Astra F Kullanıcıları Buraya

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler uzunyol yaptım çok keyifliydi :) 426 tl benzin 1390 km bagaj full iki kişi vardı ortalama hız 110 120 arada 180 civarı gördük tabi sizce nasıl tüketim? hesaplama olayını bilmiyorum o yüzden böyle anlatım kusura bakmayın :cool:

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
benzinin litresini kaçtan aldınız. ona göre 426 liralık benzin kaç litre yapıyor önce onu hesaplayın. sonra da yaptığınız kmyi o litreye bölüp bir litreyle kaç km yaptığını hesaplayın. ya da kabaca ödediğiniz parayı yaptığınız kmye bölerseniz kmde kaç kuruş yaktığı da ortaya çıkar. ama depodaki benzin bitti mi, tekrar aldığınızda mı bu rakama ulaştınız vb. bunlar da önemli.
Sağlıklı ölçüm, dolu depoyla çıkıp mümkünse aynı yerden (dönüşte) tekrar doldurup denemek. Yani sırf ölçüm yapmak amacıylaysa böyle olmalı ama uzun seyahatlerde bu zor tabi. Ama pompa farkı çok da etkilemez hile hurda yoksa.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinin litresini kaçtan aldınız. ona göre 426 liralık benzin kaç litre yapıyor önce onu hesaplayın. sonra da yaptığınız kmyi o litreye bölüp bir litreyle kaç km yaptığını hesaplayın. ya da kabaca ödediğiniz parayı yaptığınız kmye bölerseniz kmde kaç kuruş yaktığı da ortaya çıkar. ama depodaki benzin bitti mi, tekrar aldığınızda mı bu rakama ulaştınız vb. bunlar da önemli.
Sağlıklı ölçüm, dolu depoyla çıkıp mümkünse aynı yerden (dönüşte) tekrar doldurup denemek. Yani sırf ölçüm yapmak amacıylaysa böyle olmalı ama uzun seyahatlerde bu zor tabi. Ama pompa farkı çok da etkilemez hile hurda yoksa.

abi şimdi hesapladım uzun yolda sakin kullanımda 25 kuruş basınca(120-130) 30 kuruş civarı yakıyo çok memnunum arabadan az yakıyo gerçekten ;)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
benzinde gayet iyi rakamlar bence. benzini, lpg fiyatına mı alıyorsun yoksa :) ben tüpte 18/19 kuruş uzun yolda yakıyorum. şehir içi de 25i bulur herhalde. benzini hiç denemedim ama bu ara enjektör temizleyici attığım için kullanıyorum benzinde biraz. içiyor mübarek :)

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde gayet iyi rakamlar bence. benzini, lpg fiyatına mı alıyorsun yoksa :) ben tüpte 18/19 kuruş uzun yolda yakıyorum. şehir içi de 25i bulur herhalde. benzini hiç denemedim ama bu ara enjektör temizleyici attığım için kullanıyorum benzinde biraz. içiyor mübarek :)

abi aslında sakin kullanırım düşük devirde 80 i geçmem ama geçincede kolay kolay inmem :) gerçekten emsallerinden çok daha iyi ve güzel bi araç

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
yaşına göre çok sağlam, üstün yol tutuşu, birçok yeni arabadan daha kaliteli iç malzemesi var bu aracın. ben, 1.4 gl modelini kullanıyorum. donanımsız modeli. 4 yıldır tek bir problemle karşılaşmadım. yaklaşık 1 ay önce ateşlemeden kaynaklı bi hata oluştu. çok uğraştırdı bizi. onun dışında gayet memnunum hele de yakıtından.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
215 tl gaz ile 1050 km yol yaptım. hala tek gösterge yanıyor lpg bitmedi yani.
sizce yakıtım nasıl. 1.6 16V Astfa F

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 kuruş civarı cok iyi... benim 1.4 uzun yolda 18 kuruş civari yakiyor... 1.6 icin normaldir derim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracımı satmıs blunmaktayım hepınız hoscakalın satarken hakkt cok uzuldum ama artık cok eskımıs ve cok masraf cıkarmaya baslamstı ben gıderım dostlar benı hatırlasn:)