2013 Corsa 1.2 LPG takılır mı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.2 d kasa akl lpg sistemi takılı. (beyni italyan geri kalan kısmıatiker) günlük 47 km yol yapıyorum bunun yaklaşık 10km si sabah ve akşam iş çıkış trafiğinde sıhhıye cebeci tandoğan trafiği .. geri kalanı istanbul yolu. Her hafta başı 50 liralık gaz alıyom . Pogaz kullanıyorum yaklaşık 270-280 km yapıyorum . Yaklaşık 18,5 kuruşa denk geliyor . Vites geçişlerim genellikle 3000-3500 devirde. Biraz da agresif kullanıyorum.

Beyninin akl (italyan) olmasının , hepsinin atiker olmasından farkı nedır ?
Yoksa oyle denk geldıgı ıcın mı takıldı?

drqwerty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker galiba elektronik kısımda çok iyi değil onun için böyle bi ürün çıkarmışlar. Tabi bu aklnin bozulmayacağı anlamına gelmez. Açıkcası usta yakınımızdı akl önerdi .

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.2 zaten 1.4i Şahinden bile daha hantal bir araba, tam verim alabilmek için tam gaz ayarı yapılması gerekir bu da büyük hacimli araçlardaki kadar yakıt ekonomisinden bir hayli düşük bir tasarrufu ifade eder, malum lpgnin fiyatı 3 liraya yakın... Piyasadaki en dandik kit bile 900-1000 lira arasında fiyatlara montajlanıyor, amorti edebilmesi için bir hayli yolculuk yapmanız gerek.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin yerinizde olsam 2000 lira lpg montajına verecegim paranın ustune 2-3 daha koyar dizel alırım.. daha önceki aracına lpg taktıran biri olarak tavsiyem lpg den uzak durun..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin yerinizde olsam 2000 lira lpg montajına verecegim paranın ustune 2-3 daha koyar dizel alırım.. daha önceki aracına lpg taktıran biri olarak tavsiyem lpg den uzak durun..

Kusra bakmayin ama.size katilmiyorum, bilincsiz arac sahiplerinin arastirmadan sorusturmadan lpg taktirmasi lpg nin kotu birsey oldugu anlamina gelmez, yillardir lpg li arac kullanan insanlar var, ben izmirdeki arastirmalarimda, izmirin en iyi lpg servisinde 2012 model 1.2 a12.. motor kodlu aracima lpg montaji yaptirdim , 2 bin km den fazla yol yaptim masallah hicbir sikintim yok ;) lpg de onemli olan usta secimidir bilginize sunulur... su anda.da benim diyen dizelden az yakiyorum 130 tl ye 800 km (810 larda bittide) ve 250 km den fazlasi sehiricinde yapildi ...

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusra bakmayin ama.size katilmiyorum, bilincsiz arac sahiplerinin arastirmadan sorusturmadan lpg taktirmasi lpg nin kotu birsey oldugu anlamina gelmez, yillardir lpg li arac kullanan insanlar var, ben izmirdeki arastirmalarimda, izmirin en iyi lpg servisinde 2012 model 1.2 a12.. motor kodlu aracima lpg montaji yaptirdim , 2 bin km den fazla yol yaptim masallah hicbir sikintim yok ;) lpg de onemli olan usta secimidir bilginize sunulur... su anda.da benim diyen dizelden az yakiyorum 130 tl ye 800 km (810 larda bittide) ve 250 km den fazlasi sehiricinde yapildi ...

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Emin ol araç sahiplerinin bir çoğu aracına bir ampul taktırırken dahi hepimizden çok araştırıyordur. Ben kendi adıma lpg li araç kullanırken kendimi bomba ustunde gidiyormusum gibi hissediyorum. Kullandığım lpg li araçlarda ,yerlerinden çıkan hortumlar, kelepçenin sıktığı ve iyice aşındırdıgı elektrik kabloloru vs gozumle gordum! Ailemle araca bindiğimde sürekli tetikteydim.. ayrıca 2000 km baz alınacak bir km degil. Ben 10.000 km sonra başlayan gerek mekanik gerek elektrik ve eloktronik arızalarla baş edemedim ve aracı sattım..
Herkesin tecrübesi birbirinden farklı dır..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emin ol araç sahiplerinin bir çoğu aracına bir ampul taktırırken dahi hepimizden çok araştırıyordur. Ben kendi adıma lpg li araç kullanırken kendimi bomba ustunde gidiyormusum gibi hissediyorum. Kullandığım lpg li araçlarda ,yerlerinden çıkan hortumlar, kelepçenin sıktığı ve iyice aşındırdıgı elektrik kabloloru vs gozumle gordum! Ailemle araca bindiğimde sürekli tetikteydim.. ayrıca 2000 km baz alınacak bir km degil. Ben 10.000 km sonra başlayan gerek mekanik gerek elektrik ve eloktronik arızalarla baş edemedim ve aracı sattım..

