Astra 1.4 T otomatik yakıt sorunu

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T otomatik yakıt sorunu

Ben gerçek ş.içi dur kalk trafiğinde aman yakmasın moduna girmeden 12.6 ile geziyorum. Ha ben diyorum ki 180 dir, bastın mı zıplar, normaldir. Ama 1.4 ün 12 yi benimle aynı şartlarda yakması gerçekten yüksek bir tüketim. Hem kel hem fodul misali  005hihih

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Ben gerçek ş.içi dur kalk trafiğinde aman yakmasın moduna girmeden 12.6 ile geziyorum. Ha ben diyorum ki 180 dir, bastın mı zıplar, normaldir. Ama 1.4 ün 12 yi benimle aynı şartlarda yakması gerçekten yüksek bir tüketim. Hem kel hem fodul misali  005hihih

Bana da en çok koyan o işte. Yakıt performansı 5.5lt Ferrari, aktivitesi 1.4 lt Opel. Ayıptır. (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimki de züğürt tesellisi, çaktırma  011zaa

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Benimki de züğürt tesellisi, çaktırma  011zaa

Active Select, evimizin rızk ortağı. ևoğunluk hissesi var birde alçakta resmen. (:)

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat

Gök link' Alıntı:
arkadaşlar yanlış anlamayın ama yerinizde olsam otomatik 1.4 leri satardım o benzine kimse dayanamaz ya şaka gibi...

Benzin konusunda haklısınız , rafineriden 1,5 tl ye çıkan benzin ötv si ,kdv si , dağıtıcı karı , bayi karı derken bize 4.85 e geliyor. Diğer taraftan da yurtiçi talebi az olduğu için de 1,5 -2 TL ye yurtdışına satılıyor .Vergi gelirlerinin büyük kısmı ötv den geldiği için de indirim yapılmıyor.

Ben 2004 yılında aldığım Corolla AT den gelen alışkanlıkla otomatik kullanıyorum ve öncelikli isteğim otomatik olmasıydı. Golf ü de düşündüm ama donanım - fiyat karşılaştırması yaptığımızda ortaya çıkan sonucu hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki Astra Dizelin otomatiği olmadığı için de benzinli otomatik aldım.
Kaldı ki dizel kullanan arkadaşlardan performans yetersizliği konusunda gelen bazı yazıları görüyoruz.Bir de otomatik olsa demek ki daha zor olacaktı.

Şu an ki seçeneklerde kuvvetli bir dizel motor ve otomatik seçeneği olmadığı için benim seçme şansım olmadı ama bundan sonra böyle bir seçenek çıkarsa ve şartlarımda uygun olursa tabi ki tercih edeceğim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hep bir şeyi merak ettim.normal bir araç 8-9 litre yakarken as 14-16 litreyi napıyor?keyfine yakıtı yakıyor herhalde :(

aytaccs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde 1.4 turbo as aracım 17 binde 10 gun onceye kadar 9.0 ortalamam vardı hic sıfırlamamıstım 10 gun once fulledigimde sıfırladım suan 140 km de ortalamam 7.8 ama baya sakin kullanımda. =)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
hep bir şeyi merak ettim.normal bir araç 8-9 litre yakarken as 14-16 litreyi napıyor?keyfine yakıtı yakıyor herhalde :(

Bu 14 litreyi manuelin 8 lt yaktığı şartta yakmıyor tabi ki. Manuel ile 12 yaktığınız yol-kullanım şartlarında 14 yakar ancak. O da şehir içinde. Biz dalga geçiyoruz ama manueli ile iki kat gibi bir fark da yok.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bu 14 litreyi manuelin 8 lt yaktığı şartta yakmıyor tabi ki. Manuel ile 12 yaktığınız yol-kullanım şartlarında 14 yakar ancak. O da şehir içinde. Biz dalga geçiyoruz ama manueli ile iki kat gibi bir fark da yok.
manuel 1.4t nin 12 lt yakabileceği hatta basarakta olsa 10 lt den fazla yakabileceği bir ş.içi trafiği olduğunu sanmıyorum ben hergün belki türkiye nin en yoğunu trafiğine çekiyorum ama 9 lt civarı yakıyor ve hiç dikkat falan etmiyorum ki zaten 20 ile falan  gidiyorum

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
manuel 1.4t nin 12 lt yakabileceği hatta basarakta olsa 10 lt den fazla yakabileceği bir ş.içi trafiği olduğunu sanmıyorum ben hergün belki türkiye nin en yoğunu trafiğine çekiyorum ama 9 lt civarı yakıyor ve hiç dikkat falan etmiyorum ki zaten 20 ile falan  gidiyorum

Sizin kullanma tarzınızla alakalı bence sizin tüketim değeriniz :)  Gazı çiğneyip turboyu soluklandırmadan kullanım gibi şeylerden bahsediyorum. Anlatabilmişimdir umarım. :)  Bu gibi kullanım ve sürekli dur kalklı kısa mesafe ş.içi için yakar A.S de ancak 14 15 leri.