaN link' Alıntı:
hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun
kalkışta bahsettiğiniz ses sanırım 1.3 dizellerin çoğunda var ama belirli bir km gittikten sonra bu ses ortadan kalkıyor
enteresan gerçekten zira ilk aldığımda benim aracımda da kalkışta bu ses varken şu an bu sesi artık duymuyorum
cyclone montajı önemli bazı servisler bunu düzgün yapamadığında cızırtı olabiliyor, birçok cyclone kullanıcısı bu problemi
belirtmişti sanırım ama benim cyclone cihazımda ses veya cızırtı yok
bunun bir jak ile çözülüyor diye duymuştum
yakıt tüketimi kullanım şeklinize göre düşecektir, ama ilk 2000 km ne kadar rodaj olmasada aracınızı fazla sıkıştırmayın
özellikle motor ısınmadan önce
klima için tam emin olmamakla birlikte ayarlardan klima kontrol modunu kapalı konuma getireceksiniz

tekrardan hayırlı olsun aracınız..

Teşekkürler hepinize :)

yemreozacmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Araciniz hayirli olsun gule gule kullanin. 
teşekkürler
GNSpower link' Alıntı:
[quote author=yemreozacmak link=topic=2910.msg63086#msg63086 date=1322648788]
Dün nihayet aracımı teslim aldım arkadaşlar daha fotoğraflarını çekmek nasip olmadı en kısa zamanda ekliyeceğim.
İlk izlenimlerimi paylaşmak istedim sizlerle;
öncelikle viraj performansı açısından opeli tebrik ediyorum  3bravvo öyle bir viraja girdimki birdaha böyle bir şey yapmıyacağım konusunda kendi kendime söz vermek zorunda kaldım  special_prayer ama araç banamısın demedi büyük ihtimalle esp devreye girdi ama ben anlıyamadım çünkü o anda yol bilgisayarına bakacak halim yoktu.

Sn. Emre, öncelikle hoşgeldiniz foruma. Aracınızı inşallah iyi günlerde kullanırsınız. Viraj performansını denemek istediğiniz her an için en uygun deney alanı Mavişehir Carrefour öncesindeki Soyak evlerinin önündeki virajdır. 3 şeridi vardır bilirsiniz, geç saatlerde o manyak viraja 90+ her girişiniz birer test niteliği taşır. Ben bir önceki aracım olan Astra G ile o virajda 3 şerit değiştirirdim 90 ile, Astra J girdiği şeritten çıkmayı bildi. Ha 120 ile girerseniz ne olur? ESP devreye girebilir, ABS devreye girebilir, Allah muhafaza 110 AKS devreye girebilir. Siz siz olun 90'ı çok aşmayın denerseniz o virajda. :)

Ayrıca Sn. Big Boss'un dediği gibi İzmir'de üye sayımız gittikçe artmakta. İstanbul'daki dostlarımızın buluşma potansiyellerini gördükten sonra (Gündüz buluşması, Gece buluşması, Akşam 5 çayı, Yatmadan Evvel Astra Etkinlikleri vb. açıkçası aktif üyelerle spontane buluşmalar gerçekleştirmediğimize yanıyorum. Allah bize de böyle sık buluşmalar ve çete oluşumları nasip etsin. (:)

Tekrar aracınız hayırlı olsun, buluşmalarda görüşmek üzere. :)
[/quote]
hoşbulduk,aman abi ben o viraja girmiyim,esp yi çalıştıracağım nasıl birşey merak ederken kazaya mahal vermiyelim oralarda :) Allah esp nin devreye girdiğini göstermesin kimseye
çellocu link' Alıntı:
֖ncelikle aracınız hayırlı olsun, kalkışlarda bahsettiğiniz ses benim aracımdan da geliyordu şu anda kalmadı, klima düğmesi sizinde bahsettiğiniz gibi auto ya basıldığı zaman etkisiz eleman oluyor..
teşekkürler, bu ses bir sorun yaşatmıyor olsa bile bana böyle bir sesle bu araçların yola çıkmaları garip geliyor araca binenler bu nedediğinde utanıyorum valahi :)
klima düğmeside ayrı bir dert cidden ben otomatik yapmak istiyorum ama aracın sıcaklığı motordan alarak içeriyi ısıtmasını istiyorum yokmu bunun çözümü otomatik konumda klima çalışmasın kış aylarında boşuna yakıt sarfiyatımızı yükseltmesin
HaKaN link' Alıntı:
hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun
kalkışta bahsettiğiniz ses sanırım 1.3 dizellerin çoğunda var ama belirli bir km gittikten sonra bu ses ortadan kalkıyor
enteresan gerçekten zira ilk aldığımda benim aracımda da kalkışta bu ses varken şu an bu sesi artık duymuyorum
cyclone montajı önemli bazı servisler bunu düzgün yapamadığında cızırtı olabiliyor, birçok cyclone kullanıcısı bu problemi
belirtmişti sanırım ama benim cyclone cihazımda ses veya cızırtı yok
bunun bir jak ile çözülüyor diye duymuştum
yakıt tüketimi kullanım şeklinize göre düşecektir, ama ilk 2000 km ne kadar rodaj olmasada aracınızı fazla sıkıştırmayın
özellikle motor ısınmadan önce
klima için tam emin olmamakla birlikte ayarlardan klima kontrol modunu kapalı konuma getireceksiniz

tekrardan hayırlı olsun aracınız..
teşekkürler hakan bey, dediğiniz gibi kalkış sesi enteresan insana sorunlu bir araç almışsın hissiyatı vermesi için bire bir
aracı dediğiniz gibi pek sıkıştırmamak gerekiyor belli bir müddet bende hep böyle düşünüyordum ancak boş şerit ve güzel hava yakalayınca araçta yeni olunca kendimi alıkoyamıyorum en iyisimi cruise control ün devrede olması benim için :)
klima için dediğinizi deneme imkanım olmadı daha işim yüzünden araca binemiyorum şuanda şirket aracıyla dolaşıyorum, dediğiniz yöntem işallah çözüm olur