Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Cosmo link' Alıntı:
yazlık olarak; astra h aracımda continental j aracımda good year var.

continental ile yaptığım km daha fazla.

hafif ıslak zeminde aradaki frenleme ve yol tutuş farkı bariz ortada

good year continentral in yanından uzağından geçemez bile

Benimkinde de Orjinal gelen hankook var.. Konfor yerlerde geziyor, çok rahatsız ancak bir o kadar da ıslak ve kuru zeminde güven hissi veriyor. Acaba bu TC falan olayından mı dedim onu da kapattım ancak çok bariz bir fark göremedim açıkcası..

Fabrika çıkışlı gelen hankook için Konfor : 10 üzerinden 3 dersem, Güvenlik için 8 diyebilirim...

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

MuratS link' Alıntı:
Benimkinde de Orjinal gelen hankook var.. Konfor yerlerde geziyor, çok rahatsız ancak bir o kadar da ıslak ve kuru zeminde güven hissi veriyor. Acaba bu TC falan olayından mı dedim onu da kapattım ancak çok bariz bir fark göremedim açıkcası..

Fabrika çıkışlı gelen hankook için Konfor : 10 üzerinden 3 dersem, Güvenlik için 8 diyebilirim...
toplam 20 üzerinden 11 yani:)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
toplam 20 üzerinden 11 yani:)

İkisi ayrı kategori olduğu için ayrı ayrı değerlendirmek gerekir  011zaa

Afiyet olsun...

antrikot.jpg

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba. Benim araçtada bir ses peydah oldu. Sağ önden geliyor gibi, kapı yada torpido tarafından. Sanki boşta bir parça varmışta dönerken, yada araç çulura düşüp salınırken tık tık sağa sola vurup ses yapıyor gibi. Torpidoda falan birşeyde yok anlıyamadım. Ses mekanik değil, resmen birşey çarpıyo sağa sola. Acaba ne olabilir?

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Benim araçtada bir ses peydah oldu. Sağ önden geliyor gibi, kapı yada torpido tarafından. Sanki boşta bir parça varmışta dönerken, yada araç çulura düşüp salınırken tık tık sağa sola vurup ses yapıyor gibi. Torpidoda falan birşeyde yok anlıyamadım. Ses mekanik değil, resmen birşey çarpıyo sağa sola. Acaba ne olabilir?

Çamurluk üzerindeki sinyalin içerideki uzun kabloları olabilir mi? Bu benzer soruna sahip birçok kişi için çözüm olmuştu. Sinyal kablolarını kısaltıp sabitliyorlardı sanki?

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sol taraftaki sinyal kablosundan yüksek hızlarda rüzgardan dolayı ses geliyordu onu hallettik. Bu ses farklı bir ses, yinede sağ taraftaki kabloyu yapıştırıp denedim ama düzelmedi. :(

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sol taraftaki sinyal kablosundan yüksek hızlarda rüzgardan dolayı ses geliyordu onu hallettik. Bu ses farklı bir ses, yinede sol taraftaki kabloyu yapıştırıp denedim ama düzelmedi. :(

Ses sağdan gelmiyor muydu? Bir de oradaki kabloya el atsanız :)

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sinyal kablosu sesi sol tarafta vardı onu zaten halletmiştik. Bu ses yeni gelmeye başladı, sağ taraftaki kabloyu sabitledim ama yine geliyor. Zaten bu farklı bir ses. Sanki arabanın içine metal yadan taş gibi birşey kaçmışta sağa sola çarpıyor gibi sallandıkça  31agryyy

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Sinyal kablosu sesi sol tarafta vardı onu zaten halletmiştik. Bu ses yeni gelmeye başladı, sağ taraftaki kabloyu sabitledim ama yine geliyor. Zaten bu farklı bir ses. Sanki arabanın içine metal yadan taş gibi birşey kaçmışta sağa sola çarpıyor gibi sallandıkça  31agryyy
sallandıkca geliyor demişsiniz araca bir kişi binse bir kac arakadaş da aracı oldugu yerde sallasa tespit edilebilir mi acaba