arka kamera parazit sorunu

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende astra h 2005 model var buna daha once dvd navi sistemi taktim, gecenlerdede ebay den arka kamera aldim,takdim dosedim sorunsuz calisti,kontagi cevirip geri vitese takinca sorunsuz ama arabayi calistirinca parazitlenme oluyor ekran siyahlasiyor,
asagidaki resimde kamerenin tam aynisi degil ama kablolar ayni dvd navi girisleride hemen hemen ayni,dvd navi girisindeki video girisini resimdeki gibi 2 kobla var sariyi kamera yanindaki ince kirmiziyda reverse siyaha bagladim(park sistem girisi var ona baglamadim)
680644973_410.jpg

diger kameradaki uclari ise sari video yanindaki ince kirmizi ise geri vites lambasina bagladim,elekrik kablosunuda plus olani plaka lambasindan siyahi ise saseye bagladim,plus olani geri viteslambasindanda denedim olmadi,cesitli denemelerde sonuc vermedi :)
1306260731510111.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç çalışınca parazit yapmasına sebep olabilecek bir kaç etmen var. mesela araç çalışınca 14 volt olur belki bu etkiliyordur. şase almada sorun olabiilir.yada görüntüyü aktaran kablonuzu geçiridiğiniz yerlere kalın elektrik kablosu vardır amfi kablosu gibi yalıtımı düzgün değildir ondan etkileniyordur...

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu actiktan sonra bi kac yere gittim sunu farkettim geriviteste direksiyonu sag sola cevirince duzelmeler oluyor ama sabit degil direksiyonu cevirmeyi durdurunca parazit basliyor,saseyi arka lambasinin asagisisnda yeri var vidali ona bagladim ama anlayamadigim neden direksiyonu cevirirken duzelmeler oluyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu actiktan sonra bi kac yere gittim sunu farkettim geriviteste direksiyonu sag sola cevirince duzelmeler oluyor ama sabit degil direksiyonu cevirmeyi durdurunca parazit basliyor,saseyi arka lambasinin asagisisnda yeri var vidali ona bagladim ama anlayamadigim neden direksiyonu cevirirken duzelmeler oluyor

direksiyonu çevirince voltaj düşer o etkiliyor olabilirmi?

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektrigi iki farkli yerden denedim birincisi gerviteslambasindan ikincisi plaka lambalasindan,direk akuden elektrigi alip denemek fayda edermi bilmiyorum,yokya zannetmiyorum direksinyonu cevirince oraya giden elektrigi etkiledigini oyleyse ic lambalari acar oyle denerim :) belki olur ama oluncada 12 voltaji neyle sabitliycem yukselemmesi icin

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araya röle bağlayın

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araya röle bağlayın

direk akuden denedim sonuc basarili yalniz kamera arkada oldugu icin one yeniden kablo dosemek sorunlu bunun yeri gerilambasi ve plaka lambasindan haric uygun elektrik almamiz lazim ama nerden bilemiyorum
dedigin role olayini bilmiyorum arastirirken gordum bi kac yerde ama nasil yapilir edilir bi fikrim yok basitdir umarim :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h larda sol arkada sigorta kutusu yokmu acaba vectra c lerdeki gibi var ise elektrigi roleye oradan verebilirsiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bağlantıyı aküden aldığın için akımdaki dalgalanmaları parazit olarak yansıtıyor gibi.
geri vites lambası veya plaka lambasından bağlantıyı yapabilmek lazım.
ben çorsa d için plaka lambasını kullanmıştım.
yolda giderken de ekrandan kamera simgesine basıp arka tarafı görebiliyordum.

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeslerim ilgileriniz icin yardimlariniz icin cok tessekur ediyorum,sizlerden aldigim bilgiler dogrultusunda sorunu hallettim cok basirili sekilde en ufak sorunsuz kamera calisiyor,kardeslerim elektrigi arkadan nerde olursa olsun aldim hep sorunlu cikti dediginiz gibi oraya giden elektriklerde degisik akimlar fazla eksik, dalgalanmalar gibi seyler kamerayi rahatsiz ediyor bende dusundum dvd navi sisteminin yukardaki ilk resimdeki 12 numarali anten kablosundan aldim orasi tam 12 voltu duzgun veridigi icin ordan hersey cam gibi kontagi cevirip kamera tusuna bas goruntu al veya geri vitese gec goruntu al,araba calissin calismasin sorun degil herturlu istegim gibi calisiyor, bu sorunla karsilasanlariniz olursa hicbir ek bisiy almadan ugrasmadan en etkili basarili yol antenin elektrik koblasudur tesekurler ediyorum arkadaslar