Astra 1.3 cdti sedan masaya yatıralım

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.3 cdti sedan da fark ettiğiniz iyi ve kötü yanları motor olsun iç dış donanım olsun paylaşabilirmiyiz.

kullanan arkadaşlarımız memnun mu 1.3 motor bu kasaya yetiyormu sanırım 1.vites tamamen zayıf deniyor benim test sürüşüm kısa oldu ve rampada deneyemedim nasıl tımanış stop etme gibi durumlar varmı çalışırken ???

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kötü yani kasası ağır 1.3 motora göre.
sedan alacaksanız 1.6 benzinliden başkası kurtarmaz

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1,3 sedan hayatta gitmez...kimse gidiyo canavar gibi demesin:D

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız benim için önemli ama lütfen modiyeli araçlara bakarak kıyaslama yapıp cevap vermeyin bu aracı kullanan arkadaşların cevabı benim için önemli

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı bir performans bekleme tabi. Ağırlık ve motor ortada. Zaten araba performans için değil ekonomi amaçlı üretilmiş. Amaç cebini yormamak. Sahipleri 1.vitesin hantal olduğunu söylüyorlar. Sonrasında gayet iyi gidiyor diyorlar. Kullanım amacınıza göre kararınızı verin benzinlimi dizelmi olacağına. Bence ikisindede pişman olmazsınız. Ama otobanda beni sollayan dizel sedanlara bayılıyorum. Uçuyorlar sanki. Bence tam bir otoban arabası. 6.vitese atıp hızı sabitleyip keyfine bakacaksın. Üstelik cebinide düşünmeden.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sedanla ilgili konular vardı . Aratırsanız sizin için daha faydalı olabillir.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı bir performans bekleme tabi. Ağırlık ve motor ortada. Zaten araba performans için değil ekonomi amaçlı üretilmiş. Amaç cebini yormamak. Sahipleri 1.vitesin hantal olduğunu söylüyorlar. Sonrasında gayet iyi gidiyor diyorlar. Kullanım amacınıza göre kararınızı verin benzinlimi dizelmi olacağına. Bence ikisindede pişman olmazsınız. Ama otobanda beni sollayan dizel sedanlara bayılıyorum. Uçuyorlar sanki. Bence tam bir otoban arabası. 6.vitese atıp hızı sabitleyip keyfine bakacaksın. Üstelik cebinide düşünmeden.
Aynı Şekilde Katılıyorum Agır Araba motorda 1.3 fazla bi performans bekleyemezsin bu Aractan performans istiyorsa 1.6 Benzinli alıcaksın tüpüde hiç bi şekilde taktırmıcaksın tüp taktırıcaksan bi kıymeti kalmaz zaten benim arabamda BRC sıralı sistem lpg war normali 103 beygir epilepsi raporları varmıs ankaradan aldıgımda ona sokmustum arabayı orda 96,5 beygir çıktı fazla bi düşme yok ama benzinlide arabayle 1.viteste kalkarken önü havaya kalıyor öyle bi fırlama var ama lpgde yavas yavas kalkıyor benzine göre çok çok farklı bunları göz önüne alıp düşünebilirsin bana ekonomik olucak diyorsan 1.3 dizel alıcaksın ama ben basıcam uzun yol yapıcam diyorsan cebinede güveniyorsan 1.6 benzinli al geç derim yanlışım varsa af ola...

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sitede diyen arkadaşlar var ama :)

var var,:) canavar gibi olmasada gayet iyi gidiyor.

en kötü yani kasası ağır 1.3 motora göre.
sedan alacaksanız 1.6 benzinliden başkası kurtarmaz

sizin HB'in kasası ağır değil mi? Sedanla arasında sadece 35 kg bir fark var da.
_____

Ben test etmiş biri olarak (2008 sedan 1.3 CDTI) araç hakkındaki düşüncelerim olumlu.Rampalarda kurt gibi çıkıyor.1. vitesi sadece biraz kötü.2. vites olsun fişek gibi tork sayesinde.Frenler her Opeldeki gibi çok başarılı,yakıt tüketimi çok düşük,yol tutuş harika diyebilirim.

1.6yı bence boşverin, 1.3'ü chiplersiniz 1.6 lara el sallarsınız.Performans falan arıyorsanız 1.6 115i almayın, yeni kasayı bekleyin yeni motor seçenekleri daha geniş. İlla H kasa alacağım derseniz 1.3 CDTI derim

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyeye gelen ilk Yeni astra sedanlardan(1.3 CDTI) birini almış ve 50 bin km yapmış biri olarak;

1. vites gerçekten kısa ve kalkışı ağır hatta bazen sinir bozucu olabiliyor ama 3. vitesle birlikte yeterli performansı gösteriyor. 1.5 DCI megan'da kullandım çok, 2 araba arasında bu konudaki en büyük farklardan biri, dizel meaganın kalkışı çok daha seri, tabi bu durum motor hacminin daha büyük olması ve astraya göre daha hafif olmasından kaynaklı... Ama iş yüksek süratlerdeki motor tepkilere gelince astra sedan megandan çok çok daha başarılı.
Yakıt tüketimi son derece başarılı, bir depo ile uzun yolda 1000 km yaptım. 100 km'de hız sabitliyeci ile(90 km sürat ile) 4.9 lt yakıyor.

Yol tutuşu, viraj mukavemeti, iç mekan genişliği(elbette bagajda), fren duruş mesafesi gibi konularda da çok başarılı.

Sonuç olarak sakin kullanan kişiler için kaliteli, yakışıklı ve ekomik bir araç... Senin ne aradığın önem kazanıyor burada, seri bir araba isterim dersen biraz ters düşer ama kalkış falan hikaye o kadar önemli değil dersen, memnun kalmaman için bir neden yok. Ben sırf daha büyük hacimli motoru var diye TDCI focus'u da düşünmüştüm ama genel değerlendirme sonucunda astrayı tercih etmiştim. Opel 1.5 cdti yapsaymış çok daha iyi olurmuş, 1.3 cdti sedan astrayı beğenmeyenlere hak veririm ama dalga geçer gibi yorum yapanlara şunu söyleyeyim herşey sadece motor hacmi değildir, yol tutuş, güvenlik özellikleri ve sürücünün bileğiyle otomobil otomobildir.

not: gördüm diye yazıyorum, rampada bir sıkıntı yaşamadım.