2013 Corsa 1.2 LPG takılır mı?

Engidu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 1 ay kadar önce 2013 model 1.2 corsa aldım. Aldığımda 24.000 km'de idi. yaklaşık 2.000 km kadar ben kullandım. Şehir içi- şehir dışı karma denilebilecek bir güzergahta her gün 45-50 km yol yapıyorum. Kabaca benim hesaplamalarıma göre 34-35 kuruş gibi bir yakıtı var.

(Depoyu tamamen fullledikten sonra, 590-600 km'de 210 liraya depo tekrar doluyor.)

LPG taktırmayı düşünüyorum. Fikirleriniz nedir? Değer mi değmez mi? BRC veya Atiker taktırmam farkeder mi?

Prince marka taktırmayı düşünüyordum fakat tanıdığım bir usta, "abi senin araba BMW değil Mercedes değil, boşa paranı saçma, gel BRC takalım olsun" dedi. Siz ne dersiniz?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 1 ay kadar önce 2013 model 1.2 corsa aldım. Aldığımda 24.000 km'de idi. yaklaşık 2.000 km kadar ben kullandım. Şehir içi- şehir dışı karma denilebilecek bir güzergahta her gün 45-50 km yol yapıyorum. Kabaca benim hesaplamalarıma göre 34-35 kuruş gibi bir yakıtı var.

(Depoyu tamamen fullledikten sonra, 590-600 km'de 210 liraya depo tekrar doluyor.)

LPG taktırmayı düşünüyorum. Fikirleriniz nedir? Değer mi değmez mi? BRC veya Atiker taktırmam farkeder mi?

Prince marka taktırmayı düşünüyordum fakat tanıdığım bir usta, "abi senin araba BMW değil Mercedes değil, boşa paranı saçma, gel BRC takalım olsun" dedi. Siz ne dersiniz?

iyi bir usta bulduktan sonra marka size kalmış bir şey. ama usta çok doğru söylemiş prinse o kadar para vermeye deymez. istanbulda montaj yaptıran arkadaşlar size iyi bir usta önerirler muhakkak.

Engidu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir usta bulduktan sonra marka size kalmış bir şey. ama usta çok doğru söylemiş prinse o kadar para vermeye deymez. istanbulda montaj yaptıran arkadaşlar size iyi bir usta önerirler muhakkak.

Forumu bayağı bir kurcaladım. Motor seri numaram A12XER diye başlıyor. Genelde astra sahipleri için birşeyler yazılmış ama Corsa için fazla birşey yok.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta en guzelı brc taktır guzel bı usta bul sorunda olmaz..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmirde cok guzel işçiligi olan bir ustada 11 ekımde , A12... motor kodlu 14.000 KM deki Corsama Atiker akıllı kit taktırdım , oldukça memnunum 10 gunde 1000 KM ye yakın yol yaptım bir sorunla karsılasmadım , nazar degmesin gayet guzel uyum sagladı ;)
Zaten servıste Tech2 ye aracımızı bagladıgımızda , LPG li 1.2 corsa secenegi cıkıyor , demek ki bir uyum söz konusu , ayrıca şaşıracaksınız benzın enjektorlerımızın şıkırtı sesi , LPG ye gectıgımızde yok oluyor :)
Tercıh sızın , herzaman dedıgım gıbı; marka onemsız ustanızı ıyı secın ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG işi pis iş ya.... ama işte el mahkum olunca yapacak bir şeyde yok.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadır abı lpg gercekten şans ısı ılk takan usta egerkı guzel montaj yaptıysa emın ol hıc bı sıkıntın cıkmıyo ama ılk montaj hatalıysa ıstedıgını yap duzelmıyo bu seferde adam taktırıo 200 km de bır servıse gıdıyo sıkıntılı kı benım basımdada vardı arabayı sattık en son lpg de benzınden daha cok yakıyodu arac :) adam var 200000 km kullanıyo sadece bakımdan bakıma ugruyo servıse sans

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadır abı lpg gercekten şans ısı ılk takan usta egerkı guzel montaj yaptıysa emın ol hıc bı sıkıntın cıkmıyo ama ılk montaj hatalıysa ıstedıgını yap duzelmıyo bu seferde adam taktırıo 200 km de bır servıse gıdıyo sıkıntılı kı benım basımdada vardı arabayı sattık en son lpg de benzınden daha cok yakıyodu arac :) adam var 200000 km kullanıyo sadece bakımdan bakıma ugruyo servıse sans

Aynen sorma ya durmadan git gel git gel en sonun da senin yaptın LPG nin de senin gibi aracın da diyorsun :D

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada ben farklı bir şey sormak istiyorum aracınız easytronic mi? Bende aynı aracı İstanbul'da kullanıyorum ama tüketim değerlerim biraz daha aşağıda. Vites değişim aralığınız nedir?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen oyle nadır abı ya sokturceksın komple baska bı usta sıfırdan montaj yappıcak yada aracı satıcaksın baska sansın kalmıyo...