Araç kendi kendine gaz veriyor.

keskes2023

Kayıtlı Kullanıcı
64-Uşak
Siteyi ziyaret et
Opel astra 2016 model edition plus aracım var.Tüp ve benzinle çalışıyor.Araç kullanırken sıkıntı yok kırmızı ışıkta durunca veya park edeceğim sırada kendi kendine aşırı gaz veriyor.DERSİNİZKİ gazı sonuna kadar köklediniz 2-3 saniye sonra normale dönüyor.Genelde tüpte yapıyor.Aracı Şubat ayında aldım.Karantina sürecinden dolayı çokda deneyemedim.Benzinde sadece bir kez yapmışştı.Ama tüpte hemen hemen her zaman yapıyor.Gaz kelebeğini defalarca temizlettik sorun çözülmedi.Araç 40000de.Sorun ne olabilir acaba.İyice canıımı sıkıyor.Yeni aracı hiç kabullenemedim bu yüzden.Bilgisayara bağladığımızda sorun gözükmüyor

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
lpg yi arka vanadan kapatın ort. 100 150 km benzinle binin bakın düzelecekmi düzelirse lpg yerli yersiz gaz basıyor motora olabilir ama yok yapmaya devam ediyorsa krank devir sensörüne bir bakın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
lpg yi arka vanadan kapatın ort. 100 150 km benzinle binin bakın düzelecekmi düzelirse lpg yerli yersiz gaz basıyor motora olabilir ama yok yapmaya devam ediyorsa krank devir sensörüne bir bakın
bunun sebebi kenan devir sensoru oluyor bazen stop eder bazen gaz verir bazen gaza başar bırakırsınız 2 3 saniye bi o devirde kalır

keskes2023

Kayıtlı Kullanıcı
64-Uşak
Siteyi ziyaret et
Sabah ilk çalıştığında da ara sıra yapıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
krank devir sensoru üstadım telefon düzeltme yapmış kusura bakma bir lpg yi kapat kısa süre

• Beğen
Tepkiler: keskes2023