adam ve corsa için acil kontrol

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
MAYIS 2014’DEN BU YANA DAĞITIMI YAPILAN ADAM VE CORSA İÇİN ACİL GÜVENLİK KONTROLÜ
Opel Mayıs 2014’den bu yana dağıtımı yapılmış olan ADAM ve Corsa müşterilerine ulaşıyor. Dağıtımı yapılan bu yaklaşık 8.000 araç spesifikasyona uymayan bir direksiyon sistemi ile üretilmiştir. Risklerden kaçınmak için bu araçlar inceleme yapılmadan önce sürülmemesi gerekmektedir.

Opel müşterilerini her zaman ilk sırada tutuğundan ve bu durumda olduğu gibi onların güvenliğini düşündüğünden dolayı, firma acil önlem almaktadır. Opel müşterileri ile bir den çok kanaldan iletişime geçmektedir. Araçlarının etkilenmiş olması durumunda, bu müşteriler ile otomatik olarak Opel tarafından iletişime geçilecektir.

Firma, araç üretim tesislerindeki rutin kontrolleri sırasında bu durumun farkına varmıştır. Firma bu durumla ilişkili olarak her hangi bir kaza veya yaralanmadan haberdar değildir.

Müşteriler aşağıdaki talimatları izleyerek araçlarının etkilenip etkilemediğini bulabilirler. İlave soruları olan müşterilerimiz bir acil numara hattı ile anında yardım alabilirler. Bölgenizde bir Çağrı Merkezi numarası olup olmadığını aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

ADAM ve Corsa’nızın etkilenip etkilenmediğini bulmak için Araç Tanımlama Numarasını (VIN) ve ara şaft üzerinde bulunan üretim kodunu kontrol etmeniz gerekecektir.
Aracınızın etkilenip etkilenmediğini bulmak için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin:

1. Lütfen arabanızın Araç Tanımlama Numarasına (VIN) bakın.

VIN Numarasını aracınızın ön camının alt kısmında veya aracınızın kayıt dokümanlarında bulabilirsiniz.

VIN Örneği: (son 8 hane gerekmektedir)

Aracınızın bu geri çağırmadan etkilenip etkilenmediğini bulmak için, VIN numaranızın aşağıdaki aralıkta kalıp kalmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir:

OPEL ADAM:
VIN Numarası (son 8 hane):
E6077301 – E6113446 arasında
F6000001 – F6006544 arasında

OPEL Corsa D:
VIN Numarası (son 8 hane):
E6071016 - E6118738 arasında
E4181031 - E4308122 arasında

Eğer VIN Numaranız bu aralıkta kalmıyor ise arabanız etkilenmemiştir.
Eğer VIN Numaranız bu aralıkta kalıyor ise lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

Direksiyon ara şaftındaki üretim kodunu kontrol edin.

Eğer direksiyon ara şaftındaki üretim kodunuz 20E4 veya 20K3 ise aracınız etkilenmiş demektir ve olası risklerden kaçınmak için sürülmemelidir.

Ara şaft üzerindeki üretim kodunu nerede bulabilirim?
Arabanızın sürücü kapısını açın.

Aracınızın güvenli bir pozisyonda olduğundan ve kayıp hareket etmeye karşı el freninizin çekili olduğundan emin olun.

Manuel vitesin boşta veya otomatik vitesin “P” pozisyonunda olduğundan emin olun.

Direksiyon güç yardımının etkinleşmesi için aracın motorunu çalıştırın.

Sürücü pedal alanına bakın.

Debriyaj, fren ve gaz pedalının arasındaki bölgeye bakın.
Pedalların arkasında bir metal kardan bağlantı göreceksiniz, siz direksiyonu çevirince bu bağlantı da dönecektir.

Direksiyonu, bağlantının alt kısmında ilgili kodu görene kadar çevirin. (Referans için lütfen videoyu izleyin) video bağlantısı

4 haneli kod baş aşağı yazılmıştır.

4 haneli kodu not 4i kod baş aşağı yazılmıştır.

4 haneli kod baş aşağı yazılmıştır.
Önemli:

Eğer direksiyon ara şaftındaki üretim kodunuz 20E4 veya 20K3 ise aracınız etkilenmiş demektir ve olası risklerden kaçınmak için sürülmemelidir.

Bu durumda lütfen yerel satıcınız ile temasa geçin.

Eğer üretim kodunuz 20E4 veya 20K3 değilse, araç güvenli bir şekilde satıcınıza kadar nihai onaylama için sürülebilir. Lütfen satıcınızla bir randevu almak için temasa geçin.
Eğer bu kontrolü kendiniz yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, lütfen aracınızı sürmeyin ve Opel satıcınız ile derhal temasa geçin.

Satıcı bulucu bağlantısı eğer mümkünse

Sorularınızın olması durumunda lütfen Opel Yardım Merkezini arayın. Bölgeniz için burada iletişim detaylarını içeren bir liste bulabilirsiniz (çağrı merkezi listesi bağlantıları/lütfen Opel biçiminde)

Eğer bölgeniz için Müşteri İletişim Merkezi yoksa lütfen yerel satıcınız ile temasa geçin.

Güvenlik bizim birinci önceliğimiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.