Araçın motor tesisatı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor tesisatı dediğin sanırım kaputu açınca göz önünde olan kabloları sayıyorum... bence gerek yok güzelce derle topla sonra bez bantlar var onlar ile mis gibi etrafını izole et sür gitsin sonra da ;)

Bu işlem faydalı gibi görünse de aslında sıkıntı doğuracak bir işlem. Çünkü izolasyonu gevremiş bir demet kabloyu bez bant ile sarıp toplamak demek her türlü kısa devreye davetiye çıkarmak demek. Kabloları tek tek izole etmek gerek ki bu da hem çok zordur hemde hiç bir zaman orjinali gibi olamayacaktır. Sorun çıkarmıyorsa bu şekilde kullanmaya devam edin. Sorun çıkardığında onarılması gereken kısım onarılır, yada komple yenilenir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu işlem faydalı gibi görünse de aslında sıkıntı doğuracak bir işlem. Çünkü izolasyonu gevremiş bir demet kabloyu bez bant ile sarıp toplamak demek her türlü kısa devreye davetiye çıkarmak demek. Kabloları tek tek izole etmek gerek ki bu da hem çok zordur hemde hiç bir zaman orjinali gibi olamayacaktır. Sorun çıkarmıyorsa bu şekilde kullanmaya devam edin. Sorun çıkardığında onarılması gereken kısım onarılır, yada komple yenilenir.

Her zaman komple yenilenmesinden yanayım ama bunu adam gibi yapacak adam bulmak yenilemekten daha zor... Çarşıya pirinç almaya giderken evde ki bulgurdan olma durumu yani...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisat komple sökülecek sarmak için. Aracın cam altından geçen geniş kanaldan beyne kalın kablo demeti gider , beyinden büyük körüklü soketi , motor aralarındaki sensörlere giden soketler ve enjektör kütüğündeki kanalı kople sökeceksiniz.Bu sadece motor tesisatıdır.Biraz örücek ağı gibidir genelde bunun her yeri gevremiştir.Soket diplerine bakacak olursanız yalıtkan geri gelmiş kablolar görünürdür.Buda kısa devreye davetiye çıkaracak cinstendir.Benim 2 sene önce tesisarın bir bölümünde kısa devre olmuştu 2 gece mesaiden gelip ince bir işçilikle sarmıştım.Yalnız tesaisatı ustama çıkarttırıp çantaya koyup eve getirdim.Tesisatın her yerini teker teker bez bant ile sararsanız tesisat kalınlaşıp kanal içine sığayacaktır.Bu yüzden ben kanal içinin çoğu yerlerini izole bant ile ince şekilde sardım bi kaç demeti bez bant ile topladım.Birde tesisatın ayrım yerlerini unutayın sarım sonrası araç içine tesisatınızı yerleştiremezsiniz.Birde araç içinde radyatör fanının tesisatı vardır onuda elden geçirirseniz iyi olur.

q4frg.jpg

q4fs0.jpg

q4fsv.jpg

q4ft8.jpg