2013 corsa 1.2 twinport LPG tavsiyesi

eren042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2013 model 1.2 twinport aracımın garantisi doldu ve lpg taktırmayı planlıyorum.
aracım 27.000 km de bu motorlar için LPG uyumu nasıldır?
uzun vadede sorun yaşar mıyım?
opel landirenzo diyor ama sizlerden farklı marka lpg kiti kullanıp tavsiyede bulunacak ya da aman yaklaşma dediğiniz marka var mı?
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Marka takıntısı yapmadan direk iyi usta atiker marka şaşma derim. ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2013 model 1.2 twinport aracımın garantisi doldu ve lpg taktırmayı planlıyorum.
opel landirenzo diyor ama sizlerden farklı marka lpg kiti kullanıp tavsiyede bulunacak ya da aman yaklaşma dediğiniz marka var mı?

Aracınızın kıtapcıgına bakarsanız motor kodunuzun LPG ye uyumlu oldugunu gorebılırsınız,
Marka arayışını bırakıp usta arayışına girmelisiniz , uyumsuz , subap erimesı vsvs diyip yaglamalı falan takanlar olursa arkanıza bakmadan oradan uzaklaşın , landirenzo uyumlu o uyumlu bu uyumlu diye birşey yok , usta saglamsa marka ne olursa olsun sorunsuzca kullanırsınız.
Benim aracıma İzmirde (Buldugum en ıyı LPG ustasında) atiker LPG kıtı montajı yapıldı , arıza ısıgı yakmıyor 1.100TL ye taksıtle montajı gerceklestirdim.
18.000 km de takıldı şu anda 49.600KM de takıldıgı gunden berı ayar dahi yaptırmadım :)
Filtresini 1 kez kendı ıstegımle 5 TL ye aldıgım fıltre ıle degıstırdım , tek masrafı bu oldu o da filtre değişimi olması gereken birşey sonuçta.
KM ye aldanmayın bazı gunler aracım sabaha kadar rolantide calışıyor (tur veya gezi yaparken klima açıp sabaha kadar çok komik rakamlara buz gibi arabamda uyuyorum yani saat bakımından çalışma suresı çok çok daha fazla)
Son olarak dıyeceğim şudur ki LPG uyumsuz araç yoktur , beceriksiz usta vardır :D adamlar dizellere LPG takıyor :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı 3 sene sonra değiştircekseniz LpG takabilirsiniz. En iyisi prins tir. Lakin Opel çok hassas ve zamanla lpg de sorun çıkacağını ayrıca kasa ağır ve 1.2 motor olan aracın performansnida etkiliycgni unutmayın

eren042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans kaygım yok ama arıza kaygım var maalesef subap eritir gibi şeyler okudum çok uzun süre kullanıp memnun kalan da var. Daha önce 3 tane lpg li aracım vardı bi vectra cd kendim brc taktırdım 60 bin km sorunsuz bindim ve sattım (145000-205000) Megane 2 aynı sorun yapmadı ama bi polo aldım atiker lpg kendim taktirdim burnumdan getirdi. Neyse tecrübe benim için önemli şimdilik binmeye devam ediyorum benzin de tecrübelerinizden faydalanarak bi yol çizecem kendime

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Performans kaygım yok ama arıza kaygım var maalesef subap eritir gibi şeyler okudum çok uzun süre kullanıp memnun kalan da var. Daha önce 3 tane lpg li aracım vardı bi vectra cd kendim brc taktırdım 60 bin km sorunsuz bindim ve sattım (145000-205000) Megane 2 aynı sorun yapmadı ama bi polo aldım atiker lpg kendim taktirdim burnumdan getirdi. Neyse tecrübe benim için önemli şimdilik binmeye devam ediyorum benzin de tecrübelerinizden faydalanarak bi yol çizecem kendime

Polo araçlarda uyum sorunu çok fazla. Doğru düzgün tat aldım diyen sayısı çok az. Bir arkadaşım sırf bu LPG yüzünden aracını sattı. İçinden çıkamadı çünkü. Yetkili olsun özel olsun ne kadar yer varsa gezdirdik ama çözüm bulunamadı. Hemen hemen hepsi uyum sağlamıyor dedi.

erbilkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba lpg yi taktırdınız mı?? arabanızın performansında düşüş oldu mu? şehir içi ne kadar yakmaya başladı...??