!!! Arıza Kodu Silme (cihaz kullanmadan) !!!

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Selim bey´in tavsiyesi ile bir diagnose aldim 25 euroya ama fiyati yükselmis ,ufak tefek ariza kodu kalirsa siliyorum isitma bujisi,selenoid valfi gibi (daha önce tamir ettirmistim) tekrar kontrol ettigimde tertemiz hic olmazsa tekrar problem olursa nerede oldugunu daha iyi anliyorum.

http://www.ebay.de/itm/OBD-2-Scanner-Diagnosegerat-CAN-AutoDia-SX45-Tester-VAG-VW-Audi-Seat-Skoda-OBD-/151015655367?pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item23293c07c7

malzeme bu

Benim öyle bir sıkıntım yok allaha şükür eğer herhangi bir ışık yanıyorsa akü kutup başlarını söküyorum sorun falan kalmıyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim öyle bir sıkıntım yok allaha şükür eğer herhangi bir ışık yanıyorsa akü kutup başlarını söküyorum sorun falan kalmıyor
ben aküyü bir gün söktüm gene olmadi;) yanliz bende bir durum var iyimidir bilmiyorum aküyü sökünce teyp kod falan istemiyor,hersey eskisi gibi geri geliyor sadece saat ve tarih gidiyor oda 30sn sonra normal yerel saate geri dönüyor saedece saatin yaninda birsey gördüm RDS o sekilde radyo frekansi yada GPS gibi birsekilde saati ve tarihi ayarliyor sanirim
konu degisti pardon ;)

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hort yıl odu 2017 sonu okuma tamam silmeyi cözen olmadımı hala ustaların sırrı cıkmadımı maydana yokmu bir paylaşan :D

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bizde böyle usta(!)lar oldukça sonsuza kadar gidecek bu durum.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op com ya da tech 2 ye gerek yok.Bluetoothlu elm327 cihazı ile cepten rahatlıkla bağlanıp arıza kodunu öğrenip silebilirsiniz.Ortalama 40 tl civarı.Cihaz oldukça küçük ve aracın torpidosunda kol dayama içinde taşınabilir.Hatta ON/OFF lu olanları OBD üzerine takıp OFF konumuna alıp kapağı kapatabilirsiniz.
Ancak burada arkadaşın istediği cihaz olmadan.

Cihaz olmadan akünün her iki kutup başını sökün.Anahtarı kontağa takıp ON konumuna alın.30 dk.sonra silinmiş olacaktır.

OBD2'den kısa devre ile ECU'yu yakabilirsiniz.Bunun için obd2 pinout şemasını
çok iyi bilmeli ve bu işten anlamalısınız.Aksi halde büyük masraflar çıkartır.

Artık eski bilgilerle para kazanılmıyor.Sürekli kendini güncelleyen teknolojiye ayak uyduran ustalar her daim revaçta oluyor.
Açıkcası bir şey sorduğumda adam akıllı cevap vermeyen ustanın dükkanından derhal uzaklaşıyorum.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aküyü bir gün söktüm gene olmadi;) yanliz bende bir durum var iyimidir bilmiyorum aküyü sökünce teyp kod falan istemiyor,hersey eskisi gibi geri geliyor sadece saat ve tarih gidiyor oda 30sn sonra normal yerel saate geri dönüyor saedece saatin yaninda birsey gördüm RDS o sekilde radyo frekansi yada GPS gibi birsekilde saati ve tarihi ayarliyor sanirim
konu degisti pardon ;)

RDS radyo frekansının adını belirtmek içindir.Mesela RDS aktif ise TRT radyo yazar değilse frekans yazar.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op com ya da tech 2 ye gerek yok.Bluetoothlu elm327 cihazı ile cepten rahatlıkla bağlanıp arıza kodunu öğrenip silebilirsiniz.Ortalama 40 tl civarı.Cihaz oldukça küçük ve aracın torpidosunda kol dayama içinde taşınabilir.Hatta ON/OFF lu olanları OBD üzerine takıp OFF konumuna alıp kapağı kapatabilirsiniz.
Ancak burada arkadaşın istediği cihaz olmadan.

Cihaz olmadan akünün her iki kutup başını sökün.Anahtarı kontağa takıp ON konumuna alın.30 dk.sonra silinmiş olacaktır.

OBD2'den kısa devre ile ECU'yu yakabilirsiniz.Bunun için obd2 pinout şemasını
çok iyi bilmeli ve bu işten anlamalısınız.Aksi halde büyük masraflar çıkartır.

Artık eski bilgilerle para kazanılmıyor.Sürekli kendini güncelleyen teknolojiye ayak uyduran ustalar her daim revaçta oluyor.
Açıkcası bir şey sorduğumda adam akıllı cevap vermeyen ustanın dükkanından derhal uzaklaşıyorum.
Cevap için teşekürler bluetooth lü cihazı bande aldım hapsi buradan elm 327 cihazı ama bir türlü bağlanamadım ecu bağlanmadı diyor bunun bir formülü varmı aldım kişi orjinal tayibini çıkarmış yerine gpsli 7 inc ekranlı bulutut lü andiroit takmis cihazsız kod okudumda 2 adet hata kodu almaktayım
P0335
P0340

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0335 kirank devir sensoru ve p0340 egzantirik devir sensoru
Arkadaşlar bu iki sensörün yerini resimli olarak gotere bilirmisiniz araç opel vectira cd 98 otomatik vites parçaya para ustaya para setismiyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lantis

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sırlardan para kazanmanın bir ustalık olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca her üreticinin hata kodlarını ne anlama geldiğini kullanıcısına açıklamakla mükellef olduğunu da bildirmek isterim.