Araçın motor tesisatı

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Benim arabanın motor tesistındaki kablolar gevremiş bunu değiştireceğim ama bana 500 - 600 TL arası bişe tutar diyorlar bu bu kadar pahalı bir şey mi? Bu kadar tutar mı? Araçı böyle kullanmaya devam edsem ileride bir sorun çıkarır mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor tesisatı dediğin sanırım kaputu açınca göz önünde olan kabloları sayıyorum... bence gerek yok güzelce derle topla sonra bez bantlar var onlar ile mis gibi etrafını izole et sür gitsin sonra da ;)

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen orası. Peki bunu ben kendim yapabilir miyim acaba? Ya da yapamazsam bunu nereler iyi yapar Osmaniyede. Birde arabanın muayenesi var gelecek hafta orada bir sorun çıkarırlar mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok muayenden bir sorun çıkmaz sanmam kendin yaparsın yapılmayacak bir şey değil...

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elinizden yatkın değilse yapmayın bence, çok zor bir iş değil ama dikkat etmek gerek.

Gevreyen kablolar söküm takım sırasında,izolasyon bozukluğu meydana getirebilir dikkat etmeden üzerinden bant sararsanız.. çalışan arabanız çalışmaz hale gelebilir.

Yerine göre bazı kabloların değişmesi gerekebiliyor. Soket diplerinden izolasyonun bozulduğu noktalara takviye gerekebilir.

İşini düzgün yapan bir elektrikci ile görüşüp, fiyat alın derim.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim öyle yapmayı düşünüyorum bir elektirikçi bana 500 - 600 TL dedi bu kadar tutar mı bilmiyorum birde 3 gün sürer dedi bana bu fiyat bitaz pahalı geldi sizlere bir sorayım dedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dün bu konuya resim eklemiştim ama resimler de mesaj da silinmiş sanırım sana bilgi amaçlı olsun eklemiştim.