1.6 j kendi kendine gaz veriyor

Kojiro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, benzer bir problemle karşılaşmıştım 2 yıl önce.
Eğer bahsedilen donanım ekipmanlarında problem yoksa bunun sebebi LPG olabilir. Benim LPG ustam OBD protokolünü değiştirerek çözmüştü. Hatta buna ek olarak ESP ışığı yanma problemim de vardı. O günden beri 2 sıkıntıyıda yaşamıyorum. Siz bence LPG ustanıza gidin "OBD protokolünü STANDART-500 yaptırmak istiyorum." diyin. Muhtemelen sizinki "AUTO" dadır. 2 Dakikada halleder, Problem bundan kaynaklı değilse bile Standart-500'de kalmasının sizin için bir zararı yok.
Teşekkürler hocam cevap için, sıkıntı birebir aynı gibi duruyor esp arızasıda veriyor dediginiz gibi. Merak ettiğim sizde bunu benzinde de yapıyor muydu. Bende her ikisinde de yapiyor.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birkaç defa ilk çalıştırdığımda yapmıştı, sıralı sistemler biliyorsun benzinle başlar çalışmaya. O yüzden evet yapmıştı diyebilirim. Çok büyük umutlarla gitme sonuçta bende usta değilim tecrübemi paylaşıyorum. Denemenden zarar çıkmaz, 2 dakikalık iş zaten. Herhangi bir lpg ustası bile yapabilir bunu. Çünki birtek obd'ye bağlanıp ayarı değiştirecek o kadar. Başka bir seçenek ise AFR ayarı yaptılarsa OBD'yi iptal edebilirsin bir süreliğine.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında anlatmak istediğim şu: Lpg'nin OBD yazılımı arabanın beyninden veri çekerek harita oluşturan bir sistem. Bizim araçlarda bu yazılım ayarlarını olması gerektiği gibi yapmayınca nasıl ki elektrikte "kısa devre" mevzusu varsa yazılımda da "dijital şasi" diye bir olay var. O yüzden aracın yazılımı sapıtıyor. İnşallah probleminiz budur da çözmüş olursunuz

Kojiro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, sorunu çözdüm. Başkalarına yararı olur diye buraya da yazıyorum. Problem emme manifoltunun altındaki tek yönlü valf de. Valf özelliğini yitirmiş ve benden önceki sahibleri enteresan bir şekilde parçayı tamir etme yoluna gitmişler ve burdan araç hareket halindeyken hava aldıkça kendi kendine gaz vermekteymiş. Çok şükür halloldu arabanın rolantisi bile değişti, bir de tavsiyem bu onarımı yetkili serviste yapmayın rakam çok absürt çıkıyor işini bilen bir ustaya gidin derim ben.