Aracın Garantisi Bitti.Garantiyi devam ettireyim mi?

zmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaslar ben bu konudan cok muzdaripim
honda 6 yıl garantı veriyor vede opel gıbı o garantı dısı bu garantı dısı yok kullanıcı hatası demıyorlar . sımdı ben cok cıddı olarak dusunuyorum a opelimi satıp yenı cıvıc sedan alsam

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaslar ben bu konudan cok muzdaripim
honda 6 yıl garantı veriyor vede opel gıbı o garantı dısı bu garantı dısı yok kullanıcı hatası demıyorlar . sımdı ben cok cıddı olarak dusunuyorum a opelimi satıp yenı cıvıc sedan alsam

sen bilirsin ama ben tavsiye etmem. honda güzel araba, motor 4-4 lük ama öyle herşeyi de senin dediğin gibi garantiden yapmıyorlar. belki opleden daha esnek olabilirler. alacam, uzun yıllar bineceğim diyorsan alınır. 2 yıl sonra satarım dersen aldığın paranın yarısına satamazsın. opeli 10 günde satarsın, hondayı bir ayda. tercih bu. değer, değmez...

jacabo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben yeni üyeyim bana ne kadar inanırsın bilmem ama bence garantini uzat benim eşimde fıat yetkili servisinde servis müdürü bu konuyu cok tartıştık bence mantıklı

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu durtmeden solımde bende aracı aldıgımda sordum 1000 ytl cıvar ıdedıler 2 yıllık ek garantı

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben geçen gün yetkili servise sordum, 2 yıl için 550 Euro fiyat verdiler. Fiyat bana çok yüksek geldi. Arkadaşımın toyotası var 2006 yılında arabasını alırken 300 YTL'ye 3 sene garanti uzatmıştı, ayrıca sadece garanti uzatma değil, ücretsiz yol yardımı, konaklama veya kiralık araç gibi olanklar da sunuyorlar. Arbasının garantisi bittikten 1 ay sonra şanzumanı dağıldı ve garantiden değiştirdiler, şayet garantiyi uzatmamış olsaydı 3.500 YTL'yi cebinden vermek zorunda kalacaktı. Ben bu konuyla ilgili GM'ye veya Opel'e bir mail yazmayı düşünüyorum, bakalım ne çıkacak.

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bndan 1 sene once falan srmstm opel erdemir benden 1 mlyr istedi bnde hadilan ordan dedm:d

hurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç gerek yok garanti uzatmaya. Milyonda bir fabrikasyon hatası sonucu normal kullanımda motorun inerse ancak o zaman garantinin bir faydasını görürsün :), otherwise boş yere yılda 200 ytl para...

granox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bende combo 1,3 ctıy plus aldım 2007 martta ve alırken artı garanti yaptırdım 2+2 ve yaklasık 650 ytl civarında bir para odedim yanlış hatırlamıyorsam garanti için bence garanti yaptırın ne olacağı belli olmaz çünkü benim aracın turbosu arızalandı yağ kaçırmaya başlamıştı 1 ay önce komple değiştirdim 30000km de bide aracın sis farlarında catlamalar oluşmuştu ben soylemeden ikisinide aynı anda yaptılar garanti kapsamında şimdiye kadar olağan servis bakımları haricindede tek kuruş para odemedim vede arabadan en ufak ses gelse ssoluğu serviste alıyorum saolsunlar cok ilgililer arızayı giderdikten sonrada takipcisi oluyorlar herhangi bir sorun varmı diye bunun için seviyorum ben opelimi ve servisimi iyiki varsınız

Son düzenleme:

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklasık 2 senedir ford ve renault hatta bmw bile garanti uzatma işlemi yapıyor,fiyatları 300 ytl civarı 2 senelik ti galiba tam emin değilim sitesinde yazıyordu bir zamanlar.Hatta bmw yıllık periyodik bakımları tek bir faturada toplayım 3-5 sene içindeki tüm bakılmlarını ücretsiz olarak gerçekleştirmenizi sağlıyor.Hem daha ekonomik oluyor hemde 5 sene boyunca hiç bir masraf yapmadan binmek anlamına geliyor..Opellerde şayet garantiyi uzatmak istiyorsanız aracınızın garantisi bitmemiş şartı aranıyor..İstiyorsa 1-2 ay geçsin garantiyi uzatmıyorlar ben sordum öyle demişlerdi..
yani bunun süresi çok kısa dolmadan uzatmak gerekiyor bizim ki çoktan dolmuş ama konuyu okudumda fiyatıda çok fazla imiş...