1 tane astra g
2 tane vectra c'de lpg kullanıyorum toplam 50 bin km falan yapmışlığım vardır bu araçlarda en ufak tedirginlik duymuyorum. lpgli araçlar bomba olsaydı avrupada teşvik edilmezdi...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabıkıde arastırma konusunda sozum meclısten dısarı ;)

Aracım LPG li iken bende tam tersını hıssedıyorum :/
Bakımını yapıyorum veya yaptırıyorum , motoruma LPG baglattım dıye motor bakımlarınıda daha ozenlı bır sekılde yapıyorum , oyle bir konusmussunuz ki sankı benzın motora hortum ıle tasınmıyor :)
Ayrıca LPG tankı durdukyere patlamaz , oksijen gormeden patlama yasanmaz . Bir delik olsa ve ateslense bile sadece LPG nin oksijenle bulustugu bölgeden alev cıkar . :)
Burda LPG yararlı veya zararlı diye oturur konusuruz , fakat BENZIN'ın lıtresını 5 TL yapan hukumetın hıcmı sucu yok...
LPG yı cevrecı tavırlarımdan dolayımı takıyorum sankı :)
Kaç kısı vardır acaba benzın 3 TL iken LPG taktıracak ?
Sistemın kurbanıyız abicim boşver onu bunu :mad:

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabıkıde arastırma konusunda sozum meclısten dısarı ;)

Aracım LPG li iken bende tam tersını hıssedıyorum :/
Bakımını yapıyorum veya yaptırıyorum , motoruma LPG baglattım dıye motor bakımlarınıda daha ozenlı bır sekılde yapıyorum , oyle bir konusmussunuz ki sankı benzın motora hortum ıle tasınmıyor :)
Ayrıca LPG tankı durdukyere patlamaz , oksijen gormeden patlama yasanmaz . Bir delik olsa ve ateslense bile sadece LPG nin oksijenle bulustugu bölgeden alev cıkar . :)
Burda LPG yararlı veya zararlı diye oturur konusuruz , fakat BENZIN'ın lıtresını 5 TL yapan hukumetın hıcmı sucu yok...
LPG yı cevrecı tavırlarımdan dolayımı takıyorum sankı :)
Kaç kısı vardır acaba benzın 3 TL iken LPG taktıracak ?
Sistemın kurbanıyız abicim boşver onu bunu :mad:

Dediğim gibi herkesin tecrübesi birbirinden farklıdır..
Ben senelik 10.000 km yol yapan birisi olarak seçimimi benzinli araçtan yana kullandım. Ama senelik 20.000-30.000 km yol yapan birisi olsaydım yaşadıgım tecrübeden dolayı 2011 benzinli araç yerine aynı paraya 2008 dizel tercih ederdim.
Lpg nin yararı olmadığı kesin:)durumu özetlemek gerekirse; bir insan susadığında temiz su içer ve susuzluğunu giderir,ama kireçli su içende susuzluğunu giderir! Fakat kireçli su içen kişide bir süre sonra bi takım rahatsızlıklar,hastalıklar başlar.
Keşke benzin 3 lira olsada herkes benzinli kullansa ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araçlara bir turlu ısınamadım , sanırsam bunda uzun sure traktor kullanmamın etkisi buyuk , o yuzden dızel seçeneklerımın arasında yer almıyor, LPG konusunda aynı sızın dedıgınız gibi ''-herkesin tecrubesı bırbırınden farklıdır'' vede ne ailemin aracında (1.6 meriva LPGli) ve kendı aracımda (opel corsa D LPGli) , benzın fıyatlarıyla savasmak yerıne LPG ye gectım :)
Ögrencı oldugumdan , harçlıklarımdan kısıp en az yakıtla en cok km yı yapmam lazım :)
Ve su anda en son ki degerim 800 KM 130TL lik lpg ile yapıldı 250 KM den fazlası şehiriçi kullanım ;)
Mutluyum , cunku kontaga basarken ne kadar yakacak dıye dusunmuyorum ;